Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Життєвий та творчий шлях видатного українського акушера-гінеколога Миколи Бакшеєва

Життєвий та творчий шлях видатного українського акушера-гінеколога Миколи Бакшеєва

Назва:
Життєвий та творчий шлях видатного українського акушера-гінеколога Миколи Бакшеєва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,27 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Микола Сергійович Бакшеєв по праву посідає одне з чільних місць серед провідних акушерів-гінекологів ХХ століття. Він був блискучим клініцистом широкого діапазону, видатним науковцем, прекрасним педагогом і лектором, талановитим організатором охорони здоров’я.

Микола Сергійович народився у 1911 році, на межі Росії та України, в селі Стариково. Багатодітна сім’я Бакшеєвих належала до заможного селянства. Підростаючих дітей відправляли навчатися до Бєлгорода, де за ним доглядала одна з черниць Білгородського монастиря і старший брат Іван Сергійович, який очолив сім’ю після смерті батька і взяв на себе всі турботи.

Микола Сергійович не дуже любив розповідати про свої молоді роки, але від членів його сім’ї, особисто від дружини Аглаї Олександрівни, яку він палко любив, відомо, що навчання в Харківському медичному інституті давалося йому нелегко. Залишившись рано без батька, доводилося заробляти на життя самотужки. Брати Бакшеєви жили в дерев’яних бараках, наймалися розвантажувати вагони. І все ж, незважаючи на тяжке життя, дружна сім’я збереглась. У важкі роки попереду були вогники навчання .

У 1933 році, після закінчення Харківського медичного інституту Микола Сергійович вирішив обрати професію хірурга, але влаштуватися за цією спеціальністю було дуже важко. За рекомендацією свого товариша, відомого у майбутньому хірурга А. Г. Караванова, він зайняв вільне місце акушера-гінеколога. Почав роботу ординатором на базі лікарні, де була кафедра акушерства та гінекології 1-го Харківського медичного інституту.

Очолював кафедру професор Петро Харитонович Хажинський. Його з перших днів зацікавили в учневі працелюбність, вміння глибоко пізнавати предмет, знання нових повідомлень літератури. І професор зарахував Миколу Сергійовича на посаду асистента кафедри. Незабаром М. С. Бакшеєв вступив до лав армії, де захворів на туберкульоз легень. Після демобілізації повернувся додому в Харків, до роботи на кафедрі акушерства та гінекології, виконав кандидатську дисертацію і успішно захистив її в 1941 році. Після захисту дисертації терміново відправився до Ялти на лікування, в санаторій для хворих на туберкульоз.

Влітку 1941 року з початком війни М. Бакшеєв повернувся до Харкова, де продовжив лікування. Восени німці окупували місто, і Микола Сергійович опинився на окупованій території. Він продовжував працювати в лікарні акушером-гінекологом. Ризикуючи життям, допомагав підпільникам. Після визволення міста від окупантів керівництвом держави був нагороджений медаллю ”Партизан Великої Вітчизняної війни”.

Ще до захисту докторської дисертації Микола Сергійович посів посаду завідуючого кафедрою акушерства та гінекології Львівського медичного інституту. Назавжди залишив Харків і переїхав до Львова, де проявив неабиякі здібності керівника кафедри, лектора й клініциста. І через кілька місяців роботи у Львівському медичному інституті міністр охорони здоров’я П. Л. Шупик запропонував Миколі Сергійовичу прочитати курс лекцій в Ужгородському університеті.

З 1950 по 1959 рік Микола Сергійович очолював кафедру акушерства та гінекології Ужгородського університету і водночас обіймав посаду декана лікувального факультету. В 1951 році захистив докторську дисертацію на тему “Застосування граміцидину С в акушерстві та гінекології”. Працюючи над докторською дисертацією, Микола Сергійович отримав травму руки з зараженням високовірулентним стафілококом. Почався тяжкий сепсис — науковець мимоволі став жертвою своїх досліджень.

Найбільш продуктивною була діяльність М. С. Бакшеєва в Київському медичному інституті, де він очолював кафедру акушерства та гінекології № 1 з 1959 по 1974 рік, та водночас — службу головного акушера-гінеколога МОЗ України. Саме тут виявився весь його невичерпний хист здібного клініциста, талановитого вченого, видатного організатора охорони здоров’я. Він зумів влити наукову струмину в роботу кафедри, підняти на сучасніший рівень навчальний процес, приділити пильну увагу методиці викладання. Лекції професора відзначалися великою майстерністю, читав він їх на високому професійному рівні, дуже емоційно й дохідливо. Найбільш улюбленими темами були: фізіологія пологів, аномалії пологової діяльності, акушерські кровотечі, онкогінекологія та інші. Студенти чекали цих лекцій, аудиторія була завжди заповненою, в ній панувала тиша. Одного разу після закінчення лекції, присвяченої проблемі маткових кровотеч в акушерстві, в аудиторії прогримів залп аплодисментів. Так студентська молодь реагувала на лекції свого вчителя. Слід зазначити, що не тільки студенти навчались у Миколи Сергійовича, а й весь викладацький склад кафедри у вільний від занять час поспішав на його лекції, бо це професійно збагачувало, навчало манері триматися на трибуні, стилю викладання матеріалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Життєвий та творчий шлях видатного українського акушера-гінеколога Миколи Бакшеєва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок