Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Концептуальний метод системного підходу до експертизи якості медичної допомоги

Концептуальний метод системного підходу до експертизи якості медичної допомоги

Назва:
Концептуальний метод системного підходу до експертизи якості медичної допомоги
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,80 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Проблема підходів до експертизи якості медичної допомоги, її оцінка в умовах системи обов'язкового страхування залишається на сьогоднішній день вкрай актуальної.

Як показує узагальнений аналіз літературних даних, позначена проблема зважується дослідниками, фахівцями практичної охорони здоров'я і співробітниками інших зацікавлених структур різними прийомами, що включають оцінку якості медичної допомоги (КМД) за структурою і результатами її надання, стандартам, експертним характеристикам, опитуванням і ін. Окремими авторами використовується сполучення таких підходів.

На нашу думку, є не цілком коректно характеризувати розмаїтість подібних підходів методами.

Методологічно правомірно говорити не про безліч методів і бажання комплексно об'єднати їх, а про розробку і застосування різних підходів на шляху пошуку і застосування методу експертизи КМД, узагальнено позначеного як метод системного підходу.

Рух дослідницької думки в даному напрямку знімає протиріччя, що виникають при бажанні механічного підсумовування безлічі різних прийомів експертизи КМД із метою одержання інтегрованих експертних характеристик.

Рішення проблеми системного підходу в задачах експертизи КМД лежить не в площині інтегрування окремих підходів у бажану модель системи, а в напрямку від деякої ( на першому етапі - мнемонічної) моделі діяльності лікувально-профілактичного заснування, його структур і фахівців у специфічному полі ринкових (маркетингових) відносин, зокрема в реалізованій у даний час системі обов'язкового медичного страхування.

Побудова такої моделі, що об'єктивно відображає взаємини елементів і характеристик медичної діяльності, є пріоритетною задачею в рішенні співпричетних проблем, що виникають на шляху наукових досліджень і практичної діяльності.

Сутність же пошуку оптимального методу КМД знаходиться поза цією позначеною проблемою, але безпосередньо залежить від її рішення. В остаточному підсумку кожної з передбачуваних методів експертизи якості медичної допомоги по суті своєї повинний відповідати деякої принципової формалізованої моделі цільового забезпечення надання медичної допомоги в системі ринкових відносин, що формується.

Саме структура такої моделі, взаємодія елементів і характеристик які означають її сутність і здатність до функціонування, закономірно визначать методологічні підходи пошуку механізмів побудови діючої системи оцінки якості медичної допомоги.

Один з варіантів такої умовної моделі медичної діяльності в умовах ринкових (маркетингових) відносин представлений на мал.1.

У задачу дійсного повідомлення не входить обґрунтування і критика правомірності приведеної моделі. Приймаючи дану умовну структуру як форму й інструмент у пошуках методу системного підходу до експертизи якості медичної допомоги, з однієї сторони вдається зняти ті нерозв'язні протиріччя, що не дозволяють дотепер визнавати вирішеної задачу по обґрунтуванню механічного сполучення прийомів, придатних для оцінки і керування КМД в умовах сучасної охорони здоров'я; з іншого боку - одержання позитивного результату у виробленні концептуального методу експертизи КМД дозволить підтвердити правомірність пропонованої моделі у відображенні об'єктивної сутності.

Аналізуючи отриману модель, поряд з логічним співвідношенням її елементів, удається виділити сімох умовних рівнів стандартизації медичної діяльності (мал.2):

• проблемний;

• ліцензійний;

• акредитаційний;

• деонтологічний;

• економічний;

• технологічний;

• результативності.

Відповідно до виділених умовних рівнів визначаються крапки додатка експертних прийомів і форм, що по своїй суті відповідають об'єктивним характеристикам конкретного рівня. Виділення рівнів розкриває сутність безлічі пропонованих і застосовуваних різними авторами підходів до експертизи якості медичної допомоги, допомагає позначити конкретні крапки в системі надання медичної допомоги в додатку до яких забезпечується доказове застосування конкретного підходу.

Як видно з аналізу моделі рівень ліцензування й акредитації визначає експертизу якості медичної допомоги по матеріальній і кадровій структурі її надання (медична послуга, медичний стандарт, потреба в медичній допомозі і її можливе забезпечення кадрами - професійна група, матеріалами - діагностична група, фінансовими ресурсами - економічна група).

Рівень деонтологічних характеристик зокрема визначає форму експертизи КМД по ступені задоволеності пацієнтів і, що не мало важливо, задоволеності лікаря своєю діяльністю. У рамках цього рівня реалізується можливість опису морально-етичних характеристик і вимог пропонованих до лікаря.

Економічний рівень відповідає оцінки якості по оптимуму вартісних характеристик проведених медичних процедур, що відповідають потреб медичної послуги.

Технологічний рівень у деякому роді визначає підхід до оцінки КМД по ступені і відповідності технологій медичної праці визначеним стандартам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Концептуальний метод системного підходу до експертизи якості медичної допомоги

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок