Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гормональні препарати статевих залоз. Контрацептиви

Гормональні препарати статевих залоз. Контрацептиви

Назва:
Гормональні препарати статевих залоз. Контрацептиви
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,38 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Гормональні препарати статевих залоз. Контрацептиви.

Гормональні препарати статевих залоз приймають участь у формуванні вторинних статевих ознак (форма тіла, роз приділення жирової тканини, голос, психіка) в продовженні виду. Крім того, гормональні засоби статевих залоз відіграють важливу роль в регуляції білкового обміну, проявляють слабку мінералокартикаідну дію.

Анатомія.

Статеві гормони – це речовини, які виробляються гормональними залозами і формують статеві ознаки організму. У жінок вони виділяються яїчниками, у чоловіків – сім’яниками. Частина статевих гормонів виділяється наднирниками і гіпофізом.

Жіночі статеві гормони поділяються на дві групи: естрогенні (гормони, які сприяють статевому дозріванню і заплідненню), гестегнні – гормони, які сприяють збереженню вагітності і розвитку плода.

Естрогенні – продукуються фолікулаи яїчників в першій половині менструального циклу, коли дозрівають яйцеклітини.

Гестигенні =- продукуються жовтим тілом, яке утворюється на місці тріснутого фолікула, з якого виділялась яйцеклітина, в другій половині менструального циклу.

Яке ж фізіологічне значення естроген них і гестагенних гормонів? Статеві залози жінки – яїчники мають дві функції: в них дозрівають статеві клітини (яйцеклітини) і викидаються гормони (естрон). В середньому у яїчниках утворюється по одній яйцеклітині в місяць. Це відбувається за 14 днів до наступання менструальної кровотечі. До дозрівання яйцеклітини яїчники виділяють в кров естрогени. Вони викликають всі зміни організму, які необхідні для запліднення яйцеклітини, це відбувається в першій половині менструального циклу.

Після дозрівання яйцеклітини яїчники додатково починають виділяти прогестерон, кількість якого поступово росте, на протязі наступних чотирнадцяти днів після дозрівання яйцеклітини.

В разі запліднення збільшується продукція прогестерону, який викликає дальшу перебудову матки і всього організму жінки, забезпечуючи внутріутробний розвиток плода на протязі 9 місяців. Якщо ж запліднення не відбудеться на 14-й день після дозрівання яйцеклітини вироблення естрогенів і прогестерону знижується. Зниження концентрації статевих гормонів в крові в кінці другої половини менструального циклу приводить до інших змін в матці. ЇЇ внутрішня оболонка підготовлена раніше до прийому заплідненої яйцеклітини, відшаровується. Це супроводжується кровотечею в порожнину матки.

Таким чином, естрогенні гормони забезпечують природнє формування жіночого організму (достатній розвиток всіх жіночих ознак). При нестачі усіх гормонів використовують естрогенні гормональні препарати, які використовуються при порушенні менструального циклу, зниженій статевій функції, недорозвитку статевих органів, при безплідності, підвищують чутливість матки до окситодину. Інколи естрогени вводять в чоловічій організм. В цьому випадку естрогени виступають як антагоністи до чоловічих статевих гормонів і здатні зменшувати прояв чоловічих статевих ознак, активність статевих органів. Тому естроге призначають при пухлинах статевих органів у чоловіків. При цьому може бути фемінізаці (зменшення чоловічих статевих ознак і навіть зміна деяких зовнішніх ознак на жіночі). При нестачі гормонів – естрогенів використовують естрогенні гормональні препарати. Їх класифікують за хімічною структурою.: стероїдні (природні гормони та їх синтетичні аналоги і сполуки не стероїдної структури (синтетичні препарати).

До естрогенів стероїдної будови у практичній медицині використовують естрон (фолікулін), який отримують із сечі вагітних жінок та вагітних тварин, ест радіолу бензонт і дипропіонат. Особливо широко застосовують ест радіолу дипропіанат дія якого активніша і триваліша, ніж естрону. Препарати вводять парентерально. Найактивнішим, у 50 разів активнішим за естрон є напівсинтетичний препарат етинілестрадіол (мікрофолін). Крім того, препарат не втрачає активності у разі приймання його всередину. Його захищає від руйнування в печінці етинільна група.

При ентеральному введенні ефективні також синтетичні препарати не стероїдної структури х естрогенної активністю похідні стильбену. Сінестрол близький за активністю до естрону. Диместрол – дим етиловий ефір діетилстільбестролу, має тривалу дію, його призначають в/м одни раз на тиждень. Синтетичний препарат сигетин естрогенної дії не має, але гальмує гонадотропну функцію гіпофізу, стимулює скорочення матки, ефективний при легких клімактеричних розладах.

Застосовують при порушення менструального циклу, недорозвитку статевих органів, при безплідності, слабкій пологовій діяльності (підвищує чутливість мазів матки до окситоцину). При злоякісних пухлинах статевих органів у чоловіків; рак молочної залози у жінок віком понад 60 років. Протипоказані естрогени при вагітності, маткових кровотечах, при важких хворобах печінки, нирок. Введення великих доз тривале призначення естрогенів пригнічує виділення гонадотропінів і може спричинити атрофію яїчників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Гормональні препарати статевих залоз. Контрацептиви

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок