Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Профилактика новоутворень та за-хворювань гортані та горла

Профилактика новоутворень та за-хворювань гортані та горла

Назва:
Профилактика новоутворень та за-хворювань гортані та горла
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,94 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пухлинне ураження гортані зустрічається доброякісне і злоякісне. Деякі доброякісні по своїй будові пухлини здатні переходити в злоякісні. При огляді не завжди вдається їх від-різнити, тому для уточнення діагнозу і правильного вибору лікування необхідне дослідження кусочка пухлини під мік-роскопом – так звана біопсія. Рак гортані можна віднести до найбільш поширених раків дихальних шляхів. Незважа-ючи на великі успіхи діагностики та лікування, захворюван-ня раком гортані за останні роки зростає. Рак гортані часті-ше зустрічається у мужчин, переважно в другій половині життя, хоч має тенденцію росту в молодому віці.

Першими симптомами являються неприємні відчуття в гор-лі, які надалі змінюються першінням, незначні розлади ковтан-ня, відчуття стороннього тіла, які деколи виникають внаслідок порушення дієти, особливо прийому незвичних, переважно гос-трих страв.

Ці відчуття у кожної людини на протязі життя бувають ча-сто. Людина зайнята працею, хатніми справами і не йде на при-йом до лікаря, а в результаті жорстоко розплачується, деколи навіть і власним життям.

Пухлина роз’їдає тканину, частіше всього без болів, проро-стає в корінь язика, виходить за межі гортані, поражає ГЛОТКУ. На кінець з'являється охриплість голосу, яка мішає людині спіл-куватися з оточуючими її людьми, і людина звертається до лі-каря з приводу охриплості голосу. Оглядаючи хворого, лікар-оториноларинголог бачить запущений рак гортані. Питання про життя вирішує своєчасність звернення до лікаря.

Профілактика захворювань горла

В профілактиці захворювань голосового апарату (глотки і гортані) майже найголовніше – вільне, незатруднене носове ди-хання. Тому завжди потрібно долікувати захворювання гостро-го риніту (нежить).

Пам'ятайте,

що куріння, алкоголь, гостра їжа – вороги голосу.

В холодну і сиру погоду не можна виходити на вулицю зра-зу після інтенсивного голосового навантаження. Вдихання холо-дного повітря через рот – є частою причиною гострого запален-ня голосових шляхів.

Загальному укріпленню організму, як відомо, сприяє гар-тування за допомогою водних процедур, заняття фізичною культурою та спортом. Також корисні і місцеві загартовуючі процедури – полоскання, орошення горла морською водою, від-варом лікарських трав.

Найбільш поширений наступний простий склад для полос-кання і орошення: на стакан води 1-2 краплі йоду і повареної солі на кінчик ножа.

Можна також приготувати відвар з сухої ромашки.

Для орошення придатний звичайний пульверизатор для розприскування духів. Поступово знижуйте температуру відва-ру. Спочатку його температура не повинна бути нижчою 25-28°С, через кожні 5-7 днів знижуйте температуру відвару на 1°С, довівши до 20-16°С. Тривалість курсу біля 2-3 місяців. Полоскати та орошувати горло бажано ранком і ввечері після їди.

Більшість хворих раком гортані становлять мужчини, то зловживають спиртними напоями, курять, старші 40 років, які мають контакт з нафтопродуктами... У жінок рак гортані зустрі-чається в 10 разів рідше ніж у мужчин. Це пов'язано з поши-ренням куріння серед жінок. Лікування раку гортані в ранній стадії, коли ще немає метастазів в інші органи приносить хоро-ший ефект.

Крім того, якщо пухлина невелика, можливе проведення променевого лікування, або невеликої операції. Після таких час-ткових операцій хворий продовжує майже нормально розмов-ляти, дихає і харчується звичайним шляхом.

Кожна людина повинна піклуватися про своє здоров’я, сис-тематично двічі на рік проходити профілактичні огляди. Твере-зий спосіб життя являється однією з мір профілактики ново-утворень гортані.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Профилактика новоутворень та за-хворювань гортані та горла

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок