Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Жовтяниця

Жовтяниця

Назва:
Жовтяниця
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,34 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Перехворів жовтяницею. Боюся, щоби дітей не зачепила ця хвороба, тому хочу, щоби вони про неї найбільше знали. А ще порадьте, як мені тепер харчуватися». Олександр Петрів.

Жовтяниця по-науковому називається вірусним гепатитом А або хворобою Боткіна. Через певний період часу спалахи цього захворювання повторюються. Малі періоди охоплюють 3-5 років, великі – 15-20. Протягом попередніх трьох років кількість хворих на вірусний гепатит А в області була більшою за загальноукраїнський показник. Але, попри все, ця цифра зменшилася, порівняно з піковим 1999 роком.

Як пояснили спеціалісти санітарної служби, основна причина біди – забрудненість довкілля. Віруси гепатиту, ротавіруси, які викликають розлад кишечника та проноси, а також аденовіруси, котрі винні у хворобах з катаральними виявами, подібними на застуду, висіваються почасти не тільки у річках та криницях, а й навіть у грунті. Санітарна ж культура населення, на жаль, невисока – і діти, і дорослі їдять овочі просто з грядки. А в спеку важко відмовити собі у прохолоді річкової води. Хоча переважно вірусний гепатит полюбляє більше осінньо-зимовий період.

Щоби вберегти своїх дітей від інфікування, потрібно, найперше, суворо заборонити їм пити сиру воду. Це, до речі, стосується і дорослих.

Хвороба Боткіна належить до групи кишкових інфекцій, а значить передається з їжею чи водою, через брудні руки, дитячі іграшки, предмети особистої гігієни, під час контакту з хворими.

СИМПТОМИ ЗАХВОРЮВАННЯ

Оскільки від жовтяниці найбільше страждає печінка, то сигнальною ознакою є її збільшення за рахунок запального процесу. Людина починає відчувати болі у правому підребер’ї. Відбуваються зміни складу крові. Але першими тривожними симптомами вважаються лихоманка, нудота, блювання, пронос, в’ялість, сонливість. Часто хворі скаржаться, що свербить шкіра та відчувається біль у м’язах. Сеча набуває кольору темного пива, а випорожнення кишківника, навпаки, стають знебарвленими, як біла глина. Пізніше жовтіють шкіра обличчя, тулуба і кінцівок, склери очей. Жовтяничний період триває від 7 до 15 діб.

Перші 7-10 днів хвороби потребують винятково постільного режиму та дотримання суворої дієти. З раціону хворого виключають смажене, копчене, мариноване та алкоголь. Потрібно вживати дуже багато рідини – до 2-3 літрів на добу.

Порушення ж лікувально-постільного режиму може призвести до цирозу печінки.

ТРИВАЛІСТЬ ІНКУБАЦІЙНОГО ПЕРІОДУ становить від 7 до 35 днів, причому людина у цей період виділяє максимальну кількість вірусів.

Якщо в родині хтось захворів, то найголовніше – не заразити інших, особливо дітей, і обов’язково звернутися до лікаря.

Як правило, після перенесеної недуги виробляється імунітет, який оберігає від повторних захворювань. Але протягом 3 місяців після одужання колишні хворі ще повинні регулярно відвідувати спеціалістів кабінетів інфекційних захворювань поліклінік за місцем проживання.

Тим, хто перехворів, протягом наступних 6 місяців протипоказані профілактичні щеплення, окрім антирабічної вакцини (після укусів тварин) та протиправцевого анатоксину (після отримання травми).

Гепатит А (хвороба Боткіна, інфекційний або епідемічний) – гостра інфекційна хвороба, що спричиняється вірусом гепатиту А, переважно з фескально-оральним механізмом зараження, характеризується наявністю початкового періоду з підвищенням температури тіла, диспепсичним, грипоподібними ознаками, переважним ураженням печінки, симптомами гапатиту, порушенням обміну речовин, іноді жовтяницею.

Тривалий час хворобу помилково вважали за катаральну жовтяницю, зумовлено закупоркою запальної очної протоки слизом і набряком її смугової оболонки. Вперше цю хворобу відкрив вчений С.П. Боткін вь1883 році.

Етіологія. Збудник гепатиту А належить до родини ентеровірусів. Вірус може репродукуватись у деяких первинних і перещеплюваних культурах клітин людини і мавп. Вірус стійкий до факторів зовнішнього середовища, при кімнатній температурі може зберігатися протягом кількох місяців, чутливий до формаліну, стійкий до замороження, при температурі 200С зберігається протягом 2 років, при температурі 1200С за 20 хв повністю гине.

Епідеміологія. Єдине джерело інфекції – хвора людина. Виділення збудника у зовнішнє середовище з фекаліями починається ще в інкубаційному періоді за 1-3 тижні до появи клінічних симптомів. Найбільша кантопіозність спостерігається в перші 1-2 дні захворювання і припиняється після 10-14 дня хвороби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Жовтяниця

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок