Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Життевий i творчий шлях Юрiя Клена

Життевий i творчий шлях Юрiя Клена

Назва:
Життевий i творчий шлях Юрiя Клена
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,63 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Клен Юрiй псевдонiм Освальда Бургардта. Украiнський поет i лiтературознавець нiмецького походження народився на Подiллi у селi Сербинiвцi 4 жовтня 1891р. в сiм’i купця Фрiдрiха Бургардта та прибалтiйськоi нiмкенi Каттiни Сiдонii Гiль. Киiв у життi письменника вiдiграв особливу роль. Тут вiн iз золотою медаллю закiнчив Першу киiвську гiмназiю. 1911р. вступив до Киiвського унiверситету св. Володимира. Унiверситетське навчання вiн закiнчив захистивши диплом аж у 1920р. 1914-17 як нiмецький пiдданий був на адмiнiстративному засланнi в Архангельськiй губернii. У 20-х роках вiн викладав у Залiзничному технiкумi, Кооперативнiй школi, Голосiiвському с/г iнститутi, Киiвському iнститутi народноi освiти. У 30-i роки вiршi киiвського неокласика почали друкуватися на сторiнках Львiвського журналу “Вiсник”. Юрiй Клен був майстерним перекладачем, який подарував украiнському читачевi “Гамлета” В.Шекспiра, поезii Дж.Байрона, О.Пушкiна, М.Лермонтова та iн.

1931р. Клен виiхав до Нiмеччини, де викладав слов’янськi лiтератури в рiзних унiверситетах (найдовше в Мюнхенi) розгорнувши водночас широку лiтературну дiяльнiсть як поет перекладач лiтературних критик (по останнiй вiйнi також новалiст). Як один з видатних спiвпрацiвникiв “Вiсника” Д.Донцова Клен мав великий вплив на украiнську поезiю на Захiдно Украiнських Землях i на емiграцii, особливо на нацiоналiстичну. Перебуваючи пiсля вiйни в Австрii, Клен редагував лiтературний журнал “Лiтаври” (1947р.).

Вiдзначаючись широтою тематики i досконалiстю поетичноi технiки, властивоi неокласицизмовi, поезiя Клена становить iдейному планi пристрасний заклик до активноi iстинноi дii, до здiйснення нацiонально-державних обов’язкiв, накладених на Украiну ii власним минулим i майбутнiм.

Головнi твори:

1937р. поема “Проклятi роки”.

1943р. збiрка лiрики “Каравели”.

1957р. iсторична епопея “Попiл iмперii”(видана посмертно).

1947р. “Дияболiчнi параболи”.

Юрiй Клен помер 30 жовтня 1947р. Похований вiн в украiнськiй частинi кладовища мiста Аугсбурга.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Життевий i творчий шлях Юрiя Клена

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок