Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Другий місяць життя дитини

Другий місяць життя дитини

Назва:
Другий місяць життя дитини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
134,59 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Другий мiсяць життя стає своєрiдним пiдсумком попереднього, сповненого клопотiв перiоду. Немовля вже адаптувалося до навколишнього середовища i зайняло своє мiсце у вашiй сiм'ї, проявивши першi риси свого темпераменту. Ви потроху звикли до шаленого розпорядку дня, дивуючись, як усе вдається зробити за 24 години на добу. А маля все бiльше i бiльше часу перебуває в перiодi неспання, бажаючи проявити себе. Тепер ви вже можете сказати, чи є ваш малюк "лiнивцем" пiд час годування або ж, навпаки, "активiстом", який атакує груди за "першим подихом". Однi дiтки можуть прекрасно проводити свiй час неспання в колисцi, а iншi невгамовно вимагають огляду оточуючих предметiв, сидячи на ваших руках.

Однак усi батьки в цей перiод стверджують - маля вмiє вiдчути та повiдомити про своє вдоволення чи невдоволення i вже формує свої смаки. Фiзичний розвиток

На другому мiсяцi життя немовля набирає в масi в середньому близько 800 г. Однак цей прирiст може коливатися в межах 100-200 г. Основне - хороше самопочуття дитини! Довжина тiла протягом цього перiоду збiльшується в середньому на 3 см. Рухова активнiсть

Нервова система немовляти продовжує вдосконалюватися - змiнюються й особливостi рухiв та уроджених рефлексiв.

Рефлекси новонародженого поступово зникають, на змiну їм з'являються набутi умовнi рефлекси, пов'язанi з вигодовуванням та мiкрооточенням. Рухи малюка стають бiльш координованими, але вам вони видаються все ще безцiльними. Це не так! Природа просто тренує м'язи всього тiла для виконання в майбутньому цiлеспрямованих дiй.

У положеннi дитини помiтна тенденцiя до зiгнутого стану ручок та нiжок. Але з кожним днем частiше, хоча й короткотривало, малюк витягається, випроставши нiжки i розкинувши ручки. Стисненiсть кулачкiв поступово слабшає, i до кiнця другого мiсяця долоня стає повнiстю вiдкритою.

Голiвка немовляти така ж "тяжка", тобто утримати її в положеннi тулуба на животi дитина ще не вмiє, але шийнi м'язи уже частково контролюються, і короткотривалий час вдається "попасти конi". До кiнця другого мiсяця життя малюк повинен до 15-20 секунд самотужки утримувати голiвку. В цьому йому можна допомогти: перед кожним годуванням, починаючи з народження, вкладайте немовля на животик, спершу на кiлька хвилин, а з часом - на 10-15 хвилин. Тренуйте малюка!

Бiльшiсть дiтей цього перiоду отримують надзвичайну насолоду вiд купелi. А для вас настав час, коли перед тим, як купати малюка, треба або одягнути водонепроникний одяг, або бути готовою принести в жертву сухiсть свого вбрання. Зате ви побачите, як малюк із радiстю плюскається, копається нiжками або ж просто перед вашим обличчям плескає долонькою по водi, спричиняючи справжнє море бризок. I це тiльки початок!

У цьому вiцi виникає перша небезпека - падiння дитини! Нова рефлекторна рухова активнiсть в один прекрасний момент може стати причиною травми.

I не заперечуйте: "Мiй малюк ще не здатний пересуватися!" Бо найчастiше саме у таких батькiв трапляються проблеми.

Однак, якщо це вже сталося, не стомлюйте себе почуттям провини. Падiння буває, бодай один раз у життi, з кожним малюком. Але обов'язково покажiть дитину педiатровi, щоб уникнути небезпечних ускладнень. I не пiзнiше, нiж через добу. Сон

Тiльки-но ви вiдчули, що, враховуючи хронiчне недосипання, перетворюєтеся на "зомбi", як немовля, нiби шкодуючи вас, починає краще спати вночi (близько 7 годин), поки . не виникнуть проблеми з травленням. Це пов'язано з недосконалiстю функцiй системи травлення і супроводжується виникненням так званих кишкових "кольок".

Деякi малюки полюбляють мiняти в своєму режимi день i нiч, обираючи денний тривалий перiод спання й активне проведення часу вночi. Найкращий вихiд iз цiєї ситуацiї - будiть дитину через чотири або ж п'ять годин безперервного сну впродовж дня i таким чином "запропонуйте" змiнити режим. Звичайно, на кiлька днiв всi члени родини втратять "мир i спокiй", але у цьому випадку мета виправдовує засоби.

Часто саме на другому мiсяцi життя виникають деформацiї голiвки дитини, якi зумовленi одноманiтнiстю вкладання в лiжечко. Намагайтеся перiодично змiнювати положення малюка. Якщо ж ви помiтили, що дитя самотужки повертає голiвку постiйно в один бiк, порадьтеся з педiатром, щоб не прогавити задавнений наслiдок травматичних пологiв (так звану "кривошию" тощо). I взагалi, вiзьмiть за правило постiйно змiнювати розташування лiжечка (поступово обертайте його, адже малюк дивиться на простiр, що ви пропонуєте, зробiть йому життя цiкавiшим), i положення дитини. Слух, зiр

Другий мiсяць вiдзначається ще й удосконаленням зорового та слухового аналiзаторiв. Немовля вже може прослiдкувати очима за предметом, яким ви проводите над колискою на вiдстанi не нижче нiж 50 см зверху донизу, з боку в бiк i в кiнцi мiсяця - по радiусу кола. Дитя "уважнiше" розглядає людське обличчя, нiж якийсь строкатий предмет. Якщо ж його вивозять на прогулянку, воно iз захопленням слiдкує за свiтловими "зайчиками", рухом листя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Другий місяць життя дитини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок