Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Психогігієна

Психогігієна

Назва:
Психогігієна
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,44 KB
Завантажень:
1284
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.1


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПСИХОГІГІЄНА

Психогігієна як галузь сучасної гігієни вивчає стан нервово-психічного здоров'я людини, його динаміку у зв'язку з дією на організм людини природних, виробничих і соціально-побутових чинників та розробляє на основі цих досліджень науково обґрунтовані заходи щодо активного впливу на людський організм та середовище його перебування з метою створення найбільш сприятливих умов для збереження та зміцнення психічного і соматичного здоров'я.

До основних завдань психогігієни належать: аналіз нервово-психічного здоров'я населення; розробка вікових стандартів розвитку психофізіологічних функцій та особливостей особистості; вивчення характеру впливу чинників середовища на організм та їх нормування з урахуванням динамічних зрушень психофізіологічних та психологічних показників функціонального стану організму; наукове обгрунтування ефективних заходів щодо запобігання зрушенням у нервово-психічному стані, збереження та зміцнення психічного та соматичного здоров'я.

Психічне здоров'я людини характеризується відсутністю виражених нервово-психічних розладів, певним резервом сил, що дозволяє подолати несподівані стреси або важку ситуацію, а також стійкою рівновагою між організмом та навколишнім світом.

Таким чином, визначальними рисами психічного здоров'я є не лише відсутність психічних захворювань, але й нервово-психічний розвиток, що відповідає вікові, та сприятливий функціональний стан організму і передусім центральної нервової системи.

Тому найважливішими критеріями психічного здоров'я є такі:

— відсутність або наявність виражених форм психічних захворювань та граничних нервово-психічних розладів,

— гармонійність психічного розвитку та його відповідність вікові,

— рівень розвитку показників стану провідних соціальне-1 професійно-значущих психофізіологічних функцій та особливостей особистості (властивості нервових процесів, аналізаторних систем, уваги, пам'яті, темпераменту і характеру, розумова працездатність тощо), які зумовлюють ефективне виконання різноманітних навчальних, професійних або побутових завдань у повсякденній діяльності.

Епідеміологічні дослідження останніх років переконливо свідчать про те, що сьогодні питома вага людей з невротичними реакціями в різних країнах Європи коливається від 25 до 75 %. За даними комітету експертів ВООЗ, розлади психічного здоров'я, які порушують процеси соціального становлення особистості, зустрічаються практично в кожної двадцятої дитини. Це узагальнені дані світової статистики. Проте в розвинутих урбанізованих країнах Західної Європи та Північної Америки кількість психічних зрушень, що мають функціональну природу, є значно вищою. Зокрема, діти з невротичними проявами у Парижі складають 38 % від загальної кількості, в Цюриху — 28 %, у кантоні Во

(Швейцарія) — 32 %.

Більшість неврозів виникає саме в шкільному віці. Установлено, що астеноневротичні реакції спостерігаються у 12—20 % дітей шкільного віку. Слід відзначити й те, що переважна більшість із них має психогенний характер, тобто виникає як наслідок дії психотравмівних ситуацій і належить до категорії так званих граничних нервово-психічних розладів. Однак хоча ці реакції є нетривалими, такими, що минають, вони являють собою незаперечні передумови формування та розвитку стану психічної дезадаптації, для якої характерним є суттєве посилення окремих рис та властивостей особистості, що зумовлюють її вибіркову уразливість до впливу окремих психогенних чинників на тлі адекватної стійкості до інших.

Залежно від стану психічного здоров'я як доросле населення, так і дітей та підлітків прийнято розподіляти на 4 групи:

1-ша група — цілком здорові;

2-га група — з легкими функціональними, передусім астенічними, зрушеннями;

3-тя група — з доклінічними станами і клінічними формами захворювань у стадії компенсації;

4-та група — з клінічними формами захворювань у стадії субкомпенсації.

Проте поглиблений аналіз закономірностей психічного розвитку дозволяє виявити чіткий зв'язок між доклінічними зрушеннями психічного здоров'я та відхиленнями у процесі формування особистості. Тому серед патологічних радикалів індивідуальних змін характеристик вищої нервової діяльності найбільш вагомими є такі чинники, як підвищений невротизм, виражена емоційна збудливість, висока внутрішня тривожність, акцентуації характеру та знижена соціальна активність.

До особливостей особистості людини, які підлягають обов'язковому вивченню в ході проведення психогігієнічних досліджень, слід віднести властивості темпераменту та характеру, мотиваційну спрямованість та особливості нервово-психічного стану.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Психогігієна

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок