Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Загартовування організму. Психічна саморегуляція

Загартовування організму. Психічна саморегуляція

Назва:
Загартовування організму. Психічна саморегуляція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,75 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Столітній досвід багатьох народів

може бути широко і корисно використаний.

Н.К.Реріх

Десять переваг дає обмивання:

ясність розуму, свіжість,

бадьорість, здоров'я, силу, красу,

молодість, чистоту, приємний колір

шкіри й увагу гарних жінок.

Аюрведа

Одним із факторів, який сприяє збереженню здоров'я і запобіганню захворювань, є загартовування організму.

Під загартовуванням звичайно розуміють комплекс заходів, спрямованих на підвищення опірності організму до холоду, тепла, сонячної радіації і багатьох шкідливих впливів різноманітних метеорологічних чинників. Медична сестра у своїй пропаганді загартовування повинна підкреслювати, що це один з найдавніших засобів зміцнення здоров'я, профілактики простудних а інших захворювань.

Треба сказати, що наукове обґрунтування загартовування держало порівняно недавно. Так, будь-який здоровий організм - відмінно налагоджена система, десятки процесів, що протікають у ньому, спрямовані на зберігання сталості внутрішнього середовища. Спекотно на вулиці, чи холодно, сухо чи дощ, чи змінюється атмосферний тиск - в усіх випадках, крім нашої свідомості і волі, спрацьовують вірні стражі здоров'я - механізми захисту. У результаті звужуються або розширюються кровоносні судини, змінюється обмін речовин, працюють або не працюють потові залози.

Таким чином, організм пристосовується до умов зовнішнього середовища. Незважаючи на те, що людині доводиться переносити січневі морози і липневу спеку, весняну і осінню негоду, температура її тіла практично залишається завжди постійною. Пояснюють це тим, що організм людини має досить досконалу систему регуляції температури тіла. Сталість температури тіла забезпечується сполученням двох взаємопов'язаних процесів - утворення тепла і його віддача. Головна роль при цьому належить центральній нервовій системі. Тому на зміну температури не тільки реагує ділянка тіла, яка безпосередньо піддається подразненню, але і відбуваються зміни у функціях всього організму.

Медична сестра повинна вміти пояснювати, що людина залишається здоровою, поки зовнішні подразники не перевищують ступеня її тренованості. Але коли з'являється зовнішній чинник, сила якого більша, виникає конфлікт: захисні механізми не спрацьовують або спрацьовують неточно. Варто пам'ятати, що який би орган не був уражений, він надовго залишається місцем найменшого опору.

Медична сестра у своїй санітарно-просвітній роботі, у лекціях і бесідах повинна переконливо доводити, що єдина можливість повернути організму втрачене здоров'я - правильно і цілеспрямовано загартовуватись, тому що теплорегулюючий апарат діє надійно в тих людей, які піддають свій організм температурним впливам. Тому теплорегуляційні процеси можна вдосконалювати і покращувати шляхом систематичного загартовування.

Медична сестра, яка пропагує здоровий спосіб життя, повинна розуміти, що основними гігієнічними принципами загартовування є:

> систематичність;

> поступовість;

> врахування індивідуальних особливостей;

> різноманітність засобів і форм;

> активний режим, поєднання загальних і місцевих процедур;

> самоконтроль.

Принцип систематичності потребує регулярного, щоденного, протягом усього року, виконання процедур, які загартовують організм. Тривалі перерви ведуть до ослаблення або повної втрати набутих захисних реакцій. Рекомендуючи загартовування медична сестра повинна повідомити, що починати потрібно з невеликих доз і найпростіших методів, і тільки послідовний перехід від малих доз прийнятих процедур до великих - за часом, кількістю і формою - забезпечує гарний ефект. Людям похилого віку і дітям особливо важливо дотримуватися поступового і послідовного збільшення навантажень при прове-денні процедур.

Велике значення має загартовування за допомогою повітряних ванн, водяних процедур: обтирання, обливання, душ, контрастний душ, полоскання горла, контрастні ніжні ванни, купання у водоймах, морські купання, "моржування", загартовування до перегріву сонячними променями, гарячим повітрям.

Слово "загартовування" застосовується за аналогією з явищами, які спостерігаються в залізі, сталі при їхньому сильному нагріванні і наступному різкому охолодженні, що надає їм великої стійкісті та твердості. Щось подібне відбувається і з організмом людини, який у результаті дії загартувальних процедур набуває спроможності протистояти несприятливим природним чинникам.

Загартована людина - це та людина, яка свідомо привчила себе переносити холод, спеку й інші несприятливі природні умови, виробивши відповідну здатність організму успішно протистояти їм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Загартовування організму. Психічна саморегуляція

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок