Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Досвід імітаційного моделювання по оптимізації бази і фінансів системи охорони здоров'я

Досвід імітаційного моделювання по оптимізації бази і фінансів системи охорони здоров'я

Назва:
Досвід імітаційного моделювання по оптимізації бази і фінансів системи охорони здоров'я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,36 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Прийняття “Програми державних гарантій забезпечення громадян Російської Федерації безкоштовною медичною допомогою” дозволило законодавчо і методологічно упорядкувати підходи до розмежування видів медичної допомоги і медичних послуг відповідно до визначених потоків фінансування системи охорони здоров'я.

Разом з тим, ни сама Програма, ни Методичні рекомендації з порядку формування економічного обґрунтування територіальних програм не відповідають на запитання про оптимальне співвідношення обсягів і видів медичної допомоги і послуг на конкретній території, а так само обсягів фінансування в рамках обов'язкового медичного страхування (ОМС) і бюджету.

В умовах хронічного фінансового дефіциту в охороні здоров'я вкрай актуально раціональний розподіл засобів усередині самої системи. Тривиально, что визначеним обсягам фінансування повинна відповідати адекватна матеріальна і кадрова база системи охорони здоров'я і навпаки.

При сучасних методах керування соціально-економічними структурами з використанням новітніх інформаційних технологій вкрай актуальна побудова імітаційних і математичних моделей, що описує фінансування надання безкоштовної медичної допомоги населенню. Комплексне моделювання систем охорони здоров'я і соціального забезпечення дозволяє точно оцінювати й оптимизировать витрати на соціальні нестатки.

У дійсному повідомленні представлені деякі результати робіт з імітаційного моделювання й оптимізації потоків фінансових засобів амбулаторно-поліклінічної служби обласного рівня.

При побудові математичної моделі, було з'ясовано за рахунок яких джерел і в яких обсягах відбувається фінансування надання безкоштовної медичної допомоги населенню Владимирськ області.

На сьогоднішній час існує три яскраво виражені фінансові потоки в територіальної системи охорони здоров'я: перший – медичні послуги оплачуються в системі обов'язкового медичного страхування (25%), другий – медична допомога виявляється за рахунок територіального бюджету (70%), третій – на лікування витрачаються особисті засоби громадян (5%).

Відповідно до потреб на території Владимирськ області на 1999 р. були розраховані і встановлені загальні обсяги медичної допомоги і її фінансування.

Опускаючи докладні математичні викладення, приведемо отримані нами формули (математичні моделі) різних систем фінансування охорони здоров'я.

Розрахунок фінансування лікувально-профілактичних заснувань, що функціонують у системі обов'язкового медичного страхування, представлений математичною моделлю:

.где

N – Число ЛПУ финансируемых фондом ОМС;

- Число посад для i-го ЛПУ;

- Кількість ставок для j-ої посади i-го ЛПУ;

- Число відвідувань на одну ставку j-ої посади i-го ЛПУ;

- Вартість одного відвідування j-ої посади i-го ЛПУ;

- Вартість комунальних послуг для i-го ЛПУ;

- Придбання предметів постачання, видаткових матеріалів i-го ЛПУ;

- Вартість командировочних витрат для i-го ЛПУ;

- Медикаменти і перев'язні засоби;

- Придбання не дорогого устаткування для i-го ЛПУ;

- Придбання м'якого інвентарю й обмундирування для i-го ЛПУ;

– Загальна сума необхідна фонду ОМС на зміст N ЛПУ.

Розрахунок фінансування лікувально-профілактичних заснувань, що функціонують в умовах обласного бюджету, представляється наступною математичною моделлю:

де

M – Число ЛПУ финансируемых обласним бюджетом;

- Число посад для i-го ЛПУ;

- Кількість ставок для j-ої посади i-го ЛПУ;

- Вартість однієї ставки j-ої посади i-го ЛПУ;

- Вартість комунальних послуг для i-го ЛПУ;

- Придбання предметів постачання, видаткових матеріалів i-го ЛПУ;

- Вартість командировочних витрат для i-го ЛПУ;

- Медикаменти і перев'язні засоби;

- Придбання не дорогого устаткування для i-го ЛПУ;

- Придбання м'якого інвентарю й обмундирування для i-го ЛПУ;

– Загальна сума необхідна обласному бюджету на зміст N ЛПУ.

Таким чином, маючи необхідну інформацію з усім лечебно –профілактичної заснуванням територіальної системи охорони здоров'я, ми можемо змоделювати ситуацію фінансування, як з боку фонду ОМС, так і з боку обласного бюджету, задавши на вхід системи різні керуючі параметри. Модель дозволяє враховувати планована і фактична наявність коштів, як системи обов'язкового медичного страхування, так і бюджетні асигнування. У моделі передбачена перспективна можливість моделювати розподіл засобів системи обов'язкового медичного страхування по сукупності конкретних статей витрат ЛПУ, одержуючи їхні всілякі комбінації. Приміром, представляється можливість моделювання ситуації, при якій заробітна плата медичних працівників виплачується з бюджету, а засоби ОМС розподіляються тільки на забезпечення лікувального процесу.

У програму попередньо вводиться інформація, що характеризує конкретне лікувально-профілактичне заснування і його діяльність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Досвід імітаційного моделювання по оптимізації бази і фінансів системи охорони здоров'я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок