Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Десятий місяць життя дитини

Десятий місяць життя дитини

Назва:
Десятий місяць життя дитини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
131,56 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Невтомнiсть майбутньої Людини проявляється навiть уночi. Раптом ви прокинетеся i вражено побачите крiзь темiнь ночi, що ваш малюк спокiйно стоїть на нiжках у лiжечку i, присiдаючи, розгойдує колиску. Виявляється, вона гойдається! Нi хвилини спокою! Так, це школа життя, в якiй для маляти немає перерви. Фiзичний розвиток

Продовжуємо рости! В масi малюк набирає в середньому 400-450 г, в зростi - 1,5-2 см. Довжина тiла має становити 72-73 см.

Останнє десятилiття нашi дiти переживали процес акселерацiї: народжувалися з бiльшими, нiж середньостатистичнi, масою тiла, зростом. Однак сьогоднi науковцi стверджують про початок iншого процесу - сповiльнення фiзичного розвитку, що пов'язано з несприятливою екологiєю.

Якщо ж ви турбуєтеся стосовно темпiв розвитку вашого малюка, обов'язково обговорiть цю проблему з педiатром. Рухова активнiсть. Гра

Сидiння та всi маневри, пов'язанi з ним, зараз дуже легко вдаються малюку, i вiн залюбки ними користується. З лежачого положення дитина без труднощів переходить у сидяче, далi повертається до iграшки чи особи, яка найбiльше цiкавить.

Найулюбленiшим заняттям десятимiсячного малюка є куди-небудь вилазити. Тому можлива ситуацiя, коли дитина захоплено вибирається на значну висоту (сходи, стiл, пiдвiконня), а потiм, побачивши куди вона дiсталася, починає плакати або, ще гiрше, може впасти. Перевiрте, чи захищенi пiдвiконня. Вiдкривайте для провiтрювання лише кватирки i в жодному разi не повнiстю вiкно.

Пiдготовка до ходи в кожного своя. Деякі малята плазують до меблiв, пiднiмаються i, утримуючись за поверхню гарнiтуру, роблять кiлька крокiв, а потiм знову повертаються до звичної манери пересування - на колiнцях. Жодна книжка не пiдкаже вам, як саме має пiти ваш малюк. Однi дiти вiд плазування "по-пластунськи" вiдразу переходять до ходи. Iншi проходять повний комплекс пiдготовки, який включає плазування, рачкування, ходiння з пiдтримкою i, лише згодом, самостiйну ходу.

Якщо малюк рачкує, то йому дуже легко утримувати якийсь предмет однiєю рукою, а iншою вхопити та стягти додолу щось цiкаве, наприклад скатертину зі столу, на якiй ви щойно накрили обiд. Будьте передбачливими!

Немає бiльш цiкавої кiмнати у вашiй квартирi, нiж туалет. I це зрозумiло: труби, туалетний папiр i ще, до всього, гучно тече вода, коли натиснути на певний виступ. Саме в туалетi є чудове мiсце, куди можна щось кинути, побовтатись руками, спробувати "на зуб". Отож, краще тримайте цю кiмнату зачиненою або ж екскурсуйте туди разом iз дитиною.

В один ряд з iграми у вашого малюка може потрапити i гра зi статевими органами. Не панiкуйте! Це не онанiзм! Для сина чи доньки вони є звичайною частиною тiла, такою як рука чи нога. Не докоряйте за такi забави. У малюка може сформуватися установка, що вiн робить щось заборонене. Найкраще - не звертайте уваги i сприймайте це як одну з численних iгор.

Кiлька слiв про формування навички сiдати на горщик. Немає чiтких рекомендацiй, коли саме починати це робити, однак не раджу ранiше 9-10 мiсяця - лише в цьому вiцi маля впевнено, без страху самостiйно сидить. Якщо ви приблизно знаєте годину, о котрiй малюк випорожняється, то посадiть його на горщик незадовго до цього. Горщик має бути теплим, зручним. Можна вiдкрити кран, щоб потекла вода. Сидiння навпочiпки, ваше заохочення звуками "а-а-а", тиск горщика на сiднички, звук води стимулюють випорожнення. Тiльки не вiдволiкайте маля iграшками чи їжею. В разi невдачi, не панiкуйте i не сварiть малюка. Якщо ж вiн випорожнився куди треба, - тут уже вам воля у вихваляннях! Дайте зрозумiти, що дитя зробило найкраще, i ви дуже його за це любите. Пам'ятайте, цiлком охайною дитина може стати тiльки досягнувши трирiчного вiку.

Дуже добре, якщо ви можете видiлити цiлу кiмнату або ж її частину малюку. Пiсля закiнчення гри привчайте його повертати всi iграшки до своєї кiмнати. Нехай їх будете складати ви, але маля має спостерiгати, що всi речi перемiщуються до його кiмнати. Якщо ж у сiм'ї є ще дiти, найкраще буде, якщо братик чи сестричка матиме iнший, свiй закуток чи кiмнату, бо можливi конфлiкти зi сторони старшої дитини стосовно захоплення її територiї.

Улюбленою грою залишається "Де ти?". Маля ховає голiвку за край штори або просто затуляється долонею i з насолодою чекає моменту, коли його будуть шукати.

Пам'ятайте, кожна дитина має свої iндивiдуальнi особливостi розвитку. Ваш малюк, скажiмо, знає бiльше нових слiв, порiвняно із сусiдським, краще манiпулює iграшками, бiльше iмiтує дорослих, але ще не стоїть самостiйно. Заспокойтеся, все йде так, як треба. Сусiдське дитя випередило ваше в стояннi, але не в усьому iншому. Через мiсяць-два ситуацiя, ймовiрно, змiниться. Таке життя! Мова

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Десятий місяць життя дитини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок