Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Методологічні підходи створення організаційно-технічної служби стандартизації і метрології в системі охорони здоров'я

Методологічні підходи створення організаційно-технічної служби стандартизації і метрології в системі охорони здоров'я

Назва:
Методологічні підходи створення організаційно-технічної служби стандартизації і метрології в системі охорони здоров'я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,47 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
В останні роки в умовах активного перекладу вітчизняної системи охорони здоров'я в поле економічних методів керування важко переоцінити актуальність проблеми, узагальнено позначеної як “стандартизація в охороні здоров'я”.

На шляху рішення цієї проблеми трохи перспективно обкреслені методологічні аспекти, хоча багато хто з них не кінця пророблені і вимагають свого подальшого розвитку. Питання ж прикладного порядку сьогодні далекі не тільки від практичної реалізації, але навіть у принципі вкрай слабко представлена теоретична платформа, що обґрунтовує роль і місце, задачі і функції конкретного органа, за допомогою якого повинна реалізовуватися система стандартизації в охороні здоров'я.

Незважаючи на те, що в спільному наказі Міністерства охорони здоров'я Російської Федерації і Федерального фонду обов'язкового медичного страхування Російської Федерації від 19 січня 1998 р. № 12/2 “Про організацію робіт зі стандартизації в охороні здоров'я” є присутнім пункт про створення відповідних структур по стандартизації в галузі, однозначного підходу до форми і місця таких органів на рівні регіонів дотепер не вироблено.

У дійсній статті хотілося б поділитися розуміннями і представити деякі результати досліджень при рішенні задачі по становленню і забезпеченню організаційно-технічного напрямку в системі стандартизації охорони здоров'я.

У повідомленні загалом окреслюються шляхи пошуку і починається спроба побудови однієї з можливих моделей системи стандартизації у вітчизняній охороні здоров'я.

В даний час не викликає особливих заперечень постулат про загальні основні принципи створення організаційно-технічної служби стандартизації в системі охороні здоров'я. У доступній літературі і документах визначено, що принципи ці розробляються на основі, по-перше, норм, установлених Федеральними законами, деякими з який є "Основи законодавства Російської Федерації про охорону здоров'я громадян", "Закон про медичне страхування громадян у Російській Федерації", "ПРО захист прав споживачів", "ПРО стандартизацію", "ПРО сертифікацію продукції і послуг" і ін.; по-друге, правил і вимог, встановлених у стандартах Державної системи стандартизації Російської Федерації, практичного досвіду вітчизняної і міжнародної стандартизації; по-третє, відповідно до наказу “Про організацію робіт зі стандартизації в охороні здоров'я”.

Обґрунтовані принципи побудови системи стандартизації, характеризуються сполученням міжвідомчих інтересів, что, по-нашій думці, робить малоймовірним високий ступінь практичної реалізації цих принципів на рівні однієї з існуючих структур, будь то орган охорони здоров'я, учасник системи ОМС або орган Державної системи стандартизації.

Как известно, однієї з основних цілей стандартизації в охороні здоров'я, поряд з іншими, є розробка і застосування специфічних методів керування системою охорони здоров'я і ее суб'єктів, що функціонують у поле маркетингових отношений.

З огляду на об'єктивність економічних законів при керуванні галуззю, до основних задач, реалізованим системою стандартизації в охороні здоров'я, можна віднести: 1) досягнення і підтримування, що відповідає сучасним реаліям, рівня медичної допомоги; 2) постійне динамічне підвищення якості профілактичних і лікувально-діагностичних заходів; 3) забезпечення належної якості наданих населенню медичних послуг; 4) рішення задач збереження і поліпшення здоров'я громадян.

Протиріччя і складності державного керування і регулювання галуззю адміністративними методами, особливо на регіональному рівні системи, деякою мірою розв'язні при реалізації задач стандартизації.

Організація системи стандартизації в охороні здоров'я припускає рішення основних задач у рамках визначених напрямків:

• нормативного забезпечення системи стандартизації охорони здоров'я;

• організаційно-технічних заходів.

Основними положеннями відповідно до яких повинно здійснюватися створенні й ефективне функціонування організаційно-технічної служби стандартизації в галузі є, з одного боку, модель регіональної охорони здоров'я, з іншого боку - формування і реалізація на територіях суб'єктів Російської Федерації єдиної державної політики в області стандартизації охорони здоров'я.

В організаційній структурі, що забезпечує стандартизацію, ці два положення повинні бути розумно і пропорційно сполучені і, звичайно, реалізовані.

Напрямку діяльності при побудові системи стандартизації в охороні здоров'я, як на рівні нормативного забезпечення, так і в прикладному плані, раціонально співвіднести з об'єктами стандартизації.

Список таких основних об'єктів стандартизації в охороні здоров'я, як відомо, огранізовують наступними:

- організаційні технології;

- медичні послуги;

- технологія виконання медичних послуг (процедур);

- технологічне забезпечення виконання медичних процедур;

- якість медичних послуг;

- кваліфікація медичного, фармацевтичного, допоміжного персоналу;

- виробництво, умови реалізації, якість лікарських засобів і медичної техніки;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Методологічні підходи створення організаційно-технічної служби стандартизації і метрології в системі охорони здоров'я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок