Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Грибкові захворювання шкіри

Грибкові захворювання шкіри

Назва:
Грибкові захворювання шкіри
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,06 KB
Завантажень:
237
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Грибкові захворювання належать до групи інфекційних. Поширені вони на всіх континентах. Збудники грибкових захворювань — патогенні грибки різних видів. Джерелом захворювань є хвора людина чи хвора тварина, зараження може відбуватися при безпосередньому контакті, а також через предмети особистого користування.

До ураження патогенними грибками особливо схильні люди у яких діагностується:

— порушення імунної системи організму (імунодефіцитний стан);

— порушення вуглеводного обміну (цукровий діабет);

— захворювання залоз внутрішньої секреції;

— порушення цілісності шкірного покриву;

— мацерація шкіри в результаті підвищеної вологості;

— прийом антибіотиків широкого спектра дії;

— недотримання правил особистої гігієни.

Грибки можуть уражувати всі шари шкіри, а також її придатки: волосся і нігті. Залежно від цього розрізняють шість видів грибкових захворювань.

Класифікація грибкових захворювань

І. Кератомікози:

— різнобарвний лишай (висівкоподібний).

ІІ. Дерматомікози:

— пахова епідермофітія;

— епідермофітія стоп;

— мікроспорія гладенької шкіри;

— руброфітія гладенької шкіри.

ІІІ. Трихомікози:

— мікроспорія волосистої частини голови (стригучий лишай);

— трихофітія волосистої частини голови.

IV. Оніхомікози.

V. Кандидомікози.

VI. Ураження, викликані плісеневими грибками.

Пахова епідермофітія описана в 1860 р. Збудник — Epider-mophytum floccosum. Частіше хворіють чоловіки і люди з надлишковою масою тіла.

Типова локалізація — шкіра пахових і міжсідничної складок, під молочними залозами, рідше — пахвові ямки.

Вогнища ураження являють собою чітко обмежені яскраво-рожеві запальні плями округлої форми, межі плям — у вигляді валика яскравішого кольору. У центрі плям шкіра лущиться. Суб'єктивно — сверблячка у вогнищах ураження.

Епідермофітія стоп уперше описана в 1890 р. Збудниками є грибки родів Epidermophyton, Trichophyton. Захворювання має хронічний перебіг.

Уражується шкіра склепіння стоп, міжпальцьових складок, можуть уражатися нігтьові пластинки.

Епідермофітія стоп може проявлятися у вигляді лущення, попрілостей і тріщин шкіри міжпальцьових проміжків, висипання пухирців з товстим роговим покриттям. Вміст пухирців — прозора рідина. При приєднанні вторинної інфекції вміст стає гнійним. Прориваючись, пухирці утворюють ерозії, оточені валиком з відшарованого епідермісу.

Суб'єктивно — сверблячка, нестерпна у вогнищах ураження.

Мікроспорія гладенької шкіри.

Збудник — Microsporum canis. Основне джерело зараження — хворі на мікроспорію кошенята, рідше дорослі кішки і собаки. У 85% випадків людина заражається при безпосередньому контакті з хворою твариною, і значно рідше (5-8% випадків) зараження відбувається при контакті з людиною.

Клінічна картина: на гладенькій шкірі різних ділянок тіла з'являються поодинокі чи множинні рожеві плями, що лущаться, оточені валиками застійно-червоного кольору. На поверхні валика з'являються дрібні пухирці і лусочки. Одна пляма може розмішуватися в іншій (концентричні кола). У 85-90% випадків у клієнта уражується пушкове волосся. Суб'єктивно — можна спостерігати незначну сверблячку на місцях висипань.

Руброфітія гладенької шкіри. Клінічні зміни з'являються у складках шкіри і можуть поширюватися на прилеглі ділянки шкіри. Вони різноманітні, можуть являти собою рожеві плями з дрібними вузликами і кірочками на поверхні, відмітна риса — фестончасті обриси.

Суб'єктивно — болісна сверблячка на місці ураження.

Мікроспорія волосистої частини голови (стригучий лишай)

вперше описана в 1843 р. Збудник — Microsporum ferrugineum.

Джерело захворювання — хвора на мікроспорію людина. Зараження відбувається при безпосередньому контакті з хворим або через його предмети особистої гігієни.

Клінічна картина: на волосистій частині голови виникають вогнища облисіння округлої форми, що можуть бути поодинокими, множинними, можуть зливатися. Волосини у вогнищах обламуються на висоті 6-8 мм над поверхнею шкіри. Шкіра рожевого кольору лущиться, з'являються пухирці і кірочки. Захворювання може супроводжуватися легкою сверблячкою.

Трихофітія волосистої частини голови. Джерело зараження — хвора на трихофітію людина. Зараження відбувається при безпосередньому контакті з хворим або через предмети особистої гігієни. Захворювання частіше спостерігається в дітей шкільного віку.

Вогнища мають нечіткі, розпливчасті межі, слабко виражене запалення на поверхні і лущення у вигляді сріблястих лусочок. Волосся у вогнищах ураження частково обламане на висоті 1-2 мм над поверхнею шкіри. Може бути легка сверблячка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Грибкові захворювання шкіри

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок