Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Другий рік життя: друге півріччя

Другий рік життя: друге півріччя

Назва:
Другий рік життя: друге півріччя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,78 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Я - дослідник і великий грамотій

Який невгамовний та швидкий тепер ваш малюк. Хода стала впевненою, рухи рук - точнішими. А у ваших стосунках з'явився новий аспект: якщо раніше до гри дитя потрібно було заохочувати, то тепер ви все частіше у спілкуванні з власним чадом використовуєте слово "не можна". Допитливість та цікавість настільки захоплюють дитину, що можна однозначно стверджувати про появу у вашій сім'ї маленького "чомучки". Фізичний розвиток

Малюк продовжує рости. Цей невпинний процес завжди привертатиме вашу увагу. Чи все своєчасно, чи всього достатньо? Адже теперішній фізичний розвиток - це запорука майбутньої "фізичної краси" і здоров'я маляти.

У другому півріччі дитя в масі в загальному набуває лише 1,5-2 кг, а у зрості - 4-7 см. Причому, вже в цьому віковому періоді хлопчики "беруть" своє, випереджаючи у фізичних показниках дівчаток.

Окружність грудної клітки до кінця другого року життя зростає у хлопчиків на 1,2-1,7 см, а в дівчаток - на 2,2-2,6 см. Ось тут перевага дівчаток. До речі, це ж стосується і маси. Такими є природні особливості росту дітей різної статі.

Не варто забувати і про сімейні особливості тілобудови (конституційну). Дізнайтеся, якими темпами росли ви, як розвивалися ваші батьки. Кожен має свої індивідуальні "зростові" стрибки (коли в фізичному розвитку переважає ріст тіла у довжину) і "заокруглення" (якщо на перший план виходить збільшення маси тіла). Єдине, що скажемо, - не забувайте про надзвичайну важливість в харчуванні дітей тваринних білків та мінеральних солей. Це - запорука нормального вікового фізичного розвитку.

До кінця другого року життя у вашого малюка уже має бути двадцять зубів. У другому ж півріччі новими повинні з'явитися спершу обидва клики, а згодом - другі моляри. Відвідаємо педіатра

Що стосується медичних аспектів, у переважній більшості випадків вони в цьому віці зводяться до планового щоквартального огляду педіатра зі звичними для батьків і малят вимірами росту, маси, окружностей та індексів, які свідчитимуть про нормальні темпи фізичного розвитку малюка. Згодом лікар проведе й стандартну оцінку нервово-психічного розвитку. Весь огляд закінчиться рекомендаціями щодо подальшого догляду. Типовою порадою для цього віку є нагадування щодо продовження профілактики рахіту, яка проводиться до кінця другого року життя. Якщо ж у малюка виявлено цю недугу, то ви повинні слідкувати за своєчасним введенням лікувальної дози вітаміну D. Режим дня

Як правило, вранці діти другого року життя прокидаються самі, але час для цього у кожного різний. Це залежить від темпераменту дитини та інших її індивідуальних особливостей, а також загального укладу життя усієї сім'ї.

Стосовно особливостей пробудження, потрібно назвати кілька загальних правил. Ніколи вранці не будіть маля, нехай у нього "запрацює" власний "будильник". Якщо ж малюк прокинувся, не дозволяйте йому вилежуватися, не ростіть собі "лінивця". Лагідно привітайтеся з дитям, усміхніться, висадіть на горщик, умийте, нагодуйте. Бажано, щоб дитина вже зранку погуляла на вулиці. На прогулянку краще виїздити із коляскою, навіть якщо малюк залюбки бігає чи ходить, - за певний час втома, все таки, візьме своє, і відпочинок у возику буде для нього приємним, не заважатиме обстежувати довкілля та й збереже вашу спину (дитя вже досить важкувате!). Виходьте із сином чи донькою на прогулянку не менше двох разів на добу, причому, незалежно від погоди! На крайній випадок - у кожного є сучасні лоджії, балкони, веранди.

Якщо ж у вашої дитини проблеми з апетитом чи сном (неспокійний із частими пробудженнями), візьміть за звичку прогулюватися з малям до 6-8 годин на добу, причому надвечір обов'язково. Дотримання режиму харчування, прогулянок, післяобіднього та вечірнього сну для таких малюків є чи не основним методом лікування! І пам'ятайте, що в будь-якому випадку ввечері перед сном треба намагатися уникати надмірних вражень (похід у гості, телевізор, ігри).

Тривалість сну в цьому віці дещо змінюється. Дитина вночі має спати 10-11 годин, а вдень -лише один раз, причому в середньому до трьох годин.

Намагайтеся рідше змінювати оточення малюка. Дитя повинне перебувати в стабільній обстановці (квартира, дім, знайомі краєвиди, парк, ваші члени сім'ї, згода та злагода між дорослими, братиками, сестричками). Усе це стимулює хороший і рівномірний фізичний, психічний та соціальний розвиток дитини. Все - в швидкому темпі

Потреба рухатися є у всього живого. Але особливо це явище характерне для другого півріччя другого року життя малюків. Не суттєво яким чином: плазуючи, "на чотирьох", ходячи "на двох" чи бігаючи в "ходунках". Усе це лише способи пересування. До кінця другого року життя малюк уже повинен добре самостійно ходити і бігати. Хоча падіння також є обов'язковим атрибутом цього вікового періоду. Та на помилках вчаться, - кожна невдача у розвитку вміння ходи - це уроки, які дитя засвоює, напевно, краще, ніж ми, роблячи висновки із власних "дорослих" помилок .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 



Реферат на тему: Другий рік життя: друге півріччя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок