Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Геронтологія – наука про старіння

Геронтологія – наука про старіння

Назва:
Геронтологія – наука про старіння
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,32 KB
Завантажень:
146
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЛАН

1. Геронтологія як наука

2. Поняття календарного і біологічного віку

3. Фактори, що впливають на тривалість життя

4. Основні прояви старіння

Використана література

1. Геронтологія як наука

З моменту зародження людського суспільства і в міру його розвитку постійно виявляється прагнення людини прожити довге, біологічно і соціально активне життя. Людина ніби намагається суперничати зі Старозавітними біблійними персонажами в досягненні довголіття і збереження фізичної сили, ясності думки, мудрості поведінки, творчих прагнень.

Йому виявляється далеким і неприйнятним сам факт ранньої смерті, що значно випереджає той термін, який був відпущений творцем. З іншого боку, люди, які довго живуть, викликають інтерес, привертають увагу і розцінюються як особливо відзначені творцем, гідні прожити довге життя. Чи не тоді народилося: “На все воля Божа”, незалежно від того чи вмирає людина рано чи їй вдавалося досягти більш високих життєвих рубежів.

У спробах продовжити життя людство вимальовувало численні способи з неминучим розчаруванням знайти деякий еліксир молодості. Великий Ґете, що прожив довге, яскраве, повноцінне життя і знав їй ціну, штовхнув свого доктора Фауста на злочинну угоду з дияволом в ім'я збереження молодості. Це є яскравим літературним символом цінності збереження фізичного, творчого довголіття, що гетівський герой асоціював тільки з молодістю. Однак, поступово спроби встановити причини передчасної смерті і старіння, знайти засоби протидії цьому здобувають риси осмислених пошуків, заснованих на накопичених фактах. Зароджується нова наукова дисципліна – геронтологія (геронт – старець, старий, логос – вчення).

Сучасна геронтологія визначається як наука, що вивчає механізми і різні аспекти (біологічні, соціальні й ін.) старіння живого організму, а також способи уповільнення старіння з метою збільшення тривалості життя і збереження його фізичної і соціальної активності. Старіння організму являє собою складний універсальний процес зів'янення, що включає генетичні і середовищні фактори і призводить поступово до обмеження пристосувальних можливостей організму, розвитку захворювань, наближеної до смерті.

Надзвичайно важливими є практичні дослідження Інституту геронтології АМН України. Відкриття вчених – геронтологів відзначені міжнародними преміями. В усьому світі вважається, що Україна є Меккою геронтології.

Особлива заслуга у розвитку геронтології належить вченому зі світовим ім'ям Володимиру Фролькісу. Його дослідження щодо сутності старіння організму не мають аналогів в світі. На думку вченого, будь-яка жива система має свій строк життя. Старіння, треба сприймати як нормальний, природний, багатопричинний процес. Геронтологія ставить завдання не лише додати роки до життя, а й життя до років. Вплинути на темп старіння – означає відсунути термін виникнення вікової патології. Нові біохімічні відкриття в галузі геронтології дають змогу подовжити вік молодості. Отже, людська раса якісно покращиться і стане сильнішою. Адже відсоток людей, які помирають від природного старіння, неймовірно малий.

2. Поняття календарного і біологічного віку

Якщо спробувати дати визначення віку, то його можна позначити як тривалість існування організму від моменту народження до тепер. Існує поняття календарного (паспортного) і біологічного віку. Календарний вік виміряється кількістю обертань Землі навколо Сонця і виражається в календарній шкалі. Однак, календарний вік не може служити повною мірою показником здоров'я, працездатності, якості життя обличчя того самого року народження. Добре відомо, що навіть зовнішній вигляд людей одного календарного віку буває настільки різним, що орієнтоване визначення віку може бути помилковим. У зв'язку з цим для оцінки життєздатності, функціонального стану організму використовується не календарний, а біологічний вік, що більш адекватно відбиває міру вікових змін організму, його біологічні можливості у відношенні майбутньої життя, темпи старіння.

Загальновизнаних універсальних способів визначення біологічного віку в даний час не існує, однак запропонований ряд моделей і набір тестів (наприклад, показники артеріального тиску, стан акомодації зору, слуховий поріг та ін.) з наступним розрахунком по формулах. У довгожителів біологічний вік звичайно менше календарного. Якщо ж біологічний вік випереджає календарний, то говорять про передчасне старіння. Останнє є однією з важливих проблем геронтології.

3. Фактори, що впливають на тривалість життя

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Геронтологія – наука про старіння

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок