Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Проведення патронажу новонароджених

Проведення патронажу новонароджених

Назва:
Проведення патронажу новонароджених
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,84 KB
Завантажень:
938
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Проведення патронажу дітей раннього віку здійснюють лікар і медична сестра протягом 3 днів після виписування матері з новонародженим із пологового будинку. Якщо в сім'ї народився первісток, то патронаж здійснюють у 1-й день після виписування. Пізніше дільнична медична сестра відвідує дитину щоденно до 2-тижневого віку, а надалі щотижнево до 1 міс. У молодій сім'ї медична сестра навчає матір, як провести гігієнічну ванну, як доглядати за пупковою ранкою, шкірою і слизовою оболонкою, як сповивати дитину. Перше відвідування поліклініки повинно відбуватися у 1-й місяць життя дитини, якщо вона здорова. Протягом 1-го і 2-го року життя дитини дільнична медсестра проводить патронаж щомісячно. На 3-му році життя дитини, яка не відвідує дошкільних закладів, медична сестра приходить 1 раз на квартал. Патронаж дітей різного віку має різну мету, у зв'язку з цим він називається цілеспрямованим. Розроблені схеми патронажу і рекомендацій, які видаються батькам. Медична сестра відмічає проведення патронажу в спеціальному патронажному листі історії розвитку дитини. Її записи періодично перевіряють старша медична сестра і дільничний лікар. Нижче наводяться орієнтовні схеми патронажів. Мета і завдання патронажу новонароджених описані в наступному розділі. Патронаж дитини перших 2 міс життя,

1. Оцінка стану дитини (сон, випорожнення, стан шкіри, пупкова ранка, очі, вуха, поведінка, як тримає голівку, як слідкує за предметами, що рухаються, чи посміхається).

2. Контроль за санітарним станом квартири (чи дотримується мати режиму дня і годування, провітрювання, прогулянки на свіжому повітрі та ін.).

3. Допомога матері в організації правильного годування, надання переваги грудному. Заходи боротьби з гіпогалактією.

4. Навчання батьків повертати дитину на живіт і проводити масаж.

5. Допомога в організації щоденної гігієнічної ванни з елементами загартовування.

6. Рекомендації щодо включення до раціону дитини соків і вітаміну D за схемою, яку призначив лікар.

7. Призначення для відвідування поліклініки для антропометрії та огляду лікарем.

Патронаж дитини 3—5 міс.

1. Оцінка самопочуття дитини та її стану, набутих умінь і навичок (чи тримає голівку, чи сміється, чи має комплекс пожвавлення, чи хапає забавку, чи впізнає близьких і т. ін.).

2. Контроль наявності або відсутності симптомів рахіту у дитини, розвиток підшкірної жирової клітковини, спостереження за станом здоров'я дитини та її поведінкою.

3. Навчання матері масажу і гімнастики з елементами загартовування.

4. Поради відносно прикорму і докорму, якщо це необхідно.

5. Призначення для відвідування поліклініки для профілактичних щеплень.

Патронаж дитини 5—8 міс.

1. Оцінка розвитку дитини за період, який пройшов від попереднього патронажу (як сидить, стоїть, повзає чи ходить з підтримкою, як розвивається мова),

2. Наявність чи відсутність іграшок у дитини. Організація прогулянок.

3. Рекомендації щодо прикорму і відповідного вікового режиму дня і годування.

4. Навчання матері нових елементів масажу і гімнастики.

5. Поради з розвитку мови дитини (читання дитячих книжок, звуконаслідування). 6. Формування умовних рефлексів сечовипускання і дефекації. 7. Призначення дня відвідування поліклініки для огляду спеціалістами 1 дільничним лікарем.

Патронаж дитини 10—12 міс.

1. Оцінка самопочуття і стану здоров'я за період, який пройшов від попереднього патронажу (чи стоїть, ходить самостійно чи з підтримкою, чи проситься на горщик, які слова вимовляє).

2. Визначення типів вигодовування (відлучена дитина від грудей чи збережене грудне вигодовування).

3. Оцінка режиму дня і харчування відповідно до віку дитини.

4. Рекомендації щодо введення м'ясного прикорму. Правила відлучення від грудей.

5. Поради для запобігання дитячому травматизму (тримати в недоступних для дитини місцях дрібні і гострі предмети, хімічні речовини і лікарські засоби).

6. Навчання матері елементів гімнастики і процедур загартовування. 7. Призначення дня відвідування поліклініки для огляду дільничним лікарем.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Проведення патронажу новонароджених

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок