Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Другий рік життя: перше півріччя

Другий рік життя: перше півріччя

Назва:
Другий рік життя: перше півріччя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,48 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Я - незалежна особистість

Вашому синочку або донечці виповнився рік. "Найстрашніше - позаду", - вітають вас друзі та родичі. Та ви й самі так думаєте. Закінчилися, нарешті, проблеми з пелюшками і підгузниками, безперервна опіка і догляд за малям. Малюк підріс, він уже говорить, бігає, грається. "Тепер буде легше", - заспокоюють вас. І дійсно, на перший погляд, ваша робота начебто й полегшується. Але це тільки на перший погляд . Фізичний розвиток

На другому році життя малюка темпи його росту дещо сповільнюються - свого напруженого розвитку вимагає вже розумова сфера. Щодо збільшення маси тіла, то цей показник в середньому сягає 30-50 г за тиждень або близько 1-1,5 кг за півріччя. Пригадаємо, що за весь перший рік маля набуло в масі до 7 кг! Часом вашу тривогу може викликати той факт, що за місяць малюк "зовсім" не "набрав маси". Якщо ваша дитина - "згусток енергії", то своєю рухливістю, жвавістю, грайливістю вона безумовно "розплачується" тією кількістю енергії, яка вкладається у недостатній масі тіла. Нічого хворобливого в цьому не шукайте. Час наздожене своє. І маса тіла, особливо її збільшення з місяця в місяць, не має такого суттєвого значення, якщо малюк почуває себе добре, цікавиться оточенням, "росте" у психологічному та соціальному планах, добре їсть і спокійно спить.

Зріст маляти збільшується за перше півріччя другого року життя на 3-5 см, причому тепер цей процес поступово сповільнюється. Іноді впродовж кількох місяців його показник може не змінюватися, що також відповідає індивідуальному темпу розвитку саме вашого малюка. Іноді батьки запитують, чи не замало білкової їжі отримує дитина, оскільки вона "чомусь" не росте. Якщо ви годуєте маля згідно його вікових потреб (про це можете дізнатися в свого лікаря), то тут справа не в харчуванні, а у спадковості. Очевидно й ви, будучи таким самим дитям, мали схожі темпи росту. Та й зріст батьків також буває різним. Тому й, здавалося б, одного віку малюки, а вже зі своїми особливостями в рості.

Щоби визначити, чи правильно розвивається дитина, поряд із масою та довжиною спеціалісти завжди оцінюють і пропорційність тіла. Наприклад, вважається, що окружність грудей є більшою від окружності голови на стільки сантиметрів, скільки років малюку. Чим менша дитина, тим більша в неї голова й коротші кінцівки. І дійсно, давайте звернемо увагу: тільки-но дитя підіймається на ноги, тіло його відразу видається непропорційним - з великою головою, погано розвиненими ручками, кривенькими ніжками, вузенькими плечиками і грудьми та неадекватно великим животиком. Але заспокойтеся, це "гидке каченя" у вас на очах, разом із набуттям навичок ходи, поступово ставатиме красенем чи красунею. І лише за рік-два тренування в ходінні ситуація суттєво зміниться: фігура стане досить стрункою, з відносно довгими ногами та руками, коротким тулубом і достатніх розмірів голівкою.

Однак є в цьому періоді життя й свої труднощі. Малюк, який навчився ходити, бігати і долати перешкоди, з властивою людині цікавістю може потрапити в різні небезпечні ситуації. Якщо ви залишите табуретку біля тумбочки з телевізором, він може вилізти не тільки на табуретку, але й на телевізор. Коли забудете переносну драбину біля полиці з книгами, маля може піднятися і на неї, звичайно, наражаючи себе на небезпеку не тільки падіння з висоти, але й нервового стресу від раптового переляку. Тому не залишайте дитину на самоті, особливо в однорічному віці. Потурбуйтеся про здоров'я

На другому, а найбільше третьому році життя відбувається окостеніння хребта і кінцівок, хоча в повному об'ємі цей процес займає триваліший період. Але вже з раннього віку, починаючи з дворічного віку, необхідно стежити за поставою дітей, достатнім об'ємом їх рухів.

В однорічної дитини проходить вдосконалення серцево-судинної і дихальної систем, зокрема, сповільнюється частота пульсу (від 140-160, як було в новонароджених, до 120-125 ударів за хвилину), збільшується об'єм крові, що викидається із серця з одним скороченням, розширюється об'єм легень і сповільнюється частота дихання (у нормі частота дихання у віці 1-1,5 року сягає 30-35 дихальних рухів за хвилину). Таке поступове вдосконалення систем організму одночасно призводить і до ймовірності легкого порушення функцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Другий рік життя: перше півріччя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок