Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Вступ. Гігієна повітря

Вступ. Гігієна повітря

Назва:
Вступ. Гігієна повітря
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,24 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Предмет, завдання і методи гігієни. Гігієна – це наука про збереження та покращання здоров’я людей. Головними її завданням є:

1. Вивчення впливу різноманітних чинників зовнішнього середовища (фізичних, хімічних, соціальних та ін.) на здоров’я та працездатність людей.

2. Розробка засобів і способів підвищення опірності організму до можливих шкідливих впливів оточуючого середовища.

На підставі вивчення зовнішнього середовища розробляються практичні санітарні заходи щодо його оздоровлення, встановлюються гігієнічні вимоги та норми, що забезпечують оптимальні умови праці та побуту.

Існують різні методи гігієнічних досліджень.

1. Санітарний опис – складається на підставі огляду населеного пункту, окремого приміщення, споруди тощо.

2. Експериментальний метод – застосовуються різноманітні лабораторні, фізичні, хімічні, бактеріологічні та інші дослідження. Їх результати співставляються з відповідними гігієнічними нормами і на підставі цього робиться висновок про досліджуваний об’єкт.

3. Фізіологічні, біохімічні та клінічні методи дослідження. Наприклад, оцінку фізичного розвитку проводять за допомогою, фізіологічних проб, антропометричних вимірів, загального медичного огляду.

4. Статистичний метод застосовується у всіх масових спостереженнях для обґрунтування вірогідності результатів досліджень. Він потрібний для вивчення захворювань, народжуваності, смертності та фізичного розвитку населення, які є показниками стану здоров’я людей.

Одним із розділів гігієнічної науки є гігієна фізичного виховання. Її змістом є науково обґрунтоване нормування засобів, методів і умов занять фізичною культурою і спортом для найефективнішого їх використання з метою збереження та зміцнення здоров’я людини. Гігієна фізичного виховання вивчає вплив фізичних вправ і загартовування на здоров’я людей для обґрунтування найефективніших методик і сприятливих умов занять.

Завданнями гігієни фізичного виховання є: нормування модельних параметрів здоров’я людини за критеріями фізичного стану (фізичний розвиток, підготовленість, загартованість); нормування фізичних навантажень (структура, об’єм, інтенсивність); процедур загартування, які запобігають не лише гіподинамії, але й справляють оптимальний тренувальний вплив для досягнення і підтримання модельного рівня здоров’я; регламентування режиму тренувальних і загальних навантажень, відпочинку, харчування, відновних заходів у великому спорті; нормування умов занять фізичною культурою і спортом (клімат, мікроклімат, спортивні споруди і обладнання), що сприяють їх доброчинному впливу на здоров’я.

Гігієна повітря. Повітря потрібне людині для дихання. Воно відіграє велику роль в теплообмінних процесах організму. Несприятливі зміни повітря можуть викликати значні порушення в організмі: перегрівання або переохолодження тіла, гіпоксію, зниження працездатності тощо.

Важливе гігієнічне значення має стан повітря при виконанні м’язової діяльності, що пов’язано з підвищенням легеневої вентиляції і великим теплоутворенням.

Для гігієнічної оцінки повітря враховують:

1. Фізичні властивості – температура, вологість, атмосферний тиск, швидкість і напрямок руху, охолоджуюча спроможність, електричний стан, радіоактивність тощо.

2. Хімічний склад – постійні складові повітря і сторонні гази.

3. Механічні домішки – вміст пилу, диму і т. ін.

4. Бактеріальна забрудненість – наявність мікробів.

Температура може позитивно і негативно впливати на організм людини, але завдяки терморегуляційним механізмам людина пристосовується до різних температурних умов.

Тривале перебування в приміщенні з високою температурою спричинює підвищення температури тіла, прискорення ЧСС, головний біль, швидку розумову та фізичну втому, тепловий удар. Щоби уникнути теплового удару потрібно температуру повітря у приміщенні підтримувати на 5-10˚С нижче температури тіла.

Висока температура негативно впливає на функції вищої нервової діяльності: порушується увага, влучність, координація рухів, швидкість реакції, пластичність центральної нервової системи, що може спричинити травми під час занять фізичною культурою і спортом.

При високій температурі повітря організм стає більш вразливим до інфекційних хвороб.

При низькій температурі повітря посилюється віддача тепла і створюється небезпека переохолодження організму. Тривалий вплив низьких температур викликає різноманітні рефлекторні реакції в організмі. Наприклад, охолодження ніг викликає зниження температури слизових оболонок носу, горла, що може бути причиною нежиті, кашлю, ангіни через зниження опірності до патогенних мікробів. Охолодження периферичних нервів, м’язів, сполучного апарату спричинює ревматизм, радикуліт, неврит та інші простудні захворювання. При виконанні фізичних вправ в умовах низької зовнішньої температури поруч із тим виникає небезпека пошкодження м’язів і зв’язок, оскільки при цьому зменшується їх еластичність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Вступ. Гігієна повітря

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок