Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> До питання класифікації станів і характеристик елементів у моделі маркетингової системи медичних послуг

До питання класифікації станів і характеристик елементів у моделі маркетингової системи медичних послуг

Назва:
До питання класифікації станів і характеристик елементів у моделі маркетингової системи медичних послуг
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,85 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Владимирський обласний фонд обов'язкового медичного страхування

Історія становлення і розвитку Міжнародної класифікації хвороб (МКБ) [International Classification of Diseases -ICD]- є деякою мірою метод формалізації визначених якісних станів організму людини.

У конкретній нозології МКБ описується визначений комплекс, зібрані конкретні характеристики (епідеміологія, етіологія, патогенез і ін.), стану (якості) людського організму від генома до індивідуального рівня.

Індивідуум (пацієнт) у системі надання медичних послуг (надання медичної допомоги) може бути описаний поряд з іншими характеристиками і конкретним формалізованим станом відповідно до МКБ.

Правомірно припустити, що кожному конкретному стану пацієнта, що визначає потребу в медичній послузі або їхньому комплексі, апріорно відповідають конкретні, порию однозначні, стану інших елементів маркетингової системи, прямо або побічно співвіднесених з цим станом.

Таким чином, відкривається шлях до побудови сімейства класифікаторів по кожнім можливому елементі маркетингової системи, пошуку і установленню відповідності між співпричетними складовими цих класифікаторів. Група класифікаційних елементів, об'єднаних конкретним станом конкретного пацієнта, являє собою об'єктивний опис (своєрідну модель) однозначної відповідності попиту та пропозицій у маркетинговій системі медичних послуг. Чим більше оптимальних відповідностей між параметрами різних класифікаторів, тим приближена маркетингова модель до свого оптимуму.

Практика підтверджує з одного боку, конструювання нових груп класифікаторів. Одним з таких прикладів може служити побудова International Classification of Impairments? Disabilities and Handicaps - Міжнародного Класифікатора Ушкоджень, Непрацездатності, і Обмежень (ICIDH) [1]. З іншого боку - дослідниками і практиками охорони здоров'я забезпечується побудова систем, що інтегрують по тим чи іншим ознакам елементи різних класифікаторів у визначені групи. Наочним прикладом, останнього твердження бути діюча система Діагностичних Родинних Груп (ARG).

Діагностичних родинні, економічно^-медико-економічні, ARG і інші групи, прийняті у світовій практиці охорони здоров'я, виявляють собою приклад сполучення визначених характеристик (нозологічних, економічних, технологічних) у системі попиту та пропозицій медичних послуг

В останні роки у вітчизняній охороні здоров'я широкий спектр наукових досліджень і розробок присвячений побудові класифікаторів простих медичних послуг.

Активна діяльність науковців і фахівців органів охорони здоров'я по розробці і впровадженню галузевих стандартів, що регламентують діяльність в області зміцнення здоров'я населення, деякою мірою, спирається на одержання і використання класифікаторів системи комплексної стандартизації медичних послуг (СКС МУ) [2].

При можливому наданні медичної допомоги, що відповідає з конкретної нозології, обраної з класифікатора, повинний відповідати (відповідає) визначений набір простих медичних послуг, вибір яких можливий з існуючих і розроблювальних у даний час класифікаторів.

У свою чергу на основі відповідної нозології і набору медичних послуг може бути сформований (формується) стандарт обсягу медичної допомоги.

Лікарська спеціальність (її кваліфікаційна складова) також однозначно повинна відповідати (відповідає) всім іншим елементам і характеристикам, що описують конкретний стан пацієнта і конкретних дій, спрямовані на зміну або корекцію даного стану.

Таким чином, спектр усіх можливих лікарських спеціальностей може бути представлений у виді відповідного класифікатора, з якого при необхідності вибирається та спеціальність і її кваліфікаційна категорія, що у більшому ступені відповідає визначеному стану пацієнта (нозологія з МКБ), набору медичних послуг (із класифікатора послуг), медичному стандарту (із класифікатора стандартів обсягом медичної допомоги), конкретним цілям і очікуваним результатам.

Аналогічно відповідно до конкретного стану пацієнта (діагнозом) формується комплекс адекватних медичних технологій. Так, згідно наказу Мінздраву Росії від 31.07.2000 р. № 299 введений у дію галузевий стандарт "Технології виконання простих медичних послуг. Загальні вимоги" (ОСТ ТПМУ № 91500.01.0004-2000)

Випливаючи подібній логіці, з наборів всіх інших елементів системи надання медичних послуг (істотних і несуттєвих) можливий вибір однозначних, оптимально співвіднесених між собою. Такі оптимальні відповідності знаходяться (установлюються) крім інших між вартісними характеристиками медичної послуги і параметрами лікарської праці, деонтологічними сутностями, ступенем ефективності, одиницями нормування праці, критеріями якості і т.д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: До питання класифікації станів і характеристик елементів у моделі маркетингової системи медичних послуг

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок