Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Віруси гепатиту

Віруси гепатиту

Назва:
Віруси гепатиту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,73 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
1. Поняття про гепатити

Гепатити – широко розповсюджене захворювання, які часто приводять до інвалідності даних хворих, втрати працездатності, що обходиться державі в міліардні суми і більше. Знання етіології, патагонезу, клінічних проявів захворювання, методів лікування допоможе медсестрі вміло доглядати хворих, надавати невідкладну допомогу, організувати профілактичну роботу серед населення, вести боротьбу з алкоголізмом, як соціальним злом, запобігати ці важкі хвороби.

Термін «вірусний гепатит» поєднує дви хвороб: інфекційний гепатит (хвороба Боткіна) — гепатит А и сироватковий гепатит — гепатит В. Збудник захворювання — фільтрівний вірус. Припускають існування двох його різновидів: вірусів типу А и В. Вірус А — збудник інфекційного гепатиту, попадає в організм через травний апарат і парентеральним шляхом. Інкубаційний період коливається від 14 до 50 днів. Вірус У викликає сироватковий гепатит, при цьому зараження відбувається парентерально, інкубаційний період більш тривалий — від 40 до 180 днів. Якщо шлях передачі вірусу невідомий чи сумнівний, то захворювання прийняте називати вірусним гепатитом. Вірус гепатиту стійок до заморожування, висушуванню, нагріванню до 56°С в плин 30 хв. Виділити вірус поки не удалося.

2. Вірусний гепатит А

Вірусний гепатит А – (хвороба Боткіна), інфекційний, або епідемічний – гостра інфекційна хвороба, що спричиняється вірусом гепатиту А, з ураженням печінки і травного каналу, переважно з фекально-оральним механізмом зараження.

Довгий час хворобу вважали за катаральну жовтяницю (зумовлена закупоркою). Але в 1973 р. був відкритий збудник хвороби – вірус гепатиту А. Це захворювання досить розповсюджене у зв’язку з високим рівнем захворюваності і відсутністю засобів специфічної профілактики. В усіх країнах захворювання поступається лише грипу, у більшості має легкий та середньої важкості перебіг, важкі форми зустрічаються у 3-5%, летальність – 50%.

Етіологія. Вірус стійкий до різних впливів, при to - +4 зберігається декілька місяців, to - 20o до 2-х р., при кімнатній to – декілька тижнів, стабільний до дії кислот, при to 60o частково ін активує через через 12 год, при кип’ятінні гине через 5 хв, при ультрафіолетовому випромінюванні – 1 год, при застосуванні хлораміну – 30 хв.

Епідеміологія. Джерело інфекції – хвора людина, яка виділяє вірус, ще в інкубаційному періоді, за 1-3 тижні до появи клініки, а припиняє виділяти після 10 - 0 дня.

Збудник крім сечі і калу є в менструальній крові, спермі. На одну жовтяничну форму припадає 5-6 безжовтяничних форм.

Сприйнятливість – 100%, контингент – діти до 10-14 рр., на долю дорослих припадає 10-20%. Сезонність – осінь, зима. Імунітет по життєвий.

Патогенез: Вірус гепатиту А проникає через слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, і в печінку, де чинить дію на гепатоцити. Інкубаційний період: 15-50 днів. Продромальний (маскується під грип), диспепсичний (втрата апетиту), псевдо ревматичний (біль у суглобах), астнеовигетативний (загальне нездужання, зуд).

Симптоми: у кінці продрамального періоду – сеча темна, білий кал, збільшений білірубін, збільшена печінка, селезінка, жовтяниця при жовтяничній формі, відчуття важкості у правому підребір’ї, вуздечка язика.

Лабораторна діагностика: Експрес-метод, біохімія крові, тимолова проба, сулімова проба.

Ускладнення: спостерігаються у 3-5%.

Прогноз: сприятливий.

Профілактика:

Профілактика вірусного гепатиту А, зводиться до раннього виявлення та ізоляції хворих, заключної дезинфекції в осередку інфекції.

Особи, які контактували з хворими, підлягають медичному обстеженню протягом 35 днів на предмет виявлення ранніх симптомів хвороби. У дитячих закладах установлюють карантин на 35 днів; протягом 2-х місяців після останнього випадку захворювання на гепатит А не проводять планових щеплень. В епідеміологічному вогнищі дітям і вагітним жінкам вводять донорський імуноглобулін у перші 1-10 днів контакту. Імуноглобулін містить значну кількість антитіл проти токсинів, одержують його шляхом імунізації відповідними анатоксинами з подальшим осадженням гамма-глобулінової фракції із сироватки. Дітям його вводять від 1 до 6 р. по 0,75 мл, 7-10 р. – 1,5 мл, старшим за 10 р. та дорослим – 3 мл. Для активної імунопрофілактики створені вакцини, які можуть знизити захворюваність, але велика їх вартість затримує широке впровадження в практику. Також після перенесення гепатиту А, хворий на протязі 6-ти місяців, повинен дотримуватися дієти №5. Йому не можна робити різні щеплення (тільки проти сказу).

3. Гепатит В

Гепатит В – інфекційна хвороба, що спричиняється вірусом гепатиту В, з парантеральним механізмом зараження, гострим або хронічним перебігом. Характеризується початковим періодом з астено-вегетативними диспетичними проявами, симптомами ураження печінки з порушенням обміну речовин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Віруси гепатиту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок