Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Грип: збудники, епідемії, профілактика, лікування

Грип: збудники, епідемії, профілактика, лікування

Назва:
Грип: збудники, епідемії, профілактика, лікування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
50,64 KB
Завантажень:
777
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Анотація.

Найвищою особистою і суспільною цінністю є здоров’я людини. Вданій роботі подано матеріал про таку хворобу, як грип, різні форми вірусів, що викликають дану хворобу, методи лікування та профілактика захворювання . Хворобу грипу спричиняють мікроскопічно малі віруси . Вони містяться в слизу , який виділяється з носової порожнини хворої людини. Під час чхання й кашлю мільйони невидимих для ока краплинок з вірусом грипу потрапляють у повітря.якщо вони проникають у дихальні шляхи здорової людини , то вона може заразитися грипом. Грип поширюється дуже швидко, тому хворих на грип не можна допускати до роботи на підприємствах , установах, до занять в навчальних закладах. Грип не слід вважати триденним захворюванням.Він не безпечний своїми ускладненнями (бронхітом, трахеїтом, пневмаією). Ускладнення частіше виникають в період епідемії грипу.

Практичною частиною данної роботи є вивчання стану захворювання на грип дорослого (повнолітього) населення Київського району міста Одеси. Вивчення стану захворювання населення проводилось на базі 20-ої поліклініки, міської лікарні №8 , та швидкої допомоги, які розміщуються території даного району і обслуговують населення саме цього району нашого міста . Вивчення стану захворювання населення проводилось , на основі медичних карток , пацієнтів , що звертались по лікарняну допомогу названих лікувальних закладів . Із досліджень видно , що захворюваність на грип в основному припадає на період (листопад-січень). Бувають роки коли захворювання на грип призводило до епідемії . Якщо до захворювання грипом додати кількість захворювання на гострі респіраторно-вірусні інфекції то можна зробити висновок , що захворюваність людей росте катострофічно . Це можливо пов’язане і із зниженням імунітету і поганим економічним станом та соціально-економічними умовами. Слід зауважити, що останнім часом погіршився стан пропаганди по попередженню захворювання , не проводиться вакцинація населення, високі ціни на ліки. Показник захворюванності населення є індикатором соціального стану суспільства. На привеликий жаль в останні роки не проводиться вакцинація нелише дорослого населення, а навіть найдорожчего ,її майбутнього- дітей.

План.

1.Відкриття збудників грипу, їх мінливість та еволюція.

2.Походження збудників епідемій.

3.Особливості сучасних епидемій грипу.

4.Основні прояви хвороби , ускладнення грипу.

5.Профілактика грипу.

6. Лікування.

7. Грипозні вакцини і профілактичні щеплення ними .

8.Грипоподібні захворювання.

9.Статистичне дослідження.

10.Висновки.

11.Список використаної літератури.

ВІДКРИТТЯ ЗБУДНИКІВ ГРИПУ, МІНЛИВІСТЬ ТА ЕВОЛЮЦІЯ ГРИПОЗНИХ ВІРУСІВ

Назва хвороби — «грип» — походить від французького слова «дгіррег» (нападати, охоплювати) і відбиває епідеміологічні особливості цієї інфекції. У побуті цю інфекцію називали інфлюенцою, що латинською мовою означає — вливатися, вторгатися.

Грип- інфекційна хвороба,що протікає з переважаючим враженням

слизової оболонки дихальних шляхів і явищами загальної інтоксикації- підвищенням температури тіла, слабкістю, головним болем, м”язовими і суглобовими болями .

Етиологія. Віруси грипу відносяться до ортоміксовірусам і підрозділяються на серологічні типи А, В і С. Вірус типу А видрізняється значною антигенною мінливістю, що призвело до появи нових підтипів ( А1,А2) і штампів , викликаючих епідемії кожних 2-3 роки і папдемії один раз в 10-30 років. Віруси типу В і С характерізуються більшою стабільнітю. Вірус типу В може зумовити епідемію через 3-4 роки. Вірус типу С – лиш спорадичні захворювання або обмежені спалахи.Стійкість вірусів грипу в навколишньому середовищі невелика . Висока температура висушування , сонячне світло швидко вбивають їх. Більш стійкі віруси грипу, донизьких температур.

Збудником грипу е вірус, вперше відкритий групою англійських вчених: В. Смітом, К. Ендрюсом та її. Лейд-лоу — під час епідемії хвороби в Англії. Цікава історія цього відкриття. Один з дослідників В.Сміт захворів на грип, його колеги взяли з носоглотки хворого змив, профільтрували через спеціальний фільтр і заразили фільтратом рідкісних піддослідних тварин — білих африканських тхорів. Через 1—2 дні тварини захворіли: втратили апетит, почали чхати, кашляти, у них підвищилась температура,заявився нежить. Від хворих тхорів заразилися здорові, і серед тварин почалася епідемія грипу.

Із виділень трахеї хворих тхорів дослідники виділили збудника, якого за ім'ям Вільсона Сміта було названо вірусом грипу WS, що увійшов в історію розвитку науки йк вірус A\WS.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Грип: збудники, епідемії, профілактика, лікування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок