Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Герпес вірус (herpetes)

Герпес вірус (herpetes)

Назва:
Герпес вірус (herpetes)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,70 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЛАН

1. Епідеміологія

2. Клініка

3. Діагностика

4. Диференціальний діагноз

5. Лікування

6. Профілактика та заходи в осередку

Вступ

Герпеси - вірусні хвороби з групи інфекцій дихальних шляхів, які характеризуються висипкою на шкірі, слизових оболонках згрупованих дрібних пухирців на гіперемійованій та інфільтрованій поверхні, що супроводжується свербінням, печією, болем.

Розрізняють як самостійні нозологічні форми звичайний герпес і оперізуючий герпес. Збудники їх належать до герпвірусів, що містять ДНК. Відомо два типи вірусів, які спричиняють звичайний герпес: ВЗГ-1, виділений з уражених ділянок шкіри та слизових оболонок, й ВЗГ-2- з геніталій. Збудником оперізуючого герпесу є вірус вітрянки - зостер.

Епідеміологія

Джерело інфекції при звичайному герпесі - хвора людина і вірусоносій. Збудник передається зі слиною і статевим шляхом, а також під час медичних маніпуляцій. Первинне інфікування може статися внутрішньоутробно, при родах і в перші місяці життя, після чого залишається довічне вірусоносійство. Під впливом провокуючих чинників можуть виникати рецидиви хвороби.

Джерелом зараження при оперізуючому герпесі можуть бути хворі на цю інфекцію та вітрянку, що відзначається значно більшою контагіозністю. Шлях передачі - повітряно-крапельний і контактно-побутовий. Оперізуючий герпес виникає як вторинна інфекція, переважно у дорослих людей, які мають частковий імунітет внаслідок попереднього контакту з вірусом, що стався ще в дитинстві. Діти хворіють дуже рідко.

Найбільша кількість захворювань на обидва герпеси виникає у холодну пору року. Імунітет, очевидно, інфекційний.

Клініка

Звичайний герпес. Інкубаційний період триває від 2 до 12 днів. Клінічні прояви хвороби при первинному інфікуванні відзначаються лише у 10-15 % осіб. За перебігом розрізняють локалізовані, поширені та генералізовані форми. Найчастіше зустрічається локалізований герпес шкіри, рідше- слизової оболонки ротової порожнини, офтальмогерпес, генітальний герпес, герпетичний енцефаліт, енцефаломенінгіт, вісцеральні форми, генералізований герпес.

При герпесі шкіри виникають згруповані везикульозні висипання на інфільтрованій шкірі навколо рота, носа, слизових оболонках губ, рідше - на щоках, повіках і вушних раковинах, в інших місцях. Появі висипки передують свербіння, печія або біль у відповідній ділянці тіла. Пухирці мають прозорий вміст, який пізніше мутніє. Через 4 дні вони розкриваються, оголюючи дрібні ерозії. Останні вкриваються жовтими кірочками, які протягом тижня відпадають. Ерозії епітелізуються, не залишаючи помітних змін на шкірі. У маленьких дітей герпес шкіри може перебігати у вигляді тяжкої екземи з високою летальністю.

При ураженні герпесом слизової оболонки рота розвивається гострий або рецидивуючий афтозний стоматит, який супроводжується рясною слинотечею, поганим запахом з рота і гарячкою.

Офтальмогерпес проявляється інфільтрацією епітеліального шару і везикульозним кератитом з підвищенням температури тіла до 39-40 °С та іншими симптомами інтоксикації. Герпес геніталій у жінок характеризується виникненням великої кількості везикул на статевих губах, слизовій оболонці уретри, піхви, шийки матки, шкірі промежини. Ці місцеві зміни супроводжуються загальною інтоксикацією з помірною гарячковою реакцією, болем внизу живота, свербінням, розладом сечовипускання і виділеннями з піхви. Хвороба триває близько тижня і довше, часто спостерігаються рецидиви, зв'язані з менструацією. Герпетичні енцефаліт і менінгоенцефаліт починаються гостро з підвищення температури до 39- 40 °С, блювання, сильного головного болю, судом. З перших днів виникають менінгеальні симптоми, патологічні рефлекси, затьмарюється свідомість. Згодом приєднуються парези і паралічі. У лікворі знаходять лімфоцитарний плеоцитоз з підвищенням вмісту білка.

Генералізована форма герпесу частіше розвивається у новонароджених і грудних дітей. Клінічна картина нагадує сепсис. Основні прояви хвороби: гарячка до 40 °С і вище, тяжка загальна інтоксикація, герпетична висипка та геморагії на обличчі й тулубі, жовтяниця, гепатолієнальний синдром, пневмонія, менінгоенцефаліт. Захворювання ускладнюється інфекційно-токсичним шоком або гепатаргією і закінчується летально.

Оперізуючий герпес. Інкубаційний період продовжується 7-14 днів, а при персистуючій формі - багато років. За декілька днів до появи висипки хворі відзначають швидку втомлюваність, головний біль, свербіння, гіперестезію або парестезію на місці майбутніх вогнищ. Далі підвищується температура тіла та з'являється еритема. На ній виникає група папул, вони перетворюються в пухирці, що зливаються між собою. Висипання, як правило, однобічне.

Вміст пухирців може мутніти внаслідок попадання піогенної флори, і тоді вони перетворюються в пустули. Процес завершується утворенням кірочок, після відпадання яких залишаються рубчики. З появою висипки біль посилюється, іноді стає нестерпним і може утримуватися місяцями після зникнення висипки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Герпес вірус (herpetes)

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок