Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вплив бактеріального вагінозу на інфікування плода та новонародженого при невиношуванні вагітності

Вплив бактеріального вагінозу на інфікування плода та новонародженого при невиношуванні вагітності

Назва:
Вплив бактеріального вагінозу на інфікування плода та новонародженого при невиношуванні вагітності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,11 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Резюме. Проведён анализ микробиологического обследования 126 плодов и недоношенных новорожденных, которые родились от женщин больных бактериальным вагинозом, и 100 плодов и недоношенных новорождённых, которые родились от женщин с нормоценозом влагалища. Выявлено, что бактерии первично колонизирующие плод и новорождённого имеют материнское происхождение. При невынашивании беременности у женщин с бактериальным вагинозом наблюдается инфицирование плода и новорожденного условно-патогенною микрофлорою в высокой концентрации, особенно, облигатно-анаэробными бактериями.

Summary. The analysis of the microbiological inspection of 126 foetuses and prematurely born babies, who were born by sick women suffering from bacterial vaginosis and the microbiological inspection of 100 foetuses and prematurely born babies, who were born by women with normocenosis of vagina was carried out. It was diagnosed that bacteria which initially colonized the foetus have maternal origin. Concerning women with bacterial vaginosis during interruption of pregnancy it is observed the infection of the foetus and the new-born by conditionally pathogenic microflora with high concentration, especially by anaerobic bacteria.

ВСТУП. Актуальність проблеми невиношування вагітності в Україні зберігається, що пов’язано з продовженням погіршення демографічної ситуації. За останні роки спостерігається високий рівень загальної смертності, від’ємний показник природного приросту населення, спостерігається тенденція до подальшого падіння народжуваності (з 9,6% - 1995 р. до 7,8% - 1999 р.). Загальний коефіцієнт народжуваності за 10 останніх років зменшився майже на 20 % [4].

Незважаючи на велику кількість досліджень з даної проблеми, частота самовільних викиднів та передчасних пологів не має тенденції до зменшення. Одне із перших місць серед причин невиношування вагітності займає інфекційний фактор. Зокрема, чільне місце займає інфекція жіночих статевих органів, частота якої має тенденцію до зростання. Найбільш поширеним захворюванням піхви у жінок репродуктивного віку є бактеріальний вагіноз. Його частота в акушерських клініках складає 10-26% [1]. На відміну від неспецифічного вагініту при бактеріальному вагінозі запальна реакція зі сторони слизової піхви відсутня, а переважають дистрофічні процеси.

За даними Гудивок І.І. і співавт. [1], бактеріальний вагіноз є фактором ризику по невиношуванню вагітності, передчасного розриву навколоплідних оболонок, інтранатальної інфекції плода та новонародженого.

Досить часто у вагітних із внутрішньоутробним інфікуванням плода (у 40%) виявлено бактеріальний вагіноз [3].

Фізіологічний перебіг вагітності і внутрішньоутробний розвиток плода та період новонародженості у значній мірі визначають майбутнє здоров’я і якість життя людини. Питання інфікування плода та новонародженого є однією з найактуальніших проблем сучасної перинатології. Зростання частоти інфікування плода та новонародженого пов’язане, з однієї сторони, з появою нових, більш інформативних методів діагностики, а з другої – з погіршенням стану здоров’я жінок репродуктивного віку, зниженням імунного захисту організму внаслідок погіршення екологічної ситуації, зниженням рівня життя, зростанням частоти інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Враховуючи все вищесказане, метою даного дослідження було вивчення впливу бактеріального вагінозу на інфікування плода та новонародженого у жінок з невиношуванням вагітності. Методологія: проспективне дослідження.

Матеріал і методи дослідження. Обстежено 126 абортних плодів та недоношених новонароджених, які народилися від жінок хворих бактеріальним вагінозом у результаті самовільного викидня чи передчасних пологів. У всіх жінок лікування бактеріального вагінозу під час вагітності не проводилося. Діагноз бактеріального вагінозу також був поставлений вперше у всіх жінок на основі загальноприйнятих критеріїв, які були визначені на Міжнародному симпозіумі у Стокгольмі в 1984 році. Контрольну групу склали 100 абортних плодів та недоношених новонароджених, які народилися від жінок із нормоценозом піхви в результаті самовільного викидня чи передчасних пологів.

Критерії включення у групу дослідження: вагітність у терміні гестації від 13 до 37 тижнів, діагноз бактеріального вагінозу.

Критерії виключення з групи дослідження: системне або місцеве використання антибактеріальних препаратів на протязі останніх двох тижнів, вагінальний кандідоз, тріхомоніаз, хламідіоз, неспецифічний вагініт, наявність активної цитомегаловірусної і герпесвірусної інфекції, гонорея, результати мікроскопії фарбованих по Граму вагінальних мазків, не відповідаючих діагнозу бактеріального вагінозу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вплив бактеріального вагінозу на інфікування плода та новонародженого при невиношуванні вагітності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок