Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> НАРКОМАНІЯ. НАРКОТИЧНІ РЕЧОВИНИ, ЇХ ДІЯ НА ЛЮДИНУ І КЛАСИФІКАЦІЯ

НАРКОМАНІЯ. НАРКОТИЧНІ РЕЧОВИНИ, ЇХ ДІЯ НА ЛЮДИНУ І КЛАСИФІКАЦІЯ

Назва:
НАРКОМАНІЯ. НАРКОТИЧНІ РЕЧОВИНИ, ЇХ ДІЯ НА ЛЮДИНУ І КЛАСИФІКАЦІЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
57,58 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 9.9


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Зловживання наркотичними засобами і незаконна торгівля ними останнім часом в багатьох, особливо розвинених країнах світу прийняли катастрофічні розміри. Офіційна преса США, Німеччини, Франції, Англії, Швеції майже щодня повідомляє про смерть своїх громадян із-за зловживання наркотичними і психотропними речовинами. Наркоманія захопила в багатьох країнах навіть підлітків.

Широке поширення наркоманії в розвинених країнах багато в чому є наслідком тих соціальних умов, які там існують, а саме: безробіття, невпевненість в завтрашньому дні, щоденні стреси,

важкий нервово-психічний стан, прагнення отримати допінг, що створює враження припливу сил, хоч би на короткий проміжок часу піти від навколишньої дійсності.

Поряд з вже всесвітньо відомими наркотичними препаратами, за останні 10 років в багатьох країнах збільшилося число наркоманів, що вживають так звані психотропні наркотики.У цьому відношенні самими небезпечними виявилися амфетаміни і глюциногени, ЛСД і інші похідні

лізергинової кислоти, що не є, на відміну від інших психотропних препаратів, медичними, і що представляють виняткову небезпеку для людини.

У міжнародному антинаркотичному центрі в Нью-Йорку назвали приблизну кількість наркоманів на земній кулі; цифра виявилася жахливою: мільярд наркоманів! При цьому не можна не згадати, що в наші дні торгівля наркотиками стала однією з самих страшних форм експлуатації людини людиною, одним з самих страшних злочинів проти людства.

Що ж таке "наркотик"? Виходячи з визначення, даного Всесвітньою організацією охорони здоров'я, наркотиком потрібно вважати будь-яку речовину (що має або що не має законного застосування в медицині), яке є предметом зловживання в інших цілях, крім медичних.

Вчені, що стараються проникнути в таємницю дурману, приголомшені надзвичайною вірулентністю наркотиків, здатних прокрадатися в саму глибину почуттів і думок своїх споживачів. Тривалі і поглиблені дослідження, що проводилися цілими поколіннями вчених, не були безплідними. Отрута, прихована в більшості "райських" засобів, була виявлена. Ще в 60-х роках фахівці встановили, що надмірне вживання галюциногенних речовин викликає психічні розлади, важкі патологічні стани.Фізіологічні властивості наркотиків, залучених до складного хімічного процесу, що відбувається в людському організмі, володіють притягальною силою і примушують жертву звертатися до них повторно або безперервно після того, як звичка або залежність міцно вступила в свої права.

Наркотики, в залежності від їх впливу на організм людини, умовно можна розділити на дві великі групи:

1) збудливі;

2) що викликають депресію.

При цьому потрібно мати на увазі, що кожний з наркотиків володіє великою різноманітністю прихованих властивостей, що по-різному впливають на нервову систему.

Є наркотики, які заспокоюють і знеболюють (їх називають депресивними), і є інші, що надають стимулюючий вплив, збуджуючі організм. Галлюциногенні засоби викликають екстаз і буйство, кошмари або почуття болісного неспокою. При цьому кожна з цих речовин, навіть сама небезпечна з точки зору зловживання, може надавати цілющу, благотворну дію, але тільки в тому випадку, якщо її застосовують абсолютно правильно.

Індійські коноплі, листя коки, сім'я маку вважається одним з самих древніх природних наркотичних речовин. Опіум і його похідні: морфій, героїн - надають болезаспокійливу дію і усувають стан тривоги і страху, зменшують, часто до повного зникнення, відчуття голоду і спраги, ослабляють статевий потяг, знижують сечовиділення, повергають людину в сонливий стан або, у випадку з героїном, в буйство. Кокаїн викликає звичайно самі буйні реакції, що супроводяться галюцинаціями або дивною ейфорією, змішаною з параноїдальними імпульсами. Часом криміногенний характер цього наркотика породжує насильство і стимулює психічну активність людини.У 60-х роках на горизонті з'явився ЛСД, диетиламід лізергінової кислоти, напівсинтетична речовина, похідна лізергінової кислоти, взята з гриба ріжок жита. ЛСД, далеко не самий останній нащадок сім'ї наркотиків, відкрив шлях ще більш сильнодіючим речовинам. Щоб зрозуміти небезпеку, яку несе з собою такий вибух наркотиків, нагадаємо, що досить прийняти мільйонну частку грама ЛСД на кожний кілограм ваги, щоб він став галюциногувати.

Стан наркоманії характеризується трьома властивостями:

1) непереборне бажання або потреба продовжувати приймати наркотики і діставати їх будь-якими способами;

2) прагнення збільшувати дози;

3) залежність психічного, а іноді і фізичного характеру від впливів наркотика.

Так званий синдром наркоманії виникає лише внаслідок прийняття наркотичного засобу, незалежно від того, чи відбувається це випадково або після систематичного вживання. Етапи цього процесу, що протікає більш повільно або більш швидко, в основному такі:

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: НАРКОМАНІЯ. НАРКОТИЧНІ РЕЧОВИНИ, ЇХ ДІЯ НА ЛЮДИНУ І КЛАСИФІКАЦІЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок