Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Ексудативний плеврит

Ексудативний плеврит

Назва:
Ексудативний плеврит
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,82 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Ексудативний плеврит представляє собою пораження плеври загального характеру, супроводжується накопиченням рідини в плевральній порожнині. По характеру рідини в плевральній порожнині. По характеру рідини ексудативної плеврити можуть бути сирозно-фібринозними, геморагічними, гнійними, змішаними.

Етіологія і патогенез.

Ексудативний плеврит розвивається при піддіафрагмальному абсцесі, панкреатитах, цирозах і пухлинах печінки, при декотрих системних захворюваннях.

При розвитку запального процесу в плеврі наступає порушення судинної проникливості, підвищення внутрісудинного тиску, зміни колагенового шару вісцерального листка плеври з послідуючим накопиченням ексудата в нижньобокових відділах плевральної порожнини. Накопичення рідини поступово приводить до здавлення легень. При накопиченні великої кількості рідини наступає зміщення середостіння в здорову сторону з порушенням функції органів дихання і кровообігу.

Клінічна картина.

Ексудативний плеврит може починатися гостро або поступово, з підвищенням температури тіла. Головною скаргою хворого є задишка, іноді виникає сухий кашель. Слід пам’ятати, що больовий синдром, який не знає при скупченні ексудати, спостерігається при карциноматозі плеври, осумкованому плевриті.

Уражена половина клітки відстає в акті дихання, іноді відзначається її “вибухання” у ділянці скупчення ексудату. При перкусії вислуховується тупий звук, якщо об’єм випоту більше 300-500 мл. Верхня межа ексудату має вигляд ломаної лінії, яка починається від хребта, досягає максимуму між лопатковою та задньою під пахвовою лініями, звідки опускається до передньої і парастеранальної лінії (лінії Елісса-Дамуазо). До середини від висхідної частини лінії Елісса-Дамуазо відзначається незначне притуплення легеневого звуку з тимпанічним відтінком – трикутник Гі

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Ексудативний плеврит

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок