Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Алергійні реакції, види алергічних реакцій

Алергійні реакції, види алергічних реакцій

Назва:
Алергійні реакції, види алергічних реакцій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,35 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ПЛАН

1. Поняття алергії та алергійних реакцій

2. Причини алергії

3. Симптоми алергії

4. Лікування алергії

5. Діагностика алергії

6. Профілактика алергії

Список використаної літератури

1. Поняття алергії та алергійних реакцій

Алергія - це підвищена чутливість ("гіперчутливість") змінена реакція організму людини на вплив визначених факторів (алергенів). Гіперчутливість (алергія) означає, що імунна система організму, яка захищає від інфекцій, хвороб і чужорідних тіл, реагує на алерген бурхливою реакцією і надмірним захистом на цілком необразливі речовини. У розвитку алергії беруть участь імуноглобуліни, клітки крові, що циркулюють імунні комплекси, біологічно активні речовини.

Розрізняють алергійні реакції, обумовлені імунними патохімічними механізмами, і псевдоалергійні, які протікають без імунної стадії.

Термін "алергія" був введений австрійським педіатром К.Пірке в 1906 р. і походить від двох грецьких слів: allos - інший і ergon - дія.

Алергія є глобальною медичною проблемою, тому що близько 25% населення деяких індустріальних районів страждає яким-небудь алергійним захворюванням.

Число випадків алергії неухильно зростає в усьому світі, збільшилося число не тільки алергійних реакцій, з'явилася велика кількість важких станів з ураженням органів дихання, шкірних і слизуватих покривів, суглобів, лімфатичної системи і т.д.

Алергійні реакції й анафілаксія — це дуже складні процеси, властивим тільки високоорганізованим організмам, що володіє властивістю реактивності.

2. Причини алергії

Викликати алергію може усе, що нас оточує: побутова хімія, вовна тварин, харчові продукти, пилок рослин, цвіль, комахи, латекс, ліки, домашній пил, пера, косметика, алкоголь, морепродукти, навіть холод і сонячні промені. Розвиток алергії починається з викиду гістаміну в кров. Це викликає роздратування слизуватої оболонки носоглотки, починаються нежить і пчихання, з'являється набряклість. Природа алергії багато в чому залишається загадкою.

Алергія може зненацька виникнути і так само зненацька пройти. Але в основному, природа алергії - імунологічна, і ховається в порушенні регуляції імунної відповіді. Крім того, схильність до того чи іншого виду алергії передається в спадщину (атопія), так що якщо один з батьків страждає від алергії, існує 25% імовірності того, що в його дитини розвинеться алергія. Шанс роздобути алергію збільшується до 80%, якщо алергією страждають обоє батьків.

В даний час є тенденція до самостійного прийому великої кількості медикаментів одночасно з різних фармако-терапевтичних груп, що призводить до розвитку алергії. Це послужило причиною розвитку багатьох нових захворювань і ускладнень (алергія, дисбактеріоз, токсичні реакції, нефрит, гепатит та ін.). Також сюди відносяться захворювання, які розвиваються на імунологічній основі (анафілактичний шок, кропивниця, бронхіальна астма, атопічний дерматит, екзема й інші).

Харчові алергени. Ними можуть бути продукти харчування або речовини, що утворюються при їхньому переварюванні, кулінарній обробці, тривалому зберіганні. Вважають, що найбільш вираженою алергенною активністю володіють харчові продукти білкового походження (тваринні і рослинні білки). Жири, вуглеводи, мікроелементи частіше викликають хибноалергічні реакції. До найбільш поширених харчових алергенів відносяться: кава, какао, шоколад, цитрусові, полуниця, суниця, яйця, м’ясо тварин і птахів, мед, риба, ікра, краби, раки, молоко, морква, буряк, томати, гречана крупа, злаки (жито, пшениця, пшоно, рис, кукурудза), бобові, горіхи.

В Україні випускається 51 найменування харчових алергенів, і ми вважаємо, що для практичних потреб наших алергологів цього досить. Для науковців ми готові випускати розширений набір харчових алергенів.

Побутові алергени. До них відносяться, головним чином, алергени домашнього пилу, пір’я подушок, бібліотечного пилу. Провідним побутовим алергеном є алерген домашнього пилу. Є дані, що пил, який зібрано з різних регіонів і навіть з різних домівок може суттєво відрізнятися за своїми антигенними властивостями. Як вказує B. Guerun (1994), у складі домашнього пилу щодо виникнення побутової сенсибілізації має місце такий розподіл: кліщі домашнього пилу, епідерміс хатніх тварин, плісньові гриби і комахи.

Основна роль в алергізуючій активності домашнього пилу належить мікрокліщам роду Dermatophagoides pteronyssinus. Вони одержали назву «постільних» кліщів. Відомо також, що до складу домашнього пилу часто входять шерсть та лупа хатніх тварин, а також гризунів. Доведено важливу роль тарганів у розвитку алергічних реакцій.

В Україні випускається 8 серій алергенів домашнього пилу, 3 види алергенів кліщів, алергени дафній, пір’я подушок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Алергійні реакції, види алергічних реакцій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок