Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Зеркало душі. Система психодіагностичних методик

Зеркало душі. Система психодіагностичних методик

Назва:
Зеркало душі. Система психодіагностичних методик
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,31 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Усупереч відомому твердженню, що очі—дзеркало душі, мова йтиме не про них. Ми маємо на увазі систему психодіагностичних методик, що допоможуть вам краще пізнати себе.

« . Життя чітко вказує на дві категорії людей — художників і мислителів, — писав В. П. Павлов. — Між ними різка різниця. Одні — художники, у всіх їхніх родах: письменники, музиканти, живописці—охоплюють дійсність цілком, суцільно, сповна, живу дійсність, без усякого подрібнення, без усякого роз'єднання. Інші — мислителі — саме дроблять її і тим ніби знеживлюють її, роблячи з неї якийсь тимчасовий кістяк, і потім тільки поступово ніби знову збирають її на частини і намагаються в такий спосіб оживити, що повністю їм усе-таки так і не вдається».

Вчені здійснили експеримент, по черзі присипляючи то праву, то ліву півкулю. Виявилося, що людина з відключеною правою півкулею, зберігаючи розум, впадає в ейфорію: стає збудженою, балакучою, сипле дурні жарти . Якщо таке відбудеться з письменником, композитором чи ученим, то вони позбавляться творчих здібностей. З відключеною лівою півкулею вони будуть працювати як і раніше, але зате гарний настрій залишить їх, поступившись місцем депресії, світ набуде похмурих тонів. І тільки злагоджена робота обох півкуль дає можливість сприймати світ повно й об'єктивно. Не завжди в людини ці два типи мислення — логічний і художній — перебувають в гармонійній єдності.

Людина не народжується з функціональною асиметрією півкуль. Якщо вона залишиться все життя неписьменною і буде займатися примітивною роботою, то ця асиметрія в неї майже не розвинеться. І, навпаки, активна розумова діяльність сприяє спеціалізації півкуль. Серед операторів ЕОМ, наприклад, кращих результатів досягають ті, у кого функціональна симетрія виражена найбільш яскраво.

Для художнього типу, тобто людей, у яких домінує права півкуля мозку, характерні яскраві образи, що виникають у результаті живого сприйняття, емоцій. У представників розумового типу— лівопівкулевого — переважають абстракції, теоретизування, логічні міркування. Говорити, хто з них розумніший, нема сенсу, оскільки мова йде лише про дві специфічні особливості людського сприйняття світу. Мислитель зі слабкими художніми за-датками навряд чи досягне успіхів у науці. Доти поки потрібно прискіпливе збирання, реєстрація й аналіз фактів, він упорається зі справою. Але коли буде потрібно піднятися над фактами, уявити загальну картину явищ, без художнього мислення не обійтися. Правильне й інше: якщо художній тип помітно переважає над розумовим, то перш ніж присвячувати себе точним наукам, варто серйозно подумати. Не слід, звичайно, робити висновок, начебто людині на роду написано бути художником, якщо в неї на першому місці цей тип мислення. Зате необхідно знати, що переважна більшість художників, скульпторів, музикантів, акторів мають більш-менш виражені риси цього типу.

Щоб довідатися, хто ви—художник чи мислитель, треба відповісти на наступні питання, користуючись одинадцятибальною системою. Категоричному запереченню відповідає 0 балів, беззастережній згоді —10. Але якщо, наприклад, перше ж питання поставить вас у тупик, оскільки ви не зараховуєте себе до похмурих особистостей, але в той же час не квапитеся поповнити ряди щасливих оптимістів, то у вашому розпорядженні всі інші бали — від 1 до 9. Постарайтеся поставити собі справедливу оцінку «за настрій». Отже, за справу.

1. У мене переважає гарний настрій.

2. Я пам'ятаю те, що вивчав декілька років тому:

3. Прослухавши раз-другий мелодію, я можу правильно відтворити її.

4. Коли я слухаю розповідь, то уявляю її в образах.

5. Я вважаю, що емоції в розмові тільки заважають.

6. Мені важко дається алгебра.

7. Я легко запам'ятовую незнайомі обличчя.

8. У групі приятелів я першим починаю розмову.

9. Якщо обговорюють чиїсь ідеї, то я вимагаю аргументів.

10. У мене переважає поганий настрій.

Підрахуйте окремо суму балів за рядками 1, 2, 5, 8, 9 (ліва півкуля) і 3,4,6,7,10 (права півкуля).

1. Якщо ваш «лівопівкулевий» (Л) результат більше ніж на 5 балів перевищує «правопівкулевий» (П), то виходить, ви належите до логічного типу мислення. Ви, взагалі ж, оптиміст і вважаєте, що велику частину своїх проблем вирішите самостійно.

Як правило, ви без особливого напруження вступаєте в контакт із людьми. У роботі й життєвих справах більше покладаєтеся на розрахунок, ніж на інтуїцію. Більше довіряєте інформації, отриманої з друкованих джерел, ніж власним враженням.

Вам легше даються види діяльності, що вимагають логічного мислення. Якщо професія, до якої ви прагнете, вимагає саме логічних здібностей, то вам пощастило. Ви можете стати добрим математиком, викладачем точних наук, конструктором, Організатором виробництва, програмістом ЕОМ, пілотом, водієм, креслярем . продовжіть цей список самі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Зеркало душі. Система психодіагностичних методик

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок