Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вагітність. Гігієна вагітної жінки

Вагітність. Гігієна вагітної жінки

Назва:
Вагітність. Гігієна вагітної жінки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,63 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Якщо все-таки так трапилося, що взаємне кохання (чи закоханість) партнерів призвело до того, що в жінки припинялася менструація, стати набухати грудні залози, з'явилися нудота і сонливість, насамперед необхідно звернутися до лікаря, що встановіть вагітність і буде надалі стежити за її протіканням.

«Несподівана» вагітність — результат недбалого ставлення обох партнерів. Ніякі сльози не розчинять зародок любові. У такі моменти жінка повинна тверезо оцінити себе і своє майбутнє. Аборт, по-перше, уб'є організм дитини, який формується в лоні матері, по-друге, усім відомі наслідки цієї операції — бездітність, виникнення в майбутньому безлічі проблем із сечостатевою системою.

Щоб народити здорову дитину, жінка-мати сама повинна бути здоровою. Звідси з'являється необхідність дотримання цілого ряду гігієнічних правил не тільки самою жінкою — майбутньою матір'ю, але і людьми, що її оточують (членами сім'ї), їхнє уважне ставлення, дбайливість мають велике значення для зміцнення здоров'я вагітної.

Вагітна жінка не повинна перевтомлюватися, сильно хвилюватися, інтенсивно займатися спортом, носити взуття на високих підборах, вживати в їжу гострі приправи й копченості. У неї повинне бути повноцінне, але не надмірне харчування. У другу половину вагітності їй слід дотримуватися безсольової дієти. Не можна приймати ніяких ліків без призначення лікаря; необхідно вести досить активний спосіб життя — рухатися, гуляти на свіжому повітрі, займатися неважкою фізичною працею.

Дуже важливий емоційний стан жінки під час вагітності. Насамперед, вона повинна бути спокійна і впевнена в завтрашньому дні й у майбутньому своєї дитини. Увага, турбота і розуміння з боку батька дитини та близького оточення впливають на психічний розвиток дитини.

Ні за яких обставин вагітна жінка не повинна вживати тютюн і алкоголь. Вагітні жінки, які палять, частіше народжують недоношених дітей. Вживання вагітною жінкою алкоголю в багато разів збільшує ймовірність народження дитини з різними каліцтвами. Трапляється, що в непитущих батьків народжуються діти з різними вадами. При з'ясуванні причин виявляється, що в момент зачаття вони знаходилися в стані леткого сп'яніння, тому що було свято, весілля, день народження тощо. Кожний повинен знати, що алкоголь дуже швидко проникає в кров, без яких-небудь труднощів поширюється по всьому організму, впливає на яйцеклітину чи сперматозоїди.

Вагітна жінка повинна знати, що формування різних органів, мозку і кістяка майбутнього організму протікає протягом усього терміну вагітності. Наприклад, серце, мозок і кістяк починають формуватися з третього тижня вагітності, а репродуктивні органи — з восьмого.

На неправильний розвиток зародка може вплинути радіація, що виявляється в різних каліцтвах кістяка, розумовій відсталості дитини й ін. Різні вірусні захворювання протягом першої третини вагітності, особливо краснуха, призводять до народження глухих дітей, дітей із уродженими хворобами серця. Жінки, вагітність яких припала на зимовий період, повинні остерігатися людних місць, де легко заразитися грипом, тому що прийом антибіотиків, які допомагають подолати хворобу, може також негативно вплинути на формування організму дитини.

У період вагітності відбуваються фізіологічні зміни в усіх органах і системах, спрямовані на створення сприятливих умов для розвитку внутрішньоутробного плода. Проте порушення правил гігієни і харчування, надмірне фізичне і психоемоційне напруження можуть зумовити розлад фізіологічних процесів і призвести до виникнення ускладнень вагітності. Тому вже з перших днів режим вагітної має деякі особливості.

Загальний режим при сприятливому перебігові вагітності в ранні строки не потребує особливих змін. Здорові вагітні виконують свою звичну роботу. Проте їх звільнюють від нічних змін, важкої фізичної роботи, а також від роботи, пов'язаної зі шкідливими умовами виробництва (вібрація, перебування на висоті, високі температури тощо). Усім вагітним залежно від строку вагітності рекомендують виконувати комплекс фізичних вправ, які діють на судинний і м'язовий тонус, що сприяє нормальному перебігу вагітності і пологів.

Для вагітних дуже важливим є добрий сон, тривалість якого має становити не менше як 8 год на добу.

Слід пам'ятати, що статеві зносини не рекомендуються при погрозі переривання вагітності.

Під час вагітності не можна вживати алкоголь і тютюн, оскільки вони негативно впливають на плід.

Вагітна має уникати контакту з хворими на гострі інфекційні захворювання, бо це може спричинити внутрішньоутробне інфікування плода, а іноді і його загибель.

Особливу увагу слід звертати на догляд за шкірою, яка виконує захисну роль, дихальну і видільну функції. Крім того, шкіра бере участь у терморегуляції. Тому вагітна повинна щодня митися теплою водою з милом, краще під душем. Необхідно тримати в чистоті зовнішні статеві органи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вагітність. Гігієна вагітної жінки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок