Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> ОМС: міський фонд чи міжлікарняна каса?

ОМС: міський фонд чи міжлікарняна каса?

Назва:
ОМС: міський фонд чи міжлікарняна каса?
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,59 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
В останні два роки, оцінюючи функціонування системи обов'язкового медичного страхування територіального рівня, зокрема у Владимирской області, окремими опонентами висловлювалася думка про створення більш дрібних суб'єктів ОМС чим територіальний фонд обласного масштабу. До таким відносять приблизно самостійні структури: міські фонду, районні й ін.

При вивченні позначеної проблеми складається думка, що дискусії і публікації про доцільність створення таких структур, зокрема Владимирського міської філії обласного фонду обов'язкового медичного страхування йдуть у площині відстоювання корпоративних інтересів або взаємних докорів у незнанні законів і елементарної некомпетентності.

Не буду зупинятися на питаннях правомочності створення міської філії фонду ОМС як самостійної юридичної особи - нехай у цьому розбираються законодавці і юристи.

Не перший рік займаюся теоретичними і прикладними проблемами медичного страхування і тому хочу поділиться деякими міркуваннями на цей рахунок.

Питання про міську філію обласного фонді ОМС депутатами міської Ради вирішений однозначно - необхідна подібна організація. Хоча для реалізації аналогічних функцій можна використовувати й інші методи і форми, дивлячись з яких задач виходити.

Якщо на перше місце виноситься проблема забезпечення реалізації Закону "ПРО медичне страхування" в обласному центрі - то це одне, якщо ж піднімається питання доцільності витрати засобів, що відчисляються містом у систему ОМС - то це інше.

ли здатна знову створювана структура забезпечувати права громадян у системі ОМС, ли забезпечить загальність обов'язкового медичного страхування і соціальну справедливість і рівність усіх громадян у системі ОМС, а не тільки жителів обласного центра, ли забезпечить фінансову стійкість системи ОМС на рівні м.Володимира?

Да, здатна, якщо стане реалізовувати державну політику в області ОМС, розробляти правила ОМС, вибирати і реалізовувати методики розрахунку і вносити пропозиції в страховий тариф, встановлювати і погоджувати систему тарифікації медичної допомоги.

Да здатна, якщо співробітнику ее вирішать питання надання й оплати медичних послуг у поліклініках і лікарнях обласного центра не тільки корінним городянам, а жителям Владимирской області й обличчям заснувань не вхідних у систему ОМС. Приміром, з якого фонду будуть оплачуватися витрати за медичну допомогу жителю обласного центра, що працює в заснуванні обласного масштабу?

Да здатна, якщо знайдеться прийнятне рішення по системі оплати з засобів ОМС міста за кожного свого жителя, пролікованого в інших лікувально-профілактичних заснуваннях області і країни.

Да здатна, якщо перелічений варіант одержання субвенцій у випадку недостачі власних засобів на зміст "міської" базової програми ОМС.

Да здатна, якщо в кожнім лікувально-профілактичному заснуванні міста і медичних страхових компаній організована армію економістів і статистиків, що стануть вирішувати куди і як виставляти рахунка на конкретного пацієнта: міського, обласного, республіканського й ін.

Для посібника діяльністю філії фонду необхідно буде створити виконавчу дирекцію в складі народних депутатів міської Ради, що є супротивниками системи ОМС і ратують за повернення до системи охорони здоров'я радянських часів, представників органів виконавчої влади, охорони здоров'я, фінансових органів, органів соціального захисту, страхувальників, страхових медичних компаній, профспілок, представників медичної асоціації. І обов'язково на чолі Виконавчий Директор.

ли буде такий фонд підлеглий по вертикалі обласному територіальному фонду ОМС або знайде договірні відношення?

Якщо да, то ли не простіше юридично упорядкувати роботу філії міського фонду, що як існує як структурний підрозділ при обласному територіальному фонді ОМС?

Думаю, что платникові податків тепер ясно, що необхідно для повноцінної діяльності такого серйозного державного некомерційного фінансово-кредитного заснування рівня обласного центра.

Якщо ж створення міського фонду ОМС продиктовано, що цілком виправдано, фінансово-економічними розуміннями, то можливо в обласному центрі раціональніше створити не новий фонд ОМС, а міжлікарняну страхову касу і на рівні фінансових потоків знайти взаємодія міських і обласних структур системи ОМС.

Виступаючи на одному з останніх зборів. у Санкт-Петербурзі міністр охорони здоров'я Росії Т.Дмитриева відзначила, що за останні роки виникла плутанина в керуванні системою охорони здоров'я, керування розпалося на декількох рівнів. Подібні небезпечні тенденції не обходять і нас.

На жаль, дарунки окремих міських депутатів-данайців і благі наміри керівників охорони здоров'я підтверджують сумну, але реальну істину, помічену міністром охорони здоров'я.

Нерівна година, коли навколо офісу знову створеної міської філії обласного територіального фонду ОМС з'явиться металева огорожа з литий символікою м.Володимира і нові номерні знаки будуть навішені на автомобілях супер підвищеної комфортності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ОМС: міський фонд чи міжлікарняна каса?

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок