Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Депіляція

Депіляція

Назва:
Депіляція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
54,32 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Косметик перед проведенням епіляції чи депіляції повинен знати цикл розвитку волосся (рис. 10.1). У боротьбі з небажаним волоссям існують два принципово різних підходи:

епіляція — видалення волосини, що супроводжується руйнуванням волосяного фолікула.

Рис. 10.1. Цикл розвитку волосся:

1 — фаза анагену; 2 — фаза катагену; 3 — волосяний мішечок; 4 — фаза телогену; 5 — початок анагену; б — формується нова волосина; 7 — стара волосина готова до випадання

Цей метод дає стійкіші результати, хоча для цілковитого видалення небажаного волосся поверхню шкіри обробляють декілька разів. Кількість повторних сеансів визначається індивідуальними особливостями організму, насамперед рівнем активності статевих залоз, кваліфікацією фахівця, який виконує епіляцію, а також тією обставиною, що в момент видалення кожна волосина перебуває на різній стадії розвитку. Для виконання епіляції застосовуються різні апарати (електронні, ультразвукові, лазерні). На цих апаратах можуть працювати фахівці, які мають середню чи вищу медичну освіту й пройшли спеціальне додаткове навчання;

депіляція — видалення небажаного волосся без руйнування волосяного фолікула.

Розрізняють механічну депіляцію (наприклад, корекція брів за допомогою пінцета або видалення волосся на ногах (рис. 10.2) за допомогою обертової спіралі (прилади для механічної депіляції), збривання волосся за допомогою спеціальних бритв-станків, а також депіляція із застосуванням різних восків і смол.

Косметик має володіти технікою депіляції усіх видів. При застосуванні депіляції обов'язковою умовою є обробка рук фахівця й оброблюваної поверхні шкіри клієнта антисептичними розчинами до і після процедури, а також використання одноразових ви-даткових матеріалів.

Рис. 10.2. Механічна депіляція волосся на ногах

Найпоширенішою є депіляція з використанням різних восків і смол. Процедура відносно проста, не вимагає складного технічного устаткування, економічно вигідна для фахівця і доступна для клієнтів. За допомогою воскової депіляції небажане волосся видаляється з поверхні шкіри рук, ніг (рис. 10.3), пахвових ямок і ділянки «бікіні». На обличчі воскова депіляція застосовується значно рідше, тому що вона може спровокувати ріст грубішого і темнішого волосся.

Для воскової депіляції застосовують віск різних видів: гарячий, теплий та холодний. Гарячий і теплий віск перед роботою нагрівають у спеціальних апаратах — воскоплавах. Фірми-виробники пропонують віск у різних ємкостях чи спеціальних касетах. Існують уже готові пластинки з воском, їх звичайно застосовують на невеликих ділянках.

Рис. 10.3. Воскова депіляція волосся на ногах

Віск кожного виду має свої особливості, тому фахівець повинен мати віск різних видів для кращого задоволення потреб клієнта.

Оснащення робочого місця:

1. Кушетка висотою приблизно 85-95 см;

2. Столик на коліщатах;

3. Лампа-лупа зі штативом на коліщатах;

4. Засіб для дезінфекції шкіри;

5. Засіб для знежирення шкіри;

6. Засіб для уповільнення росту волосся (застосовується після депіляції),

7. Ватні диски;

8. Медичні ножиці із заокругленими кінцями;

9. Одноразові простирадла;

8. Ємкість для відходів.

Загальні рекомендації

1. Обробіть шкіру на місці депіляції знежирювальним лосьйоном, тому що незначні залишки крему чи лосьйону для тіла перешкоджатимуть процедурі.

2. Обробіть дезрозчином ділянку передбачуваної депіляції до і після процедури.

3. Якщо на ділянці передбачуваної депіляції є які-небудь новоутворення, не заливайте їх воском, а закрийте серветкою чи пальцем.

4. Якщо в клієнта в'яла, атонічна шкіра, її потрібно розтягти; можна попросити клієнта допомогти вам, коли ви обробляєте ділянку «бікіні».

5. Якщо волосся в ділянці «бікіні» дуже довге, його слід підкоротити медичними ножицями із заокругленими кінцями: волосся видаляється легше, а процедура стане майже безболісною.

6. При обробці передньої поверхні гомілки в ділянці коліна попросіть клієнта зігнути ногу. При обробці задньої поверхні гомілки фіксуйте шкіру в ділянці п'ятки.

7. Віск наноситься за напрямком росту волосся, а видаляється різким рухом проти напрямку росту волосся.

8. Зірвавши смужку з воском, прикладіть руку до обробленої шкіри. Цей відволікаючий момент дає змогу зняти больові відчуття клієнта.

9. Якщо волосся в оброблюваній зоні росте у різних напрямках, треба або наносити віск на окремі ділянки з однаковим напрямком росту волосся, або наносити віск кілька разів, але зривати смужку в різних напрямках.

10. Клієнта необхідно попередити, що протягом 1-2 днів після депіляції не слід приймати гарячу ванну, відвідувати сауну, застосовувати крем для тіла.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Депіляція

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок