Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Важливість добрих взаємовідносин для лікування і одужання хворих

Важливість добрих взаємовідносин для лікування і одужання хворих

Назва:
Важливість добрих взаємовідносин для лікування і одужання хворих
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,76 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
МИСТЕЦТВО СПІЛКУВАННЯ В МЕДСЕСТРИНСТВІ. НАВЧАННЯ СЕСТРИНСЬКІЙ СПРАВІ. СЕСТРИНСЬКА ПЕДАГОГІКА

Медична сестра, здійснюючи медсестринський процес, повинна пам'ятати:

- на першому його етапі "Первинна оцінка стану пацієнта" слід провести інтерв'ю з пацієнтом;

- на другому - у спілкуванні з ним визначити проблеми;

- на третьому - разом із пацієнтом у спілкуванні спланувати догляд;

- на четвертому - шляхом бесіди з хворим навчати його самодогляду.

Через всі етапи проходить слово, спілкування з пацієнтом.

А.Коні сказав: "Слово - одне з найважливіших знарядь людини. Безсиле саме по собі, воно стає могутнім і непоборним, сказане вміло, щиро і вчасно. Воно здатне вести за собою й того, хто говорить, і засліплювати його і оточуючих своїм блиском".

Метою нашої лекції є:

1. Зрозуміти важливість добрих навичок спілкування.

2. Виробити здатність аналізувати всі свої сильні і слабкі сторони у спілкуванні.

3. Зрозуміти, що вербальна та невербальна поведінка є важливим засобом комунікації.

4. Знати, які вміння необхідні для надання допомоги пацієнтам на міжособовому рівні, при їх навчанні.

5. Мати уявлення про післядипломну освіту.

Майже всі люди спілкуються з раннього дитинства до старості. Однак зовсім небагато людей усвідомлюють, скільки часу вони спілкуються несвідомо, а скільки з певною метою, цілеспрямовано.

У пацієнтів можуть бути найрізноманітніші потреби в спілкуванні, їм може бути потрібна порада, розрада, консультація. Те, наскільки медична сестра може задовільнити ці потреби, залежить від її навичок спілкування та досвіду.

II. Вміння слухати

Людина має здатність схоплювати слова набагато швидше, ніж інша людина спроможна говорити. Тому слухач, чекаючи на кожне слово, має час обміркувати те, що йому повідомляють. Те, як слухач витрачає оцей вільний час визначає його здатність ефективно слухати. Ніколз та Стівенс у своїй книзі "Чи слухаєш ти?" розрізняє чотири розумові процеси, які відбуваються в пам'яті (розумі) слухача, коли він добре справляється із сприйняттям та повним розумінням сказаного:

Вміння сприймати

Спілкування ґрунтується на повазі до сприйняття світу, яке властиве іншій людині. Дії є безпосереднім наслідком того, як людина сприймає світ і його цінності. Тому розуміння іншої людини включає розуміння її точки зору.

Вміння проявляти турботу

Проявляти турботу про іншу людину означає надавати допомогу, для медичної сестри це більше, ніж "турбуватись", це означає також "цікавитись" і "доглядати". V. Розкриватись самому

Розкриття свого внутрішнього "я" іншій людині - це взаємний двосторонній процес, необхідний для розвитку здорової особистості. Встановленню психологічного контакту дуже допомагає звернення до власного досвіду, наприклад, така фраза: "Мені також прийшлось пережити подібну ситуацію...".

Співпереживати

Здатність точно сприймати внутрішню орієнтацію іншої людини можна розглядати як співпережиття. Співпережиття можна порівняти з тим, що ви ставите себе на місце іншої людини, щоб побачити її такою, якою вона бачить себе. Співпереживаюча медична сестра є відображенням пацієнта, демонструючи відчуття присутності. Така медсестра налаштована на думки і почуття пацієнта і проявляє це розуміння в мовній та інших формах. Співпережиття має вирішальне значення для встановлення довірливих міжособових відносин, воно також має важливе значення для збагачення власного досвіду.

Бути щирим

Щирість є необхідною умовою для встановлення відносин довір'я. Щирість означає, що людина чесно ділиться своїми думками, відчуттями та досвідом з іншою людиною. Щира, чи гармонійна людина, - це та, яка розуміє свої внутрішні почуття і думки, правильно їх вислювлює як мовою, так і в іншій формі.

Поважати іншу людину

Повага включає сприйняття іншої людини як достойної, вона є проявом глибокої турботи про іншу людину, незважаючи на недоліки останньої. Елементами поваги є також інтерес до розвитку іншої людини, віра в її здібності-вирішувати проблеми, здійснювати позитивні вчинки.

Всі повідомлення мають три компоненти: Емпіричний - передає те, що пацієнт пережив, відчув. Пізнавальний - передає те, що пацієнт знає, чи на що здатний.

Афективний - передає те, що пацієнт відчуває, чи під чиїм впливом знаходиться.

Дозволяючи пацієнту проявити свої почуття, сестра допомагає йому виразити їх більш відкрито.

Вибір слів, темп мови, інтонації, темп голосу - все це дає вербальні (словесні) ключі до розуміння-тих почуттів, які стоять за тим, про що людина говорить.

Особисті вміння та риси медичної сестри:

1. Теплота та відчуття присутності:

а) усмішка;

б) звертайтесь до пацієнта, залежно від особи, по імені і дружнім тоном;

в) використовуйте дотик до пацієнта;

г) відкрите положення тіла при спілкуванні з пацієнтом. Це означає відчувати себе розслабленим, одночасно твердо стоячи ногами на землі. Ноги і руки не повинні бути схрещені або ж нещільно схрещені, оскільки це може створити враження, що сестра відчуває себе не комфортно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Важливість добрих взаємовідносин для лікування і одужання хворих

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок