Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гонококова інфекція

Гонококова інфекція

Назва:
Гонококова інфекція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,11 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Гонококк був відкритий у 1879 р. Нейссером. Це парнорозміщені коки, нагадують кавове зерно, нерухомі, утворюють капсулу. Для гонококків характерний поліморфізм: зустрічаються дрібні і великі клітки, а також паличковидні форми. Добре фарбуються всіма аніліновими барвниками, грам-, але можуть зустрічатися і грам+. Аероби. Opt. p 7,2— 7,4, вимогливий до живильних середовищ. Для культивування застосовують сироватковий, асцитичний і кров'яний агари. На кров'яному агарі гемолізу не дають. Гонококки розкладають глюкозу з утворенням кислоти і декстрозу.

Neisseria gonorrhoeae — є збудником венеричного захворювання — гонореї. На щільних середовищах гонококки утворюють дрібні колонії. На рідких середовищах ростуть дифузно з утворенням плівки на поверхні.

Гонококки малостійкі в зовнішньому середовищі. При 40°С гинуть через 3—6 годин, при 56°С — протягом 5 хвилин. Не переносять охолодження. Тому посів варто проводити відразу після забору матеріалу від хворого. Високочутливий до пеніциліну. У процесі лікування швидко здобуває стійкість до антибіотиків різних груп.

Гонореєю хворіє тільки людина. Тварини несприйнятливі до цієї інфекції, на відміну від людини. Єдине джерело інфекції — хвора людина. Основний шлях передачі — статевий, можливе інфікування плоду при проходженні через родові шляхи матері.

Таким шляхом гонококки можуть потрапити в кон’юнктивальний мішок ока немовляти і викликати там запалення (бленнорея). Можливо також зараження гонококком через кров, взяту в інфікованих осіб на ранньому етапі захворювання (що трапляється вкрай рідко).

У людини гонококк колонізується на епітелії сечівника, прямої кишки, кон’юнктиви, шийки матки, маткової труби і яєчника. Гонококковая інфекція часто виявляється запаленням тазових органів і безплідністю в жінок.

Гонококк попадає на слизуваті сечостатеві шляхи, там посилено розмножується і проникає в підслизисту сполучну тканину. Хоча треба відзначити, що влучення гонококков в організм не завжди приводить до розвитку захворювання. У цьому випадку велике значення має вірулентність збудника, інфекційна доза, місце проникнення і стан імунного статусу організму. Гонококки фагоцитуються лейкоцитами, розмножуються в них і не переварюються (незавершений фагоцитоз).

Інкубаційний період гонореї — 2—3 дні. Гонорея виявляється болями при сечовипусканні, виділенням гною з уретри. Найчастіше в жінок захворювання протікає безсимптомно, що робить жінок основними носіями інфекції. У чоловіків безсимптомне протікання гонореї практично не спостерігається.

При бленореї немовляти виникає гнійне запалення очей.

Після перенесеного захворювання в людини залишається нетривалий, короткочасний імунітет.

Профілактика гонореї зводиться до санітарно-просвітницької роботи серед населення і своєчасному виявленню хворих. Специфічна профілактика не проводиться.

Першими ознаками зараження гонореї в більшості чоловіків служать жовтуваті виділення з каналу статевого члена і часте хворобливе сечовипускання. Ці симптоми, що з'являються звичайно через 2-10 днів, але іноді через місяць після зараження (Schofield, 1979), обумовлені запаленням сечівника (уретритом), викликаним бактеріальною інфекцією. Схожі на гній виділення (які бруднять білизну) - одна з реакцій організму на цю інфекцію.

Приблизно в 10% заражених людей ніяких симптомів не спостерігається, а це означає, що людина може поширювати гонорею, не знаючи, що вона хвора.

З появою симптомів гонореї в людини вони звичайно відразу звертаються до лікаря і виліковуються. Під час відсутності лікування інфекція, піднімаючи нагору по сечівнику, може поширитися на предстательну залозу, насінні пухирці і епідидіміс і викликати сильний біль і підвищення температури. Невилікувана гонорея іноді приводить до безплідності (Holmes et al., 1989), але в чоловіків це ускладнення виникає відносно рідко.

У жінок зараження гонореєю протікає безсимптомно більш ніж у половині випадків і тому до початку лікування в них звичайно проходить значний термін. Ця затримка підвищує ризик ускладнень, і, крім того, що не підозрюють про свою хворобу жінки стають розповсюджувачами інфекції. Багато хто з них довідаються про те, що хворі, лише коли в їх партнерів з'являються ознаки зараження.

Навіть з появою в жінок симптомів хвороби вони часто бувають слабко виражені і залишаються непоміченими чи невірно витлумачуються. Симптоми складаються у вагінальних виділеннях, роздратуванні зовнішніх статевих органів і порушенні менструацій. Інфекція найчастіше виявляється в шийці матки (90% випадків), але може також проникати в сечівник (70%), пряму кишку (30-40%), горло (10%) або частково з цих місць у будь-яких сполученнях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Гонококова інфекція

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок