Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Гігієна води

Гігієна води

Назва:
Гігієна води
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,40 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Гігієно-фізіологічне значення води, норми споживання. Вода необхідна людині, перш за все, для підтримання нормального стану організму, в якому її міститься близько 63% (за вагою). Вода входить до складу клітин організму, міжклітинної рідини, лімфи, крові, травних соків, гормонів. Наші м’язи на 75% складаються з води. Половина нашої крові – найчистіша дистильована вода. Вода приймає участь у всіх фізико-хімічних процесах організму, вона потрібна для виведення кінцевих продуктів метаболізму, для забезпечення віддачі тепла шляхом випаровування. Вода відіграє важливу роль у підтриманні сталої температури тіла і АТ.

Потреба людини у воді – 3-3,5 л на добу, але якщо займатися фізичними вправами – 6-8 л. Обмеження у воді порушує водну-сольову рівновагу, спричинює загусання крові, затримку обміну речовин. Без води людина може прожити лише декілька днів, тоді як без їжі при наявності води – декілька тижнів. Втрата 4% води від загальної маси тіла значно зменшує працездатність людини (різко зменшується результативність під час бігу), при втраті 5% - неможливо буде займатися силовими вправами, виведення 7% води з потом спричинює важкі розлади в діяльності організму, при втраті 10% - потрібна буде допомога лікарів, а спричинити загибель організму може втрата 20% води.

Вода є потужним стимулятором «качки» як і харчування. Вона є учасником депонування в м’язах глікогену, який на ¾ складається з води. Вода тонізує психіку (непрямий ефект). Пригадайте, людині, яка перехвилювалася, пропонують склянку води і вона заспокоюється. Вода, як показали дослідження, має «пам’ять». Якщо у воді, наприклад, був розчинений аспірин, то прийом води, де навіть спектральний аналіз не показує залишків аспірину, зменшує температуру.

Дехто з атлетів і тренерів помилково вважають, що необхідно обмежувати споживання рідини через її накопичення в рідких середовищах організму, що перевантажує серце спортсмена. Проте з’ясувалося, що перевантажує серце як раз нестача рідини, оскільки це в значній мірі збільшує в’язкість крові і утруднює її перекачку через судини. Більше того, через нестачу рідини в організмі погіршується вихід токсичних продуктів обміну речовин із м’язових клітин, що погіршує відновлення і постачання клітин поживними речовинами.

Окрім фізіологічних потреб, вода потрібна для догляду за тілом, загартування, господарських і промислових цілей.

Під час занять фізичними вправами шкіра дуже забруднюється. Тому після тренувань потрібно приймати теплий душ. Він не лише добре очищує шкіру, але й заспокоює серцево-судинну і нервову системи, посилює обмін речовин і прискорює відновні процеси.

Основні фактори загартовування – сонце, повітря і вода. Розумне застосування їх допоможе організму звикнути до змін зовнішнього середовища й виробити несприйнятливість до простудних захворювань, підвищить працездатність.

Правильному фізичному розвиткові і зміцненню здоров’я сприятиме дотримування основних правил загартовування.

1. Загартовуйте організм систематично – щодня протягом тривалого періоду.

2. Умови і дозування змінюйте поступово. Повітряні і водні процедури починайте влітку і продовжуйте восени й зимою, поступово знижуючи температуру повітря та води.

3. Привчайте організм до систематичного впливу подразників різної сили. Для цього перебувайте на вітру, на сонці, у воді різної температури.

4. Урізноманітнюйте засоби загартовування. Змінюйте холодові подразники тепловими і навпаки, застосовуючи в комплексі сонячні, повітряні і водні процедури. Поєднуйте заходи загартовування з фізичними вправами.

Правила приймання водних процедур:

1. Водні процедури (миття ніг, обтирання, обливання) починають влітку з температури води 25-30˚С і поступово доводять її до 15-20˚С. Тривалість процедури 10-30с. Улітку знижують температуру на 1–2˚С кожні 2-3 дні, взимку – повільніше. Обтирання і обливання роблять уранці після ранкової гімнастики протягом року.

2. Купатися починають при температурі +20˚С, а згодом – при +17˚С, скоротивши час перебування у воді.

3. Тривалість купання в перший період загартовування – 3-4 хв., якщо вода залишається теплою. На день рекомендується 2-3 купання.

4. Якщо виник озноб, потрібно вийти з води, розтертися рушником, зробити кілька фізичних вправ, побігати.

5. Не можна купатися натще й раніше як через 1-1,5 год. після їди.

6. Після походу, інтенсивних фізичних занять і змагань входити у воду потрібно через 15-20 хв. відпочинку. Після купання розтираються рушником, виконують зігрівальні рухи, відпочивають в затінку і роблять масаж великих м’язів.

7. Водні процедури проводять безперервно.

8. При ослабленому здоров’ї водні процедури приймають лише після консультацій з лікарем.

Забезпеченість водою є важливим чинником створення санітарних умов життя, зокрема, запобігання інфекційним та іншим хворобам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Гігієна води

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок