Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Батьки і діти у замкненому колі проблем репродуктивного здоров’я

Батьки і діти у замкненому колі проблем репродуктивного здоров’я

Назва:
Батьки і діти у замкненому колі проблем репродуктивного здоров’я
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,49 KB
Завантажень:
60
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Питання збереження і примноження здоров"я, зокрема репродуктивного,- на порядку денному у кожній сім"ї, незалежно від статків та інших об"єктивних умов. Ще 10 років тому підлітки -хто раніше, хто пізніше - отримували відповідь на запитання "звідки беруться діти" здебільшого на вулиці від таких самих хлопців і дівчат.

І завдання батьків у ту пору полягало здебільшого в тому, щоб віддалити у часі отримання такої інформації, встигнути вчасно скоригувати поняття і поведінку власної дитини, не дозволити забруднити поняття продовження роду і таке інше.

Коли з настанням гласності і демократії у засобах масової інформації почалася пропаганда насильства, грубого сексу, з"явилися "картинки" на телебаченні, в кіно, на сцені, в журналах і газетах, батькам не залишалося нічого, крім необхідності повсякчасної уваги до коригування сприйняття цієї недозованої інформації.

Дехто вдавався до таких методів "коригування", як заборона перегляду будь-яких передач, перешкоджання в ознайомленні з книжковою та журнальною продукцією, відлучення власної дитини від ровесників. Інші, навпаки, викладали своїм дітям усе, що самі знали про статі, про кохання, про секс і правила поведінки з протилежною статтю, так би мовити, на свій розсуд, виходячи із власного життєвого досвіду: тут ішли в хід різноманітні сентенції - від "тобі ще рано про це говорити", " всі хочуть одного" і до детальних інструкцій. Найважчим було, очевидно, дотримуватися золотої середини, як цього вимагають постулати педагогіки і психології підлітка.

Слід зазначити, що на відміну від сьогодення в розпорядженні батьків не було жодної доступної для розуміння підлітків літератури з питань статевої інформації і виховання. Якщо така література і була, то тільки для медиків і педагогів, і то в зовсім невеликій кількості. До речі, педагоги досі ніяковіють у разі необхідності з тих чи інших обставин вести мову щодо статевих стосунків молоді, щодо збереження репродуктивного здоров"я. Формально навчальними програмами передбачено ознайомлення підлітків з фізіологічними і моральними аспектами репродуктивної сфери людини на уроках біології та валеології. Але найбільш суттєву інформацію підлітки отримують все ж не на уроці, під опікою фахівця (біолога, медика чи психолога), а серед оточення.

Спостерігаючи за молоддю, можна сказати, що нинішні підлітки зовсім не ніяковіють, переглядаючи у широкому колі - і хлопці і дівчата - фільми, у яких є еротичні сцени, весело сміються над деякими рекламними роликами, до яких ми якраз не можемо звикнути. При цьому дуже серйозно ставляться до "сердечних" стосунків між конкретними людьми, а не вигаданими персонажами; 76 вдумливо читають спеціалізовану популярну літературу; оберігають одне одного від непродуманих кроків.

Думаю, що значну користь для формування певної позиції у ставленні молоді до питань збереження і зміцнення репродуктивного здоров"я принесли конкретні позаурочні заходи, що проводилися у школі, а саме: зустрічі з лікарями, анкетування, батьківські конференції, "закриті" дискусії на морально-етичні теми без участі дорослих, коли доводилося самим визначатися із своєю точкою зору, з критеріями оцінки тих чи інших життєвих ситуацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Батьки і діти у замкненому колі проблем репродуктивного здоров’я

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок