Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Загартовування організму (повітря, вода, сонце)

Загартовування організму (повітря, вода, сонце)

Назва:
Загартовування організму (повітря, вода, сонце)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
53,10 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Зміст:

1. Загартовування організму

2. Загартовування повітрям

3. Загартовування водою

4. Сонячні ванни

Загартовування організму

На вулиці похмура погода. Йде дощ. Виходити не хочеться, а треба (з будинку на чи роботу з роботи додому). Парасоля, як на зло, ні, ви промокли наскрізь, а що саме неприємне - з мокрими ногами. Так до того ж сильний пронизуючий вітер пробирає до кіст. Напевно, багатьом знайома така ситуація. І чим вона закінчиться? Цілком правильно - простудним захворюванням. Виникає природне запитанння: чи може сучасна людина протистояти природної стихії, не занедужати в описаній ситуації? Відповідь, безумовно, один - може! Можна взагалі позбутися від простудних захворювань і вірусних інфекцій за допомогою єдиного і разом з тим самого надійного й ефективного методу - загартовування. Причому можна адаптувати організм до умов не тільки холодного, але і спекотного клімату.

У чому полягає фізіологічна сутність загартовування і на яких принципах вона будується? Спробуємо розібратися в цієї, треба прямо сказати, досить складній проблемі. Побутові умови життя сучасної людини досягли неймовірного рівня, усе більш віддаляючи і віддаляючи його від природи, добутком якої він є. Вони (ці умови) знижують стійкість організму до постійно змінюється зовнішнім, і зокрема до метеорологічних, факторам. Відновити стійкість організму до несприятливих факторів зовнішнього середовища можна винятково за допомогою впливів, що гартують.

Фізіологічна сутність загартовування полягає в повторному впливі на організм охолодження, високої чи температури почергових температурних впливів, а також дії сонячного чи світла штучного ультрафіолетового випромінювання. Процедури, що гартують, варто розглядати як один з ефективних способів акліматизації стосовно постійно змінюються метеорологічним умовам зовнішнього середовища. Цей процес повинний бути, власне кажучи, невід'ємним атрибутом діяльності будь-якої людини, його перманентною основою. Акліматизація - це не що інше, як пристосування (адаптація) організму взагалі до постійно діючих різноманітних факторів, і зокрема до несприятливих метеорологічних умов середовища проживання і життєдіяльності.

Вплив процедур, що гартують, торкає практично всіх систем організму як єдиного цілого. Під їхнім впливом змінюється насамперед стан нервової й ендокринної систем, то відбивається на їхній регуляторній функції і здатності активно взаємодіяти з навколишнім середовищем. У початковому періоді загартовування спостерігається посилення функції гіпофіза, кори наднирників і щитовидної залози. У наступному участь залоз внутрішньої секреції у формуванні стійкості до дії процедур, що гартують, трохи зменшується. Пристосування організму торкається не тільки центральні структури головного мозку, тобто відбивається на системному рівні, але і більш інтимні механізми. У процесі загартовування функціональні зміни торкаються тканинний і клітинний рівні. Зокрема, міняються активність клітинних ферментів убік підвищення їхньої активності, хімічний склад і фізико-хімічний стан кліток. Зміна нервової регуляції при загартовуванні організму зв'язано з формуванням нових умовних рефлексів.

Впливи, що гартують, викликають в організмі двоякого роду відповідну реакцію: специфічну і неспецифічну.

Специфічний ефект процедур, що гартують, виражається в удосконалюванні здатності організму зберігати сталість внутрішнього середовища - гомеостаз. Підвищується стійкість організму до дії холоду при холодовій чи адаптації стійкість до сонячної радіації при дії високих температур і ультрафіолету. Це досягається завдяки удосконалюванню механізмів терморегуляції. Організм здобуває підвищену здатність зберігати на постійному рівні температуру внутрішнього середовища, незважаючи на різкі зміни погодних умов: чи жару холод, підвищену інсоляцію. Разом з тим загартовані люди можуть переносити значно великі коливання параметрів внутрішнього середовища в порівнянні з людьми незагартованими. Крім всього іншого, загартовані люди значно рідше хворіють чи не хворіють зовсім не тільки простудними, але і багатьма іншими соматичними захворюваннями. Вони отримують підвищену як розумову, так і фізичну працездатність у порівнянні з обличчями, що не пройшли процесу загартовування.

Неспецифічний процес загартовування виражається в підвищенні загальної (неспецифічної) резистентності організму до дії найрізноманітніших несприятливих факторів зовнішнього і внутрішнього середовища організму. Опосередкована дія процедур, що гартують, виражається в зниженні захворюваності, у підвищенні загальної (розумової і фізичний) працездатності, у змінах у кращу сторону кількості і якості здоров'я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Загартовування організму (повітря, вода, сонце)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок