Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Алергія

Алергія

Назва:
Алергія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,76 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Якщо у Вас алергія, то можете бути впевнені – Ви не одинокі. Кількість людей, які страждають від таких форм алергії, як сінна лихоманка (поліноз), бронхіальна астма, екзема та харчова алергія, постійно збільшується в усьому світі. Імунна система захищає Ваш організм від інфекцій, виробляючи спеціальні білкові речовини — антитіла, що вбивають шкідливі мікроорганізми. Якщо у Вас виникає алергія, це означає, що імунна система занадто інтенсивно реагує на певні речовини, які можуть бути абсолютно нешкідливими для інших людей. Таким чином, алергія — це реакція імунної системи на вплив певних речовин, які називаються алергенами. Ваш організм може взаємодіяти з алергенами при диханні, прийомі їжі або при безпосередньому контакті зі шкірою. Найпоширенішими алергенами є пилок деяких рослин, кліщі домашнього пилу, плісень, шерсть тварин і деякі харчові продукти. Найбільш ефективний спосіб попередити розвиток алергії — уникати безпосереднього контакту з певним алергеном. На жаль, це не завжди можливо. Тому розроблені спеціальні методи лікування, досить ефективні та безпечні, застосовуючи які, Ви не відчуватимете дискомфорту чи хворобливого стану, зумовленого алергією.

Які алергени найпоширеніші?

Склад найтиповіших алергенів визначається умовами навколишнього середовища. В умовах вологого клімату, в прибережних районах причиною алергії є кліщі домашнього пилу, які можуть викликати алергічні реакції протягом усього року. В умовах континентального клімату з невисокою вологістю алергенами найчастіше бувають плісняві гриби. У сільській місцевості та передмісті поширеним алергеном є пилок квітів, трав і дерев, у містах — промисловий пил і шерсть домашніх тварин (насамперед кішок). Усі зазначені типи алергенів, як правило, впливають на організм людини, потрапляючи в дихальні шляхи, що спричинює сінну лихоманку та приступи бронхіальної астми. В окремих регіонах ці захворювання виявлені у 40% жителів. Харчова алергія звичайно виникає до курячих яєць, коров'ячого молока, шоколаду, горіхів, полуниці, цитрусових, риби. В результаті харчової алергії у дітей може розвинутися екзема або колька. У дітей старшого віку і дорослих харчові алергени часто викликають кропив'янку. За статистикою кожна п'ята людина протягом життя страждає від кропив'янки.

Чому зростає захворюваність на алергію?

Є безліч можливих причин, що нині спричинюють. збільшення захворюваності на алергози. Частково це зростання зумовлене збільшенням кількості кліщів домашнього пилу в сучасних житлах у зв'язку з особливостями будівництва будинків і меблювання приміщень. Наявність у квартирах килимів або килимових покриттів призводить до накопичення пилу. Система вентиляції розрахована на збереження тепла взимку і прохолоди влітку. В результаті у приміщенні підтримується постійна температура і висока вологість, що є ідеальною умовою для існування та розмноження кліщів домашнього пилу.

Забруднення повітря викидами промислових підприємств спричинює збільшення захворюваності на бронхіальну астму, а харчові добавки і барвники частіше викликають харчову алергію.

Як визначити, що саме викликає у Вас алергію?

Для цього важливо пам'ятати, де, коли і за яких обставин у Вас проявлялися симптоми алергії, щоб потім обговорити це з Вашим лікарем. Наприклад:

• Чи виникають у Вас напади, що супроводжуються чханням чи утрудненим диханням, коли Ви прибираєте квартиру або чистите пилосос?

• Чи виникають у Вас симптоми алергії, якщо поруч знаходяться домашні тварини?

• Симптоми алергії виникають у Вас в будь-яку пору року чи мають сезонний характер (наприклад, навесні або на початку літа)?

Якщо зазначені симптоми заважають нормальному сну або повсякденній діяльності, Вам необхідно звернутися до лікаря.

Як лікувати алегрію?

Насамперед, Вам необхідно за допомогою лікаря визначити алергени, які викликають симптоми захворювання, і спробувати уникнути контакту з ними. Для цього Вам слід:

• Позбавитись килимів і деяких м'яких меблів, щоб зменшити кількість місць розмноження кліщів домашнього пилу.

• Поліпшити вентиляцію та знизити вологість у приміщенні, де Ви проживаєте.

• Придбати спеціальні матраци та постільну білизну зі щільної тканини, непроникної для кліщів домашнього пилу.

• Не тримати в будинку котів, морських свинок та інших тварин, шерсть яких може викликати алергію.

• Регулярно косити траву біля будинку, щоб уникнути її цвітіння.

• Утримуватися від прогулянок у період масового цвітіння рослин.

• Утримуватися від паління у квартирі. Доведено, що тютюновий дим підсилює симптоми сінної лихоманки і підвищує ризик розвитку бронхіальної астми у дітей.

• Для того щоб у Вашої дитини сформувалася нормальна імунна реакція до більшості алергенів, доцільно максимально продовжити годування груддю. Намагайтеся не допускати контактів дитини з домашніми тваринами, не використовуйте ковдри з овечої вовни, а також частіше робіть вологе прибирання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Алергія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок