Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гіпоталамус

Гіпоталамус

Назва:
Гіпоталамус
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,19 KB
Завантажень:
68
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Вступ.

Гіпоталамус - зовнішній підкірковий центр вегетативної нервової системи. Ця подбугорная область проміжного мозку довгий час є важливим об'єктом різноманітних наукових досліджень.

В даний час для вивчення різноманітних структур мозку широко застосовується метод вживления електродів. За допомогою особливої стереотаксичної техніки через трепанационний отвір у черепі вводять електроди у будь-яку задану ділянку мозку. Електроди ізольовані на всьому протязі, вільний тільки їхній кінчик. Включаючи електроди в ланцюг, можна дратувати ті або інші зони.

У цій роботі розглядаються деякі теоретичні і фізіологічні аспекти даної області проміжного мозку.

Розділ 1. Загальні функції гіпоталамуса.

У хребцевих гіпоталамус являє собою головний нервовий центр, відповідальний за регуляцію внутрішнього Середовища організму.

Филогенетично - це досить старий відділ головного мозку, і тому в наземних ссавців будова його відносно однакова, на відміну від організації таких більш молодих структур, як нова кора і лімбічна система.

Гіпоталамус керує всіма основними гомеостатичними процесами. У той час як децеребрированійі тварині можна достатньо легко зберегти життя, для підтримки життєдіяльності тварини з віддаленим гіпоталамусом будуть потрібні особливі інтенсивні міри, тому що в такої тварини знищені основні гомеостатичні механізми.

Принцип гомеостаза полягає в тому, що при найрізноманітніших станах організму, пов'язаних з його пристосуванням до умов навколишнього Середовища, що змінюються різко, (наприклад, при теплових або холодових впливах, при інтенсивному фізичному навантаженні і так далі), внутрішнє Середовище залишається постійним і параметри його коливаються лише в дуже вузьких межах. Наявність і висока ефективність механізмів гомеостаза у ссавців, і зокрема у людини, забезпечують можливість їхньої життєдіяльності при значних змінах навколишнього Середовища. Тварини, недієздатні підтримувати деякі параметри внутрішнього Середовища, змушені жити в більш вузькому діапазоні параметрів навколишнього Середовища.

Наприклад: Спроможність жаб до терморегуляції настільки обмежена, що для того, щоб вижити в умовах зимових холодів, їм припадає опускатися на дно водойм, де вода не змерзне. Навпроти, багато ссавців взимку можуть вести настільки ж вільне існування, що і влітку, незважаючи на значні коливання температури.

Звідси ми розуміємо, що в зв'язку зі слабким розвитком механізмів гомеостаза, ці тварини менше вільні у своїй життєдіяльності, а якщо віддалений гіпоталамус , следственно порушені гомеостатичні процеси, то для підтримки життєдіяльності цієї тварини необхідні особливі інтенсивні міри.

Розділ 2. Функціональна анатомія гіпоталамуса.

2.1. Розташування гіпоталамуса.

Гіпоталамус являє собою невеличкий відділ головного мозку вагою біля 5 грам. Гіпоталамус не має чіткі межі, і тому його можна розглядати як частину мережі нейронів, що протягається від середнього мозку через гіпоталамус до глибинних відділів переднього мозку, тісно пов'язаним із филогенетически старою нюховою системою. Гіпоталамус є вентральним відділом проміжного мозку, він лежить нижче (центральніше) таламуса, створюючи нижню половинку стінки третього шлуночка. Нижньою межею гіпоталамуса служить середній мозок, а верхньої - кінцева платівка, передяя спайка і зоровий перехрест. Латеральніше гіпоталамуса розташований зоровий тракт, внутрішня капсула і субталамічні структури.

2.2. Будова гіпоталамуса.

У поперечному напрямку гіпоталамус можна розділити на три зони:

1) Перивентрикулярну;

2) Медіальну;

3) Латеральну.

Перивентрикулярна зона являє собою тонку смужку, що прилягає до третього шлуночка.

У медіальній зоні розрізняють декілька ядерних областей, розташованих у переднезадньому напрямку.

Преоптична область филогенетично належить до переднього мозку, проте її відносять звичайно до гіпоталамусу.

Від вентромедіальної області гіпоталамуса починається ніжка гіпофіза, що з'єднується з адено- і нейрогіпофізом. Передня частина цієї ніжки зветься серединне узвишшя. Там закінчуються відростки багатьох нейронів преоптичної і передньої областей гіпоталамуса, а також вентромедіального і інфундібулярного ядер; тут з цих паростків визволяються гормони, що надходять через систему портальных судин до передней частки гіпофіза. Сукупність ядерних зон, у яких утримуються подібні нейрони , що гормон-продуцирує звуться гіофіотропні області. Відростки нейронів супраоптичного і паравентрикулярного ядер йдуть до задньої частки гіпофіза (ці нейрони регулюють утворення і звільнення окситоцина й АДТ, або вазопресина). Зв'язати конкретні функції гіпоталамуса з його окремими ядрами, за винятком супраоптичного і паравентрикулярного ядер, неможливо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Гіпоталамус

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок