Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ПУНКЦІЇ

ПУНКЦІЇ

Назва:
ПУНКЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,23 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПУНКЦІЇ

У лікувальних закладах з діагностичною та лікувальною метою нерідко проводять пункції, найчастіше — черевної порожнини і грудної клітки.

Пункцію черевної порожнини виконує лікар. Її застосовують для аспірації вмісту черевної порожнини з метою діагностики, накладання пневмоперитонеуму і видалення асцитичноі рідини. Протипоказання — спайки у черевній порожнині. Можливі ускладнення: ушкодження кишки та розвиток перитоніту, внутрішньочеревні кровотечі при ушкодженні судин брижі. Пункцію виконують в асептичних умовах.

Для пункції медична сестра готує троакар зі стилетом, скальпель, пінцет, головчастий зонд, шприц та голку для місцевої анестезії, шкірні голки з шовним матеріалом, стерильні серветки, рушники, 0,5 % розчин новокаїну, 5 % розчин йоду спиртовий, стерильні пробірки, таз для зливу асцитичноі рідини, гумову трубку, липкий пластир.

Підготовку рук, шкіри хворого і стерилізацію інструментів проводять так, як для операції. Пункцію виконують у перев’язочній або в маніпуляційній.

Напередодні ввечері або зранку в день пункції хворому роблять очисну клізму, а безпосередньо перед пункцією спорожнюють сечовий міхур. За 15—20 хв до пункції хворому підшкірне вводять 1 мл 2 % розчину промедолу і 0,5 мл 0,1 % розчину атропіну сульфату.

Хворий сидить у кріслі, спираючись на його спинку. На коліна кладуть клейонку, а між ноги — таз або відро для асцитичної рідини. При важкому стані хворого його вкладають на правий бік. Шкіру передньої черевної стінки обробляють 5 % розчином йоду спиртовим і пошарово знеболюють 0,5 % розчином новокаїну. Прокол передньої черевної стінки при асциті проводять по середній лінії між пупком та лобком або по краю лівого прямого м'яза живота. У місці пункції для полегшення просування троакара скальпелем розрізають шкіру на протязі 0 5—1 см. Троакаром разом зі стилетом при невеликому зусиллі проколюють передню черевну стінку. Проходження парієтального листка очеревини часто супроводжується помірною болючістю і відчуттям провалу троакара в порожнину. Після видалення з троакара стилета через трубку починає витікати цівкою асцитична рідина. При необхідності набирають у стерильну пробірку кілька мілілітрів рідини для біохімічних досліджень. Потім на троакар надягають гумову трубку, кінець якої опускають у таз. Рідину випускають повільно, з перервами (1 л протягом 5 хв) для запобігання розвитку колапсу. Для цього на гумову трубку періодично накладають затискач. Для максимального видалення асцитичної рідини живіт здавлюють простиралом, обведеним навколо живота і зав'язаним за спинкою крісла. Після видалення рідини троакар видаляють, на місце пункції накладають шви, змащують 5 % розчином йоду спиртовим і накладають асептичну пов'язку.

За хворим після пункції необхідно спостерігати для раннього виявлення можливих ускладнень (кровотеча в черевну порожнину внаслідок ушкодження судин, ушкодження органів черевної порожнини, флегмона стінки живота при порушенні правил асептики та антисептики, підшкірна емфізема, виділення рідини через пункційний отвір).

Пункцію плевральної порожнини (плевроцентез) проводять з лікувальною та діагностичною метою. Лікувальний плевроцентез показаний при ексудативному плевриті (накопичення рідини в плевральній порожнині), травматичному гемотораксі, пневмотораксі (спонтанному, а особливо клапанному), а також при необхідності введення в плевральну порожнину лікувальних препаратів.

Діагностичний плевроцентез показаний усім хворим з наявністю випоту в плевральній "порожнині невизначеної етіології.

Основним протипоказанням до проведення плевральної пункції є підвищена кровоточивість судин. Крім того, не проводять її на ділянках з ураженнями шкіри.

Плевральну пункцію проводять у процедурному кабінеті з дотриманням правил асептики. Якщо стан хворого важкий, пункцію можна провести в палаті.

Для проведення плевроцентезу медична сестра готує:

96 % спирт, йод для дезинфекції місця пункції, стерильні ватні кульки і марлеві серветки, стерильні пелюшки, клеол, липкий пластир, для місцевого знеболювання — 0,5 % розчин новокаїну, голки для внутрішньошкірної і внутрішньом'язової ін'єкцій, стерильний шприц об'ємом 20 мл, голку для пункції плеври довжиною 10 см і діаметром 1 мм, розчин гепарину (1000 ОД), стерильний і нестерильний посуд для плевральної рідини, гумову трубку, шприц Жане або апарат Боброва, електровідсмоктувач, стерильні гумові рукавички, 0,1 % розчин атропіну сульфату, кордіамін.

Для видалення повітря з плевральної порожнини пункцію проводять у другому міжребер'ї по середньоключичній лінії, або у п'ятому-шостому міжребер'ї по середній пахвовій лінії. Хворий сидить у кріслі обличчям до лікаря. При виконанні пункції у п'ятому-шостому міжребер'ї по середній пахвовій лінії хворий теж сидить у кріслі, але повернутий до лікаря відповідним боком. Рука відведена за голову. Якщо хворий сидіти не може, то пункцію проводять у лежачому положенні на здоровому боці з відведеною за голову рукою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ПУНКЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок