Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ХАРЧУВАННЯ ЛЮДЕЙ РОЗУМОВОЇ ПРАЦІ

ХАРЧУВАННЯ ЛЮДЕЙ РОЗУМОВОЇ ПРАЦІ

Назва:
ХАРЧУВАННЯ ЛЮДЕЙ РОЗУМОВОЇ ПРАЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,92 KB
Завантажень:
992
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ХАРЧУВАННЯ ЛЮДЕЙ РОЗУМОВОЇ ПРАЦІ

Зростаючий рівень механізації й автоматизації виробничих процесів усе більше зближує розумову і фізичну працю, зменшуючи м'язову діяльність людини, що спричиняє за собою зниження енерговитрат організму під час роботи. Навіть дуже напружена розумова робота не супроводжується великою витратою енергії. Так, якщо енерговитрати людини під час сну складають біля 272 кДж/ч (65 ккал/год), то при більшості видів розумової діяльності вони не перевищують 419-502 кДж/год (100- 120 ккал/год). Проте розумова праця найчастіше потребує значної нервової напруги, створює серйозні навантаження на органи зору і слуху.

Обмеження рухової активності, називаною в медицині гіпокінезією, несприятливо відбивається на обміні речовин і функціональної можливості життєво важливих систем організму. Адинамічність - протиприродний стан людини. У умовах щодо високої енергетичної цінності харчування вона неминуче призводить до появи надлишкової маси тіла за рахунок збільшення кількості жиру.

При малорухомому способі життя потрібно вміти розраховувати нормальну масу тіла з метою попередження ожиріння. Існує декілька засобів розрахунку нормальної маси тіла. Найбільше простим є розрахунок по формулі Брока. Відповідно до цієї формули, орієнтоване значення нормальної маси тіла для людини ростом від 155 до 165 см можна дізнатися, якщо відняти з показника росту в сантиметрах цифру 100, при рості 165-175 см - 105, а при рості 175-185 см - 110. Стабільність маси тіла свідчить про рівновагу між надходженням в організм енергії з їжею і її витратою.

При вираженій схильності людини до ожиріння варто змінити її режим харчування. З цією метою рекомендується шестиразовий прийом їжі (останній - за 2-3 ч до сону). При цьому енергетична цінність кожного прийому повинна бути невисокою, а обсяг їжі - достатньо великим. З цією метою добре використовувати яблука, капусту, моркву, свіжі огірки, варений буряк. Обід і вечерю корисно починати зі свіжих овочів для придушення почуття голоду.

Часті прийоми їжі придушують апетит, і почуття ситості швидко виникає від їжі низкою енергетичної цінності навіть у невеличкій кількості. Важливо також дотримувати спокійного темпу їжі, тому що при повільному жуванні і ковтанні почуття насичення з'являється раніш, ніж при швидкій їжі. Варто утримуватися і від пообіднього відпочинку лежачи; краще погуляти на свіжому повітрі. Вечеря

повинна бути низкою енергетичної цінності, а сніданок ситним, тоді в людини не виникають почуття голоду протягом дня.

Особливо важливо різко зменшувати споживання легкозасвоюваних вуглеводів (цукру, варення, меду, цукерок), а також хліба, макаронів, вермішелі, круп і кондитерських виробів. Превагу варто віддавати житньому хлібу. Повним людям дуже корисні овочі і фрукти, що не тільки викликають почуття наповнення шлунка, але і сприяють поліпшенню перистальтики і випорожненню кишечника, забезпечують організм вітамінами і мінеральними солями. Картопля, виноград і ізюм, що містять досить багато вуглеводів, треба вживати в помірній кількості.

Обмеження в раціоні харчування повареної солі до 5-7 г у добу сприяє зменшенню спраги і виведенню з організму надлишкової кількості рідини. Недоцільно вживати більш 1 л рідини в добу, тому що надходження

великої кількості її в організм гальмує окислювання жирів і утворення при їхньому спаленні води.

Серед продуктів, що рекомендуються для харчування осіб розумової праці зі схильністю до ожиріння, важливе місце в харчовому раціоні повинні займати морські (кальмари, морські гребінці, морська капуста), що по поживності близькі до яєць і молока, містять йод і цінні амінокислоти. Вони дозволяють збільшувати загальний обсяг споживаної їжі, щоб викликати почуття ситості, але в той же час попереджує утворення жирової клітковини, тому що вони містять дуже мало вуглеводів.

Малорухомий спосіб життя не тільки негативно впливає на роботу серця і судин, обумовлює надлишкову масу тіла, склероз і т.д., але і погіршує травлення, тому що знижується активність видільної і рухової функції шлунка і кишечника.

Це значить, що потрібно до мінімуму скоротити вжиток продуктів минулих складне технологічне опрацювання, у результаті котрої тонізуюча дія їх на рухову функцію стравоварильного каналу значно знижено. Сприяють травленню закуски і перші блюда. Супи необхідно є 3-4 разу в тиждень (по 250 мл).

Думка, що широко існує, про необхідність повного виключення з раціону харчування хліба з метою зменшення маси тіла неправильна, тому що в цьому продукті міститься багато клітковини, що посилює перистальтику (рухова можливість) кишечника. Цією ж властивістю володіють овочі і фрукти Л

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ХАРЧУВАННЯ ЛЮДЕЙ РОЗУМОВОЇ ПРАЦІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок