Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Дисахарозодефіцитні ентеропатії

Дисахарозодефіцитні ентеропатії

Назва:
Дисахарозодефіцитні ентеропатії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,95 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Визначення. Дисахарозодефіцитні ентеропатії (ДЕ) - це вроджений чи набутий дефіцит кишкових дисахаридаз, в результаті якого нерозщеплені дисахаридази розкладаються мікроорганізмами тонкої і, частіше, товстої кишки з утворенням трьох вуглеводистих сполук водню, органічних кислот, викликаючи осмомолярну діарею (А.В. Фролькіс, 1995).

І. Лактазна недостатність - найбільш часта форма дисахаридазної недостатності, що проявляється синдромом інтолерантності непереносимості молока.

Етіологія. Причиною первинної лактазної недостатності є дефіцит лактази, який передається по аутосомно-рецесивному типу. Вторинна лактазна недостатність розвивається в результаті дифузних пошкоджень слизової тонкої кишки при хронічних ентеритах, дисбактеріозі тонкої кишки, хворобах Уїпла, Крона, виразковому коліті, гастродуоденітах, у хворих на алкоголізм.

Патогенез. Вроджену гіполактазію пробують пояснити мутацією структурного гену, відповідального за синтез лактази, внаслідок цього даний фермент взагалі не синтезується ,чи утворюється в неактивній формі. При гіполактазії дорослих має місце мутація генів операторів і регуляторів, які контролюють функції структурних генів. В результаті чого утворюється нормальний по структурі ензим, але цей процес проходить дуже повільно.

Класифікація. Згідно МКХ Х перегляду це захворювання відноситься до рубрики Е 73 – Непереносимість лактози, яка ділиться на:

Е 73.0 – Вроджена недостатність лактази

Е 73.1 – Вторинна недостатність ліктази

Е 73.8 – Другі види непереносимості лактози

Е 73.9 – Непереносимість лактози, неуточнена

На даний момент виділяють три форми лактазної недостатності:

І. Спадкова вроджена лактазна недостатність у немовлят (ранній тип):

а) доброякісна форма, що не проявляється лактозурією (типу Холцел);

б) злоякісна форма з лактозурією (типу Дюранд).

2. Вроджена лактазна недостатність у дорослих (тип із сповільненим початком).

3. Вторинна лактазна недостатність.

Ускладнення:

У новонароджених:

- кишкова непрохідність за рахунок зтворожування коров’ячого молока в кишківнику;

- геморагічний діатез;

- ураження ниркових канальців, центральної нервової системи.

У дорослих:

- дизбактеріоз

- остеопороз.

Приклад формулювання діагнозу. Вроджена лактазна недостатність, ранній тип, доброякісна форма.

Клінічна картина. Основним клінічним симптомом лактазної недостатності є проноси після прийому молока, а нерідко і молочних продуктів (мучні вироби, зварені на молоці, вершки, морозиво, творог). Через одну-дві години після їх вживання виникають різі в животі, вурчання, здуття, яке завершується проносом. Стілець при цьому водянистий, пі-нистий, об’ємний. Стілець може бути кашкоподібний. У немовлят, після першого годування грудьми виникає профузна водня діарея, розвивається швидка прогресуюча гіпотрофія і дистрофія. Частіше хворіють хлопчики, ніж дівчатка.

У дорослих лактазна недостатність супроводжується порушенням білкового, жирового, вітамінного і мінерального обміну, нерідко розвивається остеопороз.

Діагностика:

1. Для діагностики лактазної недостатності має значення анамнез (вказівка на непереносимість молока і молочних продуктів в дитинстві).

2. Поява проносів після навантаження лактозою чи молоком з паралельним дослідженням фекалій - визначення рН, рівня лактози, молочної кислоти в калі.

3. Тест на толерантність до лактози (підвищення вмісту цукру в крові на 1,1 ммоль/л і більше при навантаженні лактозою, в дозі 5и г/м2 у дітей і 50 г у дорослих в поєднанні з характерними симптомами).

4. Визначення рівня водню в повітрі, що видихається після навантаження лактозою (рівень водню вище 20 пг/мл вважається достовірним критерієм лактазної недостатності).

5. Зникнення симптомів лактазної недостатності після виключення з раціону молока і молочних продуктів.

6. Рентгенологічне дослідження шлунково-кишкового тракту після додавання до барієвої суміші дисахаридів.

1. Визначення активності дисахаридаз в біоптатах слизової оболонки тонкої кишки і в змивах, а також перфузатах надепітеліального слизового шару тонкої кишки.

Диференційний діагноз. Диференціювати лактазну недостатність необхідно з:

- хронічним ентеритом

- іншими видами непереносимості молока (непереносимості білка, коров’ячого молока)

- хронічним гастритом типу А, пангастритом.

Лікування:

1. Основним в лікуванні лактазної недостатності є виключення з раціону харчування молока і інших молочних продуктів, чи вживання їх в невеликій кількості.

2. Використання для харчування замість молока безлактозних молочних продуктів (”Алактозит Н”, безлактозний енпіт), йогуртів.

3. Лактаїд (препарати містять лактазу, тілактазу, лактразу) по 2-6 капсул під час прийому їжі до зменшення клінічних проявів.

4.Ферментативна терапія (креон, панцитрат, мезим-форте, лікреаза, панкреатин і інші).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Дисахарозодефіцитні ентеропатії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок