Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Апітерапія (лікування продуктами бджільництва) в медицині

Апітерапія (лікування продуктами бджільництва) в медицині

Назва:
Апітерапія (лікування продуктами бджільництва) в медицині
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
61,58 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
План

І.Вступ

ІІ. Огляд літератури.

1. Біологія бджолиної сім’ї.

2. Бджолина сім’я – єдина біологічна одиниця.

3. Кормова база.

4. Використання медоносів.

5. Лікувальне застосування квіткового пилку.

6. Лікувальне застосування маточкового молочка.

7. Використання воску в медицині.

8. Бджолина отрута.

9. Лікувальнія медом:

А) Лікування медом за його видами.

Б) Мед в кардіології.

В) Дія меду на рани.

Г) Мед при шлунково-кишкових захворюваннях.

Д) Мед в косметиці.

10)Лікувальні властивості прополісу.

Практичні рекомендації

ІІІ. Висновки.

Перелік використаної літератури.

ВСТУП

Бджоли з’явилися на 50-60 тис. років раніше людини. Багато історичних пам’яток вказують на те, що первісна людина знала і любила мед.

Американський бджоляр Лоренцо Лорен Лангстрот з Філадельфії винайшов у 1851 році перший вулик з вставними рамками, які і в наш час залишився таким, яким він був 100 років тому.

Бджільництво у світовому масштабі у наші дні досягло великих успіхів. Причиною цього є швидкий темп, яким наука рухається вперед. Доведено велике господарське значення бджільництва для розвитку садівництва, городництва. Завдяки опиленню, яке здійснюють бджоли, отримують значно вищі врожаї і якіснішу продукцію.

Значну участь у розвитку бджільництва беруть хімія і медицина. Доведено велике значення меду, бджолиної отрути, квіткового пилку для організму людини, а прополісу (бджолиного клею) і воску – для різних галузей промисловості.

Останнім часом багато науково-дослідних інститутів України, Росії, Румунії, Польщі, Німеччини, США та інших країн багатосторонньо вивчають харчові і лікувальні властивості продуктів бджільництва.

Дана курсова робота ставить за мету розглянути основні напрямки використання меду, маточкового молочка, бджолиної отрути, воску, перги, квіткового пилку у медицині і фармації, хімічний склад продуктів бджільництва, основні діючі речовини. Основну увагу в курсовій роботі приділено розгляду народних рецептів виготовлення мазей, кремів, настоянок та інших лікарських форм.

Дана робота є актуальною, бо продукти бджільництва є ефективними засобами лікування багатьох недуг – атеросклерозу, бронхіту, пневмонії, дисбактеріозу, міокардіодистрофії, оторалингологічних захворювань, тубекульозу. Перевагою цих засобів лікування є відсутність токсичного впливу на організм, легкість отримання, загальна доступність, простота у використанні.

1. БІОЛОГІЯ БДЖОЛИНОЇ СІМ'Ї. БДЖОЛИНА СІМ'Я ТА II СКЛАД

Живе матка у сім'ї до 5. років» але» найвищу яйценосність зберігає до 2-х років. Без бджіл маже прожити не більше трьох днів. Вена є родоначальником сім'ї. Чим сприятливіші були умови, в яких матка виховувалась, тим вона життєдіяльніша, здатна відкладати більше яєць, а отже, сприяти створенню сильнішої сім'ї. Великі, сильні сім'ї завжди продуктивніші, ніж малі. Матка здійснює яйцекладку у весняно-літній період, почасти восени.

У сім'ї може бути тільки одна матка, у виняткових випадках— дві. Це трапляється тоді, коли в сім'ї матка вже стара і замість неї бджоли виводять молоду. Але співжиття старої і нововиведеної матки триває недовго. Як тільки вони зустрінуться, то молода, більш енергійна, вбиває стару матку.

Робочі бджоли. Де найменші, але основні особини бджолиної сім'ї, від яких залежить її життєдіяльність. Вони виконують всі роботи як у вулику, так і поза ним. Робочі бджоли поділяються на вуликових (нельотних) і польових (льотних). У вулику бджоли проводять 14—20 днів. У цей час вони будують стільники, вигодовують та обігрівають розплід, підтримують відповідну вологість і температуру повітря в гнізді, чистять комірки, вулик, сторожують гніздо, годують матку, випаровують зайву воду з нектару, переробляють його на мед і запечатують у комірках, а квітковий пилок складають у комірки для тривалого зберігання. У період виконання цих робіт у теплі погожі дні молоді бджоли вилітають з вулика для спорожнення та ознайомлення з місцем знаходження свого житла.

Завершивши вуликові роботи, робочі бджоли переключаються на збирання нектару та пилку. Якщо ж умови життя із-за якихось причин міняються, молоді бджоли можуть переходити на льотну роботу раніше, минаючи вуликову, а при необхідності повертатися до вуликових робіт і навіть будувати стільники.

Для виконання робіт робочі бджоли мають відповідні органи та пристосування, яких немає у матки та трутнів.

Кількість робочих бджіл у сім'ї навіть за нормальних умов дуже коливається. Найменше їх весною, особливо через 2— З тижні після виставлення вулика із зимівника чи першого обльоту тих бджіл, які зимували надворі. Пізніше, із збільшенням відкладання маткою яєць, збільшується і кількість робочих бджіл у сім'ї, досягаючи влітку максимальної кіль-кості — 60—80 тис. (весною їх буває приблизно 10—15 тис).

Тривалість життя робочих бджіл залежить від періоду року. В осінньо-зимовий малодіяльний період вони живуть 7—8 місяців і більше, а влітку лише 30—50 днів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Апітерапія (лікування продуктами бджільництва) в медицині

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок