Головна Головна -> Реферати українською -> Медицина та здоров'я -> Загартування в сауні

Загартування в сауні

Назва:
Загартування в сауні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,15 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Способи загартування бувають найрізноманітніші: холодом, сонцем, повітрям, водою і навіть парою.

Оздоровчі властивості сухої та мокрої пари були відомі і багатьом іншим народам. Греки, за свідченням Аристотеля, перейняли цей звичай у народів Древнього Сходу. Історик Геродот згадує про те, що знаменитому полководцю Олександрові Македонському під час його походів по душі припали східні лазні і сауни. Гіппократ і інші давньогрецькі лікарі призначали процедури в саунах при захворюваннях як терапевтичний засіб. Сократ стверджував: “Сауна очищає не тільки тіло, але і всю мою сущність”.

За свідченням літописця, ченця Києво-Печерського монастиря Нестора, вже в Х столітті в Києві і Новгороді існувала безліч саун, у яких користувалися віниками для хльостання по тілу й обливалися холодною водою чи купалися в ополонці.

Авторитет парної сауни досить високий і в наш час. Він нітрохи не упав навіть після того, як багато хто переселилися в сучасні квартири, де до їхніх послуг і ванна, і душ. Цілющі властивості щедрої пари як і раніше притягають до себе величезне число прихильників.

Які ж цілющі властивості настільки популярного джерела здоров'я, радості, бадьорості духу?

Сауна, як уже відзначалося, - випробуваний гігієнічний засіб для підтримки чистоти тіла. Під час перебування в парильні, миття і масажу краще функціонують сальні і потові залози, підсилюються кровопостачання й обмінні процеси. Сама ж шкіра, що виконує захисну, видільну і терморегуляторну функції, очищається від жиру, поту, пилу, стає гладкої, еластичний. Показово, що при правильному користуванні парною лазнею людина втрачає до 2 кг маси тіла!

Одне з головних достоїнств щедрого жару полягає в тому, що він поліпшує, стимулює і тонізує діяльність всього організму, благотворно впливає на серцево-судинну і кістково-м'язову систему, поліпшує загальне самопочуття.

Установлено, наприклад, що в парній лазні і сауни в людини підсилюється кровотік. У крові під впливом лазневих процедур збільшується зміст гемоглобіну, число лейкоцитів, а також еритроцитів, що постачають органи киснем. Підвищується опірність організму, у тому числі хвороботворним мікробам.

Усі ці процеси вивчав у свій час російський фізіолог І. Р. Тарханів. Їм було встановлено, що в лазні і сауни завдяки припливу крові на периферію шкіра червоніє, маса тіла за рахунок утрати води зменшується, температура тіла тимчасово підвищується. Подібні зміни для здоров'я не небезпечні. Звичайно вже через годину діяльність серцево-судинної системи нормалізується. Інша реакція організму - активізація подиху. Воно стає частіше і глибше. Разом з тим установлено: газообмін у клітках і в крові різко знижується. Це вказує на те, що легені в лазні і сауни виконують головним чином терморегуляторну роль.

Чудо-пара позитивно впливає на кістково-м'язову систему. Винятково корисні лазневі процедури при розтяганні м'язів, болях у суглобах, радикуліті, невритах, міозиті, ішіасі і подібних їм захворюваннях.

В умовах парної лазні і сауни прискорюються процеси обміну і відновлення після фізичних навантажень. Через 2 млн. потових залоз з нашого тіла віддаляються шлаки - продукти розпаду, а з поверхні тіла - омертвілий верхній шар шкіри (эпидермис). Доброчинна дія лазня і сауна робить на бруньки й ендокринні залози.

Цілющий жар благотворно впливає на центральну і периферичну нервову систему, а виходить, і на психіку людини. Не випадково одне з фінських прислів'їв говорить: Гнів і ненависть згоряють у сауні.

Не можна, нарешті, не підкреслити ще одного важливого достоїнства лазні і сауни. Вона відмінно тренує терморегуляторний механізм - отже, підвищує стійкість організму до несприятливих факторів зовнішнього середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Загартування в сауні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок