Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Процес старіння і оновлення організму

Процес старіння і оновлення організму

Назва:
Процес старіння і оновлення організму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,40 KB
Завантажень:
941
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
зовнішні фактори

І РЕЗЕРВИ ЗДОРОВ’Я

Природа наділила людину справді безмежними вожливостями. Центри психофізіологічної регуляції здатніі розвивати їх в умовах нашого суспільства і охорони здоров'я таким чином, щоб людина стала в десятки разів розумнішою, красивішою, ду-ховно багатою. Інакше .кажучи, людина покликана не тільки дотримувати законів природи, а й змінювати зовнішнє середовище на основі пізнання цих законів, підпорядкування їх і керування ними.

Доречно згадати, що ритм фізіологічних процесів організму взаємопов'язаний з ритмом явищ природи, серед яких особливо істотні сонячна радіація і магнітне поле Землі.

зміни фізіологічних функцій спричиняються й іншими факторами зовнішнього середовища і залежать від пори року, вмісту у продуктах харчування вітамінів і мінеральних солей. Сукупність усіх цих факторів (подразників різної ефективності) або стимулює, або пригнічує самопочуття людини і перебіг життєво важливих функцій в її організмі.Природнодно, що людині слід пристосовуватися до явищ природи і ритму їхніх коливань. Психофізичні вправи і загартування організму допомагають людині зменшити залежність від метеоумов І перепадів погоди, сприяють зближенню ЇЇ з природою.

Насолода, одержана від спілкування з природою, мистецтвом, музикою, супроводжується більш або менш вираженими зрушеннями у діяльності центральної нервової системи, що виявляються в тонусі (напруженні) м'язів, у секреції гормонів, а через них позитивно впливають на трофіку (живлення) всього організму. Для нормального функціонування мозку потрібен не тільки кисень і їжа, а й інформація від органів чуттів (сенсорна інформація). Особливо стимулює психіку новизна вражень, яка викликає позитивні емоції.

Під впливом природи людина заспокоюється, а це допомагає їй піднятися над буденщиною. Врівнова- жена, вона набуває здатності спостерігати природу ніби через збільшувальне скло: то наближаючи об'єкти,

. що зацікавили,—дерева, вигини ріки, пагорби і переліски — то знову віддаляючи їх. Пристрасті й ворожнеча розчиняються у великому спокої природи і безкраїх просторах всесвіту.

І справді, відтоді, ж Юрій Гагарін вперше в історії людства вирвався у безкраї простори Космосу, люди Землі відчули себе жителями не тільки планети, а й до деякої міри Космосу. Людина, за образним висловом литовського поета Е. Межалайтіса, ногами стоїть на Землі, а руками впирається в Сонце. Вдень і вночі ми летимо в Галактиці серед космічних світил і наш організм зазнає впливу ритму космічних хвиль.

ПРОЦЕС СТАРІННЯ І МОЖЛИВОСТІ ОНОВЛЕННЯ ОРГАНІЗМУ

Проблема профілактики старіння в останні роки стає особливо злободенною. Спостереженнями геронтологів доведено:

1) зростання середньої тривалості життя майже припинилося;

2) смертність у найпродуктивнішому, квітучому віці (ЗО—45 років) істотно збільшилася;

3) почався процес «омолодження» хвороб, особливо серцево-судинних, у чоловіків віком 35—45 років;

4) ознаки атеросклерозу і гіпертонії є навіть у школярів;

5) збільшується кількість хворих, які лікуються в лікарнях і поліклініках;

6) швидко зростає кількість огрядних людей (у тому числі й дітей).

Усі ці явища сучасності належить строго науково досліджувати. Вишукується «протиотрута», здатна запобігти дряхлінню організму.

Учені вважають, що протистояти надмірним нервово-емоційним напруженням і сприяти поліпшенню загального стану і працездатності, а отже, запобігати ранньому дряхлінню організму, допомагають оздоровчі заходи і психофізичні вправи, які відновлюють взаємні двосторонні зв'язки між усіма системами організму і середовищем. Необхідно підкреслити, що старіння залежить не тільки від зовнішніх, а й від внутрішніх факторів, якими можна управляти (за принципом зворотного зв'язку) і які дають змогу продовжити той період життя, коли всі можливості організму реалізуються найповніше. Фізична культура і психофізичне тренування мають позитивний вплив на організм, сприяють активному довголіттю. Щоб продовжити період творчого довголіття, необхідно відмовитися від усіх шкідливих звичок, які суперечать здоровому глузду і правилам гігієни. Потрібно дотримуватися основних гігієнічних принципів:

1) дихати гармонійно повним диханням у спокої і русі (тільки через ніс);

2) загартовуватися, приймати повітряні й прохолодні водні процедури — завдяки цьому удосконалюється терморегуляція, зменшується вірогідність простудних захворювань;

3) засинати до настання півночі, спати бажано головою на північ у добре провітреній кімнаті;

4) не переїдати, в раціон включати більше свіжих овочів і фруктів;

5) не вживати алкогольних напоїв, не курити.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Процес старіння і оновлення організму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок