Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Актуальні питання вакцинопрофілактики в Україні

Актуальні питання вакцинопрофілактики в Україні

Назва:
Актуальні питання вакцинопрофілактики в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,55 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Згідно з наказом МОЗ України № 276 від 31.10.2000р. "Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні", діти підлягають рутинній імунізації проти дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту, кору, епідемічного паротиту, краснухи, вірусного гепатиту В.

Важливим при розгляді питання вакцинації є розуміння працівниками охорони здоров'я мети її проведення. Сьогодні, у зв'язку з відсутністю великих, морових епідемій, багатьма лікарями недооцінюється значення активної імунопрофілактики, що призводить до необґрунтованого відведення, спотвореного інформування батьків та створення негативного ставлення до щеплення.

Дифтерія в довакцинальний період на території України була однією з головних причин дитячої смертності. Завдяки масовій імунізації дифтерійним анатоксином, розпочатій у 1932 p., спостерігалося разюче зниження захворюваності. Необґрунтоване збільшення протипоказань, часті зміни календаря щеплень, введення до застосування вакцин із зниженою кількістю анатоксину, а також поява в засобах масової інформації періодичних професійно некомпетентних виступів та публікацій при шкідливість вакцинації, зумовили численні випадки категоричної підмови батьків від приведення профілактичних щеплень їхнім дітям, то призвело до створення значного прошарку населення, неімунного до дифтерії. Дпя активної імунізації проти дифтерії використовують анатоксин: токсин Сог. Dyph, який втратив свої токсичні властивості, але зберіг імуногенність і входить до складу як моно-, так і комбінованої вакцин. Спід зауважити: на введення дифтерійного анатоксину формується антитоксичний імунітет, що забезпечує нейтралізацію циркулюючого в крові токсину, запобігає перебігу дифтерії в тяжкій формі, з ускладненнями.

Вірус гепатиту В є основною причиною захворювання гострим або хронічним гепатитом, цирозу печінки та первинної гепатоцелюлярної карциноми. Ймовірність хронізації цієї інфекції при антенатальному зараженні сягає 90% під числа новонароджених HBsAg-позитивними матерями. Носіями стають від 25 до 50% дітей, котрі були інфіковані у віці молодше 5 років. Ризик захворювання на первинний рак печінки у носіїв R 12-300 разів вищий, ніжу інших людей. Використання вакцини проти гепатиту В має опосередкований впливу профілактиці раку печінки, особливо в дитячому віці. Вакцина. І по використовується сьогодні в Україні. — продукт генної інженерії, очищений поверхневий антиген (HBsAg) вірусу гепатиту В, на введення якого формуються анти-HbsAg антитіла. Вакцини, що виготовлені з сироватки хворих на вірусний гепатит В сьогодні в Україні не використовують.

Правець — убікнітарна інфекція, найефективнішим захистом від якої е планова вакцинація. Вакцинація забезпечується анатоксином правця, що за умови введення в організм у складі комбінованої вакцини дифтерія-правець, створює антитоксичний імунітет.

Кашлюк найбільш небезпечний для дітей грудного віку, особливо в перші й місяців житія, коли його перебіг має найтяжчий характер та серйозний прогноз щодо подальшого розвитку дитини через часті приступи апное, гіпоксичне пошкодження мозку, й також часте тяжке ускладнення — пневмонію. Слід також зауважити, інші на підміну від багатьох інших інфекцій (наприклад кору), проти яких дитина захищена протягом першого року життя пасивно отриманими антитілами, що трансплацентарно передалися від матері до плоду, такі антитіла до збудника кашлюку не мають протективного імунітету. Крім того, як поствакцинальний імунітет, так і постінфекційний імунітет до кашлюку є нетривалим і обмежується терміном 5—7 років, що створю? передумови до утворення резервуару збудника кашлюку серед дорослих і є небезпечним для новонароджених дітей. Створення активного імунітету забезпечується введенням реципієнту цільноклітинного або безклітинного компоненту у складі комбінованої вакцини (наприклад АКДП). Обидва типи вакцин сьогодні в Україні є комерційно доступними. Хоча безклітинна кашлюкова вакцина с менш реактогенною, але широке її застосування для рутинної імунізації обмежене через її високу вартість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Актуальні питання вакцинопрофілактики в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок