Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Хірургічна стоматологія

Хірургічна стоматологія

Назва:
Хірургічна стоматологія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,27 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ДРУГИЙ ПРЕМОЛЯР ВЕРХНІЙ (15, 25)

АНАТОМІЧНА БУДОВА

Корінь зплющений, на бокових поверхнях має повздовжні рівчачки, верхівковий його відділ буває розщепленним. Зовнішня стінка лунки тонша ніж, внутрішня.

ІННЕРВАЦІЯ

верхня середня луночкова гілка (ramus alveolares superiores posteriores)  підочний нерв (n.infraobitalis)

 верхньощелеповий нерв (n.maxillaris)  трійничний нерв (n.trigeminus)

ОБЕЗБОЛЕННЯ

Туберальна, палатинальна.

ПОЛОЖЕННЯ ХВОРОГО В КРІСЛІ

Хворий сидить у кріслі в якому трохи опущено спинку та запрокинуто підголовник. Крісло піднято настільки, щоб зуб який треба видалити знаходився на рівні плечового суглобу лікаря. Голова хворого при видалені другого премоляра з лівого боку має бути трохи повернута вправо, а правого- вліво.

ПОЛОЖЕННЯ ЛІКАРЯ

Лікар знаходиться справа і спереду від хворого.

ІНСТРУМЕНТАРІЙ

S-подібні щипці, коронкові ( щипці мають S-подібний вигин, шічки розміщені під прямим кутом, при змиканні не сходяться. Дві щічки одинакової форми, з внутрішньої сторони мають заглиблення (рівчачок), кінці заокруглені).

МЕТОДИКА ВИДАЛЕННЯ

І пальцем лівої руки ( видалення справа), або ІІ пальцем тієї ж руки (видалення зліва) він відтягує верхню губу і кут рота назовні. Відповідно ІІ або І палець він розташовує зі сторони піднебіння і фіксує альвеолярний відросток з вестибулярної та піднебінної сторони в ділянці зуба, що видаляється. Видаляють шляхом люксації, перший рух роблять назовні. Видалення зуба вниз та назовні.

ДРУГИЙ ПРЕМОЛЯР НИЖНІЙ (35, 45)

АНАТОМІЧНА БУДОВА

Цей зуб має один заокруглений, дещо здавлений з сторін (особливо у верхній частині) корінь. Часом він викривлений. Корінь більш масивний та довгий, ніж у першого премоляра, дуже рідко він роздвоюється в області верхівки. Щічна стінка альвеоли в цих зубах дещо тонша, ніж язична, або дві стінки майже однакової товщини.

ІННЕРВАЦІЯ

Нижні зубні гілки (rami dentales inferiores)  нижні луночкові гілки (rami alveolares inferiores)

 нижній луночковий нерв (n.alveolaris inferior)  задня гілка нижньощелепового нерва (n.mandibularis)

 трійничний нерв (n.trigeminus)

ОБЕЗБОЛЕННЯ

Мандибулярна, торусальна, ментальна

ПОЛОЖЕННЯ ХВОРОГО В КРІСЛІ

Крісло опускають, а його спинку та підголовник переміщують так, щоб туловище і голова хворого знаходилась у вертикальному положені або голова була трохи нахилена вперед, нижня щелепа має розміщуватись ліктьового суглоба опущеної руки лікаря.

ПОЛОЖЕННЯ ЛІКАРЯ

Лівий премоляр лікар знаходиться дещо спереду і справа від хворого.

Правий премоляр - лікар стоїть справа і дещо ззаду від хворого.

ІНСТРУМЕНТАРІЙ

Щипці зігнуті по ребру, з широкими щічками, коронкові (щипці зігнуті по ребру мають дзьобоподібну форму. Вісь щічок і вісь ручок утворюють прямий або близький до нього кут. Всі складові частини щипців розміщені у вертикальній площині, ручки одна над другою. Щічки щипців широкі з рівчачками на внутрішній стороні, кінець їх заокруглений, при змиканні не вони не сходяться).

МЕТОДИКА ВИДАЛЕННЯ

Правий премоляр- лікар обхопивши лівою рукою голову пацієнта, вводить в порожнину рота І і ІІ пальці охоплює ними з двох сторін альвеолярний відросток. Одночасно ІІ пальцем відтягує кут рота і віддаляє щоку, а І пальцем язик. Іншими пальцями лівої руки підтримує нижню щелепу за підборіддя.

Лівий премоляр - ІІ пальцем лівої руки лікар відтягує щоку, ІІІ пальцем - язик, І пальцем підтримує підборіддя.Видаляють зуб шляхом люксації, перший рух в щічну сторону. Форма коренів дозволяє застосовувати ще й легку ротацію. Видаляють зуб з лунки догори і в сторону щоки.

ПЕРШИЙ МОЛЯР ВЕРХНІЙ (16, 26)

АНАТОМІЧНА БУДОВА

Має три корені: два щічні, один піднебінний. Щічні корені здавлені з боків, коротші та тонші, ніж піднебінний. Піднебінний- масивний, конусоподібної форми. У першого моляра корені довші, ніж у другого, і більше розходяться в сторони (особливо піднебінний корінь). Верхня частина коренів може бути трохи викривлена. Зовнішня стінка лунки тонша ніж, внутрішня.

ІННЕРВАЦІЯ

верхні задні луночкові гілки (rami alveolares superiores posteriores) підочний нерв (n.infraobitalis)

 верхньощелеповий нерв (n.maxillaris)  трійничний нерв (n.trigeminus)

ОБЕЗБОЛЕННЯ

Туберальна, палатинальна.

ПОЛОЖЕННЯ ХВОРОГО В КРІСЛІ

Хворий сидить у кріслі в якому трохи опущено спинку та запрокинуто підголовник. Крісло піднято настільки, щоб зуб який треба видалити знаходився на рівні плечового суглобу лікаря.

Голова хворого при видалені першого моляра з лівого боку має бути трохи повернута вправо, а правого- вліво.

ПОЛОЖЕННЯ ЛІКАРЯ

Лікар знаходиться справа і спереду від хворого.

ІНСТРУМЕНТАРІЙ

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Хірургічна стоматологія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок