Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Біль в серці. Перша медична допомога

Біль в серці. Перша медична допомога

Назва:
Біль в серці. Перша медична допомога
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,12 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 9.9


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ПЛАН

Вступ

1. Поняття, природа та різновиди болю в серці

2. Невідкладна допомога при болі в серці

Висновки

Список використаної літератури

Вступ

Біль в області серця - кардіалгії - може бути пов'язаний як із захворюваннями серця, так і мати позасердечну природу. Біль може бути викликаний захворюваннями нервів, кісток, суглобів та інших причин.

Біль в області серця, у лівій половині грудної клітки чи за грудиною може бути

• Колючим, ниючим або

• стискаючим,

• нерідко віддає в ліву руку і лопатку,

• виникає чи раптово

• розвивається поступово,

• буває короткочасним чи

• тривалим.

У залежності від типів болю вибирають ту чи іншу першу медичну допомогу.

1. Поняття, природа та різновиди болю в серці

Кардіалгії - болі в області серця, які відрізняються по своїх ознаках від стенокардії; характеризуються колючими, пекучими, ниючими, що рідше давлять болючими відчуттями в області серця; вони можуть іррадіювати по всій лівій половині грудної клітки, лівій руці і лівій лопатці; вони бувають скороминущими (блискавичний 'прокол'), нетривалими (хвилини, години) і дуже довгими (дні, тижні, місяці).

Біль супроводжує як захворювання самого серця, так і ураження інших органів.

• Раптові гострі стискаючі болі за грудиною, що віддають у ліву руку і лопатку, що виникають при фізичних чи зусиллях у стані спокою, характерні для стенокардії і вимагають термінової медичної допомоги.

• Болючі відчуття в лівій половині грудної клітки можуть виникати і при поразках сусідніх із серцем органів плеври, трахеї, нервових корінців, при недокрів'ї, міокардитах, пороках серця й інших захворювань.

• Часто болю в області серця обумовлені функціональними порушеннями нервового апарата серця при неврозах, ендокринних розладах, різних інтоксикаціях (наприклад, у курців і осіб, що зловживають алкоголем).

Лікування при болях в області серця залежить від їхньої причини, що викликала, установити яку може тільки лікар.

Як правило, кардіалгії не припиняються від прийому нітратів. Наявність кардіалгії не виключає існування в деяких хворих атеросклерозу коронарних артерій серця і може іноді чи перемежовуватися сполучатися з сильними приступами стенокардії.

Будь-який біль у лівій половині грудей може розцінюватися як кардіалгія, доки не уточниться діагноз. Кардіалгії виникають при ряді клінічних синдромів і патологічних станів.

Кардіалгія при ураженнях периферичної нервової системи. Шийний остеохондроз і грижа міжхребтового диску можуть викликати здавлювання нервових корінців; кардіалгічний синдром може бути також наслідком роздратування симпатичного сплетіння хребетної артерії. У першому і другому випадку появи болі у лівій половині грудей зв'язано з визначеними положеннями і рухами руки, голови, але не з фізичною напругою; болі можуть підсилюватися чи виникати в нічний час, при натязі шийно-грудних корінців (відведення руки за спину, витягування її убік). Спостерігається підвищення чи зниження рефлексів і гіпо- чи гіперестезія на руці. У третьому випадку - при здавлюванні симпатичного сплетення хребетної артерії - до описаних симптомів іноді приєднується набряклість кисті, що пов'язано з порушенням вазоконстрікторної симпатичної іннервації; при натисненні на голову в напрямку подовжньої осі хребта і при згинанні голови, поверненої убік ураженння, виникає біль.

Серцева біль також може бути наслідком шийно-плечового синдрому, що з'являється в результаті здавлювання підключичних артерій, вени і плечового сплетення при додатковому шийному ребрі (синдром Фальконера - Ведделя) чи при патологічній гіпертрофії ('синдромі') переднього сходового м'яза (синдром Наффцигера). До особливостей болючого синдрому в цих випадках відноситься поява болів при носінні невеликої ваги у руці, при роботі з піднятими руками.

Кардіалгія може виникати при лівосторонній міжреберній невралгії, що оперізує лишаї, невриномі корінців (в останньому випадку біль може бути настільки інтенсивної, що навіть не уступає введенню морфіну - це має діагностичне значення).

Кардіалгія може спостерігатися при високій степені діафрагми, обумовленому здуттям шлунку чи кишечника, ожирінням і т.п. (синдром Ремхельда). Болі виникають нерідко після їжі, якщо хворий лежить, але зникають при переході у вертикальне положення, при ходьбі; іноді вони сполучаються з дійсною стенокардією (диференціація нескладна вже при правильно зібраному анамнезі).

Кардіалгія може бути обумовлена діафрагмальною грижею, що виникає переважно в літньому віці при розтяганні стравохідного отвору діафрагми, а також при травматичному розриві купола діафрагми. Ниючі болі, загрудної чи іншої локалізації, виникають у результаті зсуву органів средостенія чи обмеження шлунка, чи при утворенні виразки в пролабирующей частини шлунка. Болі з'являються відразу після прийому чи їжі в горизонтальному положенні, іноді по ночах (при пізній їжі).

2. Невідкладна допомога при болі в серці

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Біль в серці. Перша медична допомога

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок