Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Відхаркуючі засоби

Відхаркуючі засоби

Назва:
Відхаркуючі засоби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,95 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
ПЛАН

1. Корінь іпекакуани

2. Трава термопсису

3. Сурма трисірчиста

4. Сурма п’ятисірчиста

5. Амонію хлорид

6. Терпінгідрат

7. Плоди анісу

8. Плоди фенхелю

9. Плоди кмину

Список використаної літератури

При попаданні в дихальні шляхи подразнюючих речовин (пилу, диму та ін.), а також при запальних процесах рефлекторно активується секреція залоз, рух миготливого епітелію і перистальтичні скорочення бронхіол. Ці захисні функції сприяють очищенню слизових оболонок від подразників. Інколи процес очищення затримується в результаті утворення густого слизу, що ускладнює перебіг захворювання. В такому разі доцільно призначити відхаркувальні засоби, які залежно від механізму дії поділяють на 2 групи.

Засоби рефлекторної дії (препарати сурми, корінь іпекакуани, трава термопсису, деякі блювотні) подразнюють рецептори шлунка і рефлекторно посилюють секрецію залоз, розріджують слиз і прискорюють рухливість миготливого епітелію.

Засоби прямої дії на слизову оболонку дихальних шляхів (ефірні олії, натрію гідрокарбонат, терпінгідрат, амонію хлорид) виділяються легенями з крові після всмоктування або діють при вдиханні пари чи аерозолій.

Корінь іпекакуани (блювотний корінь) – Radix Ipecacuanhae. Корені тропічного чагарника іпекакуани (Cephaelis ipecacuanha) з родини маренових (Rubiaceae) містять алкалоїди (не менш як 2%), еметин, цефаелін, глікозид, іпекакуанін, сапоніни, кислоти.

Зберігають за списком Б.

Форма випуску: корінь, порошок, екстракт сухий (Extractum Ipecacuanhae siccum), настойка (Tinctura Ipecacuanhae).

Дія: основною діючою речовиною являється еметин, у якого виражена подразнююча дія на рецептори слизової оболонки шлунка. Залежно від дози виявляється відхаркувальна, румінаторна чи блювотна дія (відхаркування триває протягом 5-8 год).

Показання, способи і дози застосування: відвар, мікстури, кашки, полюси, пілюлі використовують як відхаркувальний засіб при катаральних процесах у дихальних шляхах, а також як блювотний і румінаторний засоби.

Всередину як відхаркувальне коням 0,5-3,0; великій рогатій худобі 2,0-5,0; вівцям 0,2-0,5; свиням 0,1-0,3; собакам 0,02-0,05; хутровим звірям 0,005-0,001; як румінаторне великій рогатій худобі 5,0-10,0; вівцям 1,0-3,0; блювотні свиням 2,0-3,0; собакам 0,3-0,5.

Трава термопсису (трава мишатнику) – Herba Thermopsidis. Зібрана на початку цвітіння і висушена трава дикорослої багаторічної рослини термопсису ланцетного (Thermopsis lanceolata) з родини бобових (Liguminosae) містить алкалоїди термопсин, термопсидин, цитизин, пахікарпен, ефірну олію, сапоніни та інші речовини.

Зберігають за списком Б.

Форма випуску: трава, екстракт сухий (Extractum Thermopsidis siccum), входить до складу таблеток від кашлю “Пектол”.

Дія: складна, але домінує відхаркувальна (у високих дозах блювотна).

Показання, способи і дози застосування: у вигляді інфузу (1:100-1:200) як відхаркувальний засіб при захворюваннях дихальних шляхів.

Всередину коням і великій рогатій худобі 0,5-1,0; дрібним жуйним і свиням 0,1-0,2; собакам 0,05-0,1.

Сума трисірчиста (антимоній, сурм’яний блиск) – Stibium sullaratum nigrum. Склад і властивості: сірувато-чорні куски або порошок, не розчиняється у воді.

Зберігають у закритому скляному посуді.

Форма випуску: порошок.

Дія: повільно реагуючи з соляною кислотою, утворює в шлунку розчинні сполуки, які діють подразнююче на слизові оболонки.

Показання, способи і дози застосування: у вигляді мікстур, кашок, пілюль, застосовують як відхаркувальний засіб при запальних процесах дихальних шляхів.

Всередину коням і великій рогатій худобі 10,0-25,0; дрібній рогатій худобі і свиням 2,0-5,0; собакам 0,1-0,5.

Сурма п’ятисірчиста – Stibium sulfaratum aurantiacum. Склад і властивості: аморфний порошок оранжево-червоного кольору, не розчиняється у воді. За дією і застосуванням не відрізняються від сурми трисірчастої.

Амонію хлорид (амоній хлористий, нашатир) – Аmmonii chloridum). Склад і властивості: білий кристалічний порошок, добре розчиняється у воді (1:3).

Зберігають у закритому посуді і в сухому місці.

Форма випуску: порошок.

Дія: при введенні всередину швидко всмоктується в кров, потім виділяється дихальними шляхами у вигляді вуглекислого амонію та аміаку, які діють відхаркувально. При тривалому застосуванні розвивається ацидоз.

Показання, способи і дози застосування: порошки, мікстури, полюси, кашки, пілюлі використовують як відхаркувальний засіб при захворюваннях дихальних шляхів.

Всередину коням 8,0-15,0; великій рогатій худобі 10,0-25,0; дрібній рогатій худобі 2,0-5,0; свиням 1,0-2,0; свиням 1,0-2,0; собакам 1,2-1,0.

Терпінгідрат – Terpinum hydratum. Склад і властивості: одержують з скипидару обробкою його сірчаною кислотою. Білий кристалічний порошок, погано розчиняється у воді (1:250).

Зберігають у добре закритому посуді.

Форма випуску: порошок, таблетки по 0,25 і 0,5.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Відхаркуючі засоби

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок