Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Аспергильоз

Аспергильоз

Назва:
Аспергильоз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,68 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Аспергильоз — хвороба, викликувана різними видами цвілевих грибів роду Aspergillus. Частіше протікає з переважною поразкою легень, в осіб з імунодефіцитами приймає важкий септичний (генералізований) перебіг.

Етіологія. Збудники — різні види роду Aspergillus Найбільше значення в патології людини мають A. niger, A.flavus, зустрічаються й інші види (A. fumigatus, A. nidulans). Морфологічно складаються з однотипного міцелію (шириною 4-6 мкм), іноді виявляються «голівки» з конідіями. При посіві на середовище Сабуро швидко ростуть, утворити плоскі колонії: спочатку білі, злегка пухнаті чи бархатисті, потім приймають синювате, коричневе, жовтувате й інше фарбування (у залежності від виду), при цьому поверхня їхній стає борошнистої, порошковатою. Аспергили володіють великою біохімічною активністю, утворять різні ферменти (протеолитический, сахаролитический, липолитический), а деякі види містять эндотоксины, при введенні яких експериментальною твариною розвиваються паралічі і настає їхня загибель. Володіють аллергизирующим дією. З дезинфікуючих засобів на аспергили найбільше активно діють розчини карболової кислоти і формалін.

Епідеміологія. Аспергили широко поширені в природі. Їх постійно можна знайти в ґрунті, зерні, борошні, сіні (особливо цвілих), у пилу приміщень, де обробляються шкіри, вовна, прядиво. Виявлялися аспергили навіть у пилу лікувальних установ, що обумовлювало внутрілікарняне інфікування. Збудник проникає в організм, як правило, через повітря з пилом. З професійних груп частіше уражаються працівники сільського господарства, ткацьких і бавовнопрядильних підприємств. Захворювання в ослаблених облич може виникнути і як ендогенна інфекція, тому що на слизуватій оболонці зіва здорових людей іноді виявляються аспергили. За останні роки актуальною проблемою став аспергильоз в осіб з різними імунодефіцитами. Зокрема, у 20% таких хворих розвиваються мікози, а серед останніх більш 70% доводиться на аспергильоз. Спостерігаються внутрілікарняні зараження иммунодефицитных пацієнтів пилом, що містить аспергили (повітряно-пилова передача інфекції). Випадків зараження людини від хворих людей не спостерігається.

Патогенез. Збудник аерогенним шляхом потрапляє на слизові оболонки верхніх дихальних шляхів. Може наставати інфікування через шкіру, звичайно змінену яким-небудь іншим патологічним процесом. Ведучу роль у патогенезі аспергильоза грає зниження імунного захисту організму. Аспергильоз ускладнює різні патологічні процеси шкіри, слизових оболонок, внутрішніх органів. Зокрема, легеневі форми аспергиллеза виникали на тлі бронхоектатичной хвороби, абсцесів легені, туберкульозу легень, рака легень, хронічного бронхіту й ін. В останні роки аспергильоз став особливо часто спостерігатися в осіб з імунодефіцитами (уроджені імунодефіцити, особи, що дістають противопухлинну хіміотерапію, іммунодепресанти, а також ВІЛ-інфіковані). Він зустрічається значно частіше, ніж інші глибокі мікози. В ослаблених осіб спочатку грибом уражаються легені, потім у процес утягують плевра, лімфатичні вузли. Током крові аспергіли можуть заноситися в інші органи, утворити там специфічні гранулеми, що звичайно абсцедируют. З легеневого аспергильоз перетворюється в генералізований (септичний) і нередко (свыше 50%) закінчується загибеллю хворого. Врятувати вдається тех хворих, у яких збереглися якоюсь мірою функції імунної системи. При масивній інгаляції спор аспергилл в осіб з нормальною імунною системою може виникнути гостра дифузійна пневмонія, що закінчується самовидужанням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Аспергильоз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок