Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Для тих, хто хоче бути високим

Для тих, хто хоче бути високим

Назва:
Для тих, хто хоче бути високим
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,07 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Виявляється, наші кістки — не тільки кістки, на них розташовані так звані епіфізарні паросткові зони, що складаються з хрящових пластинок. Вони здатні рости в довжину під дією особливого гормону — соматотропіну, який так і називають «гормоном росту». Його виробляє гіпофіз — орган внутрішньої секреції, розташований в основі головного мозку. Але приходить час, і людина перестає рости.

Ріст організму—явище тимчасове. Звичайно до моменту настання статевої зрілості (як правило, це відбувається до 18 років, у когось — трохи раніше, у когось — трохи пізніше) організм, образно кажучи, вважає, що свою задачу із росту виконав: паросткові зони костеніють і до 20 років закриваються. Це природний процес.

Нерідко невисокий ріст пояснюється спадковістю. Якщо мама з батьком самі невисокі, їхня дитина навряд чи стане клієнтом магазину «Богатир».

На ріст впливають різні ендокринні порушення, при яких зовсім не виробляється гормон росту (чи його недостатньо продукується), деякі хронічні захворювання травного тракту (виявити їх — завдання гастроентеролога), а також особливі стани, що вимагають консультації психотерапевта (наприклад нервова анорексія); природна неповноцінність кісткової тканини чи інша її патологія.

Сучасні вчені довели: на здоров'я можна і потрібно «налаштовуватися». Втім, ще на початку XX століття видатний німецький лікар Гуфеланд написав: «Ніхто не сумнівається, що можна занедужати від уявлення про хворобу. Чому ж не можна уявити себе здоровим, щоб видужати?!» Зараз науково встановлено: до 70 % людей здатні на подібний самонастрій і самонавіювання.

- Але що робити, якщо батьки нормального росту, а їхня дитина серед однолітків виглядає «горобчиком»? У подібних випадках треба пройти серйозне і всебічне обстеження у фахівців. Виявляється, сучасні ескулапи «лікують» і від маленького росту, якщо він заподіює страждання і незручності. Але при одній умові: треба встигнути звернутися до фахівців до 18 років. Після закриття зон росту допомогти вже набагато важче. Батькам невисокого росту краще обстежувати свою дитину, яка помітно відстає в рості від однолітків, якомога раніше, але не пізніше 12—13 років — до формування в нього вторинних статевих ознак.

Якщо у вас є симпатична приятелька — однокласниця, однокурсниця, сусідка чи двоюрідна сестра сантиметрів так на десять вища за вас, спробуйте спілкуватися з нею частіше (чисто по-дружньому, залицятися необов'язково). Це прекрасно допомагає набути впевненості у власних силах.

Женіть геть смуток, тугу, поганий настрій. Вони, як й інші негативні емоції, здатні придушити гормональні функції організму. Якщо ваші переживання стали занадто тривожними, виникла депресія, неодмінно зверніться за допомогою до психотерапевта.

На початку XX століття відомий психотерапевт Еміль Кує прийшов до висновку: найчастіше переважна кількість людей для себе більші авторитети, ніж найбільш блискучі лікарі, і здатні вселити собі не тільки уявну хворобу, але й здоров'я! Для цього він запропонував під час пробудження — в особливому «напівсонному» стані, який знайомий кожному, а також перед засинанням вимовляти про себе яку-небудь позитивно-стверджувальну формулу. Наприклад, для тих, хто зациклився на своєму рості, страждає через цю особливість, вона може бути такою:

«Я випрямляюся.

Мій хребет витягується.

Я тягнуся до сонця».

Можете скласти іншу формулу-навіювання (тільки запам'ятайте: слів «ріст», «виросту», «стаю вищим» згадувати не можна, інакше вся справа піде нанівець). Не лінуйтеся повторювати її щодня по 30 разів спросоння і на сон прийдешній. Ваше старання неодмінне позбавить від комплексу неповноцінності, а можливо, і додасть росту.

Приблизний комплекс спеціальних вправ

1. Вправи розминки, «розігріваючі», які зміцнюють поставу: махи й обертання руками і ногами у всіх суглобах, ривки руками вгору назад, у боки назад, нахили вперед (спина пряма).

2. Енергійна ходьба з розгонистими рухами рук.

3. Біг—активний, з одночасним обертанням уперед зігнутими руками (кулаки притиснуті до пліч); швидкісний біг і біг стрибками (дистанція 25—50 м залежно від підготовленості: зробіть 4—6 пробіжок, відпочиваючи та відновлюючи дихання після кожної); біг із гірки.

4. Потягування — руками тягніться вгору; потім у боки, одночасно піднімаючись на носки (по 6—8 разів з паузами на відпочинок).

5. Вправи на поперечині та кільцях:

а) висіння (від 20 секунд до хвилини); висіння з поворотами корпуса вправо і вліво (ноги разом); розгойдування назад, у боки, кругові (за і проти годинникової стрілки);

б) підтягування (дівчата можуть виконувати цю вправу, не відриваючи ніг від підлоги);

в) підтягування зі стрибками: присядьте (спина пряма), вистрибніть вгору, схопіться за поперечину й підтягніться, використовуючи інерцію стрибка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Для тих, хто хоче бути високим

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок