Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Безпліддя – як наслідок інфекційних захворювань органів малого тазу

Безпліддя – як наслідок інфекційних захворювань органів малого тазу

Назва:
Безпліддя – як наслідок інфекційних захворювань органів малого тазу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
62,17 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Що таке безплідність

Сьогодні вважається, що якщо при регулярному статевому житті вагітність не настає протягом року, треба ставити питання про безплідний шлюб і починати обстеження і лікування подружжя. Цей термін - 1 рік - визначений статистично: доведене, що в 30% здорових подружніх пар вагітність настає в перші три місяці спільного життя, ще в 60% - протягом наступних семи, у останніх 10% - через одинадцять-дванадцять місяців після початку статевого життя. Таким чином, рік - достатній термін для того, щоб оцінити здатність до народжування дітей у подружньої пари.

Мал. 1. Злиття сперматозоїда і яйцеклітини в матковій трубі (запліднення). 1 - Піхва; 2 - шийка матки; 3 - порожнина матки; 4 - маткова труба; 5 - яєчник.

Безплідність може спостерігатися в абсолютно здорових, з ідеальними показниками дітородною функцією, пар. Але, як правило, воно частіше розвивається після одного чи декількох абортів, перенесених запальних захворювань статевих органів, при порушеннях обміну речовин.

Які є форми безплідності?

Якщо в жінки ніколи не було вагітності, говорять про первинну безплідність. Якщо в жінки була хоча б одна вагітність, то незалежно від того, чим вона закінчилася - родами, абортом, викиднем, позаматковою вагітністю - наступна безплідність вважається вторинною.

Якщо причиною безплідного шлюбу є ті чи інші порушення в організмі жінки, говорять про жіночу безплідність.

Чоловічий фактор вважається причиною безплідного шлюбу в тому випадку, якщо жінка здорова, а в чоловіка спостерігається різке зниження запліднюючої здібності сперми (чоловіча безплідність).

При сполученні жіночої і чоловічої безплідності має місце комбінована форма.

Про відносну безплідність, що обумовлена імунологічною несумісністю подружжя, говорять у випадку, коли у чоловіка та жінки нормальні показники їхньої репродуктивної функції, однак спеціальні проби вказують на їхню несумісність.

Ідіопатична (непояснена) безплідність спостерігається серед цілком здорових і добре сумісних подружніх пар.

У жіночій безплідності у свою чергу виділяють трубну, трубно-перітонеальну, ендокринну безплідність і безплідність, зв'язану з єндометріозом.

Який механізм настання вагітності?

У результаті циклічних гормональних процесів кожен (менструальний цикл) місяць у яєчниках відбувається дозрівання одного фолікула з яйцеклітиною. Приблизно на 14-ий день циклу, тобто в його середині відбувається розрив фолікула, у результаті якого яйцеклітина потрапляє в черевну порожнину, а відтіля - у маткову трубу, де при зустрічі зі сперматозоїдами відбувається її запліднення. Запліднена яйцеклітина попадає в матку, при сприятливому збігу обставин прикріплюється до її стінки і дає початок розвитку вагітності.

Тому, для настання вагітності необхідно:

1. Дозрівання яйцеклітини і розрив яєчникового фолікула (овуляція).

2. Влучення і безперешкодне проходження яйцеклітини по трубі в матку.

3. Готовність матки прийняти запліднену яйцеклітину і забезпечити її розвиток.

Якщо гормональний механізм, що забезпечує дозрівання яйцеклітини й овуляцію, порушений, говорять про ендокринну (чи гормональну) форму безплідності.

Відсутність чи непрохідність обох маткових труб робить вагітність неможливої, тому що яйцеклітина не може потрапити в порожнину матки. У цьому випадку говорять про трубну форму безплідності.

Перешкода може бути не в самій трубі, а між яєчником і трубою у виді спайки. У такому випадку в хворої є перітонеальна безплідність.

Анатомічні дефекти матки, уроджені чи придбані, також можуть бути причиною безплідності. У цьому випадку говорять про маткову форму безплідності. До уроджених дефектів відносять пороки розвитку (відсутність чи недорозвинення матки, її подвоєння, сідлоподібна матка, наявність перегородки в порожнині матки і т.д.). Придбані дефекти найчастіше є результатом внутріматкових утручань (рубцева деформація матки, внутріматкові зрощення і т.д.).

Заставою успішного лікування безплідності є правильна оцінка її причини і вибір оптимального для кожної конкретної подружньої пари методу лікування.

Основні хвороби, які спричиняють безплідність

Запальні захворювання жіночих статевих органів

Більш половини пацієнток, що звернулися до гінеколога, страждають запальними захворюваннями. Це хвороби молодих сексуально активних жінок.

Основною причиною виникнення запальних захворювань є інфекції передані статевим шляхом. Захворювання виникає при статевому контакті з інфікованою людиною.

Найбільш простий шлях уникнути хвороби - бар'єрна контрацепція (презерватив) і дотримання правил особистої гігієни!

Факторами виникнення запальних захворювань є зниження резистентності (опірності) організму жінки при соматичних та інфекційних захворюваннях, зниженні ендокринної функції залоз внутрішній секреції (захворювання яєчників різної природи, менопауза, цукровий діабет, ожиріння), порушеннях анатомо-фізіологічної будови піхви через опущення його стінок, зяяння статевої щілини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Безпліддя – як наслідок інфекційних захворювань органів малого тазу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок